Gujana na bioetanol?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Cayenne51
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/12/07, 18:52

Gujana na bioetanol?




przez Cayenne51 » 10/12/07, 19:05

Halo


Wylesianie bioetanolu jest lepsze niż ropa naftowa! ...
Wodór nie jest praktyczny dla wektorów ...
Amoniak jest przemysłowy ...
Bioetanol jest najlepszy! ...


Trzcina cukrowa wytwarza 5.000 litrów bioetanolu / ha!
Gujana to region o powierzchni 86.504 km2.
Z 4/8 milionów hektarów może wyprodukować 20 milionów
ton bioetanolu rocznie.
Dzięki ogniwom paliwowym jest 40 milionów ekwiwalentu ropy! ..
Z ogniwami paliwowymi bioetanol przewyższa ropę naftową ...
Konsumpcja paliw samochodowych we Francji w 2004 r. = 15,5 mln ton.



miesięczne opady

http://www.lagons-plages.com/temperatur ... ne-22.html





To region tropikalny!

Francja ma wspaniałą studnię bioetanolu, a Paryż może zrezygnować z maski gazowej ...



Czy to możliwe? ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 10/12/07, 23:06

Iluzoryczne i bardzo niebezpieczne: za wszelką cenę należy unikać wylesiania, ponieważ gleby Gujany i całej Amazonii są gliniaste z bardzo cienką warstwą gleby, która wyczerpuje się w ciągu zaledwie 2-3 lat, a erozja jest potworny z powodu obfitych opadów: wystarczy zobaczyć katastrofę ekologiczną Brazylii, aby zrozumieć ...
Bioetanol tak, ale umiarkowanie i przy użyciu roślin niespożywczych w mniej wrażliwych regionach ...
W każdym razie bioetanol nie zastąpi ropy naftowej, w przeciwnym razie przestaniemy jeść ... : Mrgreen:
0 x
Cayenne51
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/12/07, 18:52




przez Cayenne51 » 11/12/07, 00:03

Cześć

Gujana Francuska jest prosta ... prawie wszędzie ...



Kilka obliczeń

Powierzchnia Brazylii = 8 kmq

Obszar Brazylii / 8 = 1 000 000 kmq = 100 000 000 hektarów

Trzcina cukrowa wytwarza 5 t / ha bioetanolu.

100 000 000 ha * 5 t./ha = 500 000 000 t !

Jest to 1 miliard ton równoważnika oleju dla wektorów, jeśli bioetanol jest używany z ogniwami paliwowymi ...
Wylesianie to niewiele ...
To wystarczy na 4 miliardy francuskich ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 11/12/07, 00:51

Całkiem rozumowanie Cayenne: golimy wszystko i sadzimy :)

Ale zapominasz także o drobnym szczególe: ile oleju (a raczej szarej energii) potrzeba do wyprodukowania 1 tony etanolu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/12/07, 03:04

golić las, aby sadzić wszędzie trzcinę cukrową: jest naprawdę łuskowata, jeśli nie uda się jej w dłuższej perspektywie: cios kończy się pustynią

od miesięcy wszystkie rośliny mają mniej więcej taką samą wydajność energetyczną: jeśli to las najlepiej rośnie w Gujanie: wykorzystaj las: las również wytwarza energię: nie możesz pozwolić, aby drewno tak gniło występuje w dzikim lesie: konieczne jest stopniowe cięcie i przesadzanie: tyle można zyskać, co w przypadku trzciny cukrowej: z wyjątkiem tego, że drewno jest materiałem o podwójnym działaniu: jest używane raz jako materiał budowlany lub opakowanie: i po raz drugi z paliwem lub paliwem

w końcu, gdy mówię, że służy 2 razy, może lepiej służyć 2 razy, jeśli jesteśmy lepiej zorganizowani

powiedziało, że jeśli jest dobra powierzchnia w Gujanie do produkcji trzciny cukrowej, szkoda byłoby tego nie robić, ale nie sądzę, że to srebrna kula
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/12/07, 03:17

inna uwaga: zamiast golić lasy, które działają i wystarczy je właściwie wykorzystać: uprawiaj pustynie: nawet jeśli musisz budować elektrownie jądrowe do odsalania i pompowania wody: przynajmniej nie ma ryzyka zniszczyć, możemy tylko poprawić

kiedy mówię, że iryguj za pomocą elektrowni jądrowych, jeśli jest to energia słoneczna, nie jest gorzej, ale nie jest to konieczne, ponieważ nawadnianie i sadzenie na dużą skalę może zmienić klimat kontynentu i definitywnie narysować deszcz na pustyni: nawadnianie nie jest zatem zdecydowanie konieczne

jeśli musisz grać z uczniem czarnoksiężnika, musisz to zrobić, budując, a nie niszcząc
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 11/12/07, 10:00

Cayenne51 napisał:Cześć

Gujana Francuska jest prosta ... prawie wszędzie ...



Zamiast wykonywać obliczenia bez głowy i ogona, weź lekcje geomorfologii, aby zrozumieć drobniejsze punkty thalweg :x
a także meteorologii, ponieważ tropikalny las generuje własny klimat: deszcz kilka razy dziennie, ale bez lasu, więcej deszczu, z wyjątkiem bardzo gwałtownych rzadkich: przekształciłbyś Gujanę w rozległą pustynię wąwozu.
Jedź i zobacz w środkowej Australii, jaka byłaby „twoja” Gujana w mgnieniu oka : Evil:
0 x
Cayenne51
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/12/07, 18:52




przez Cayenne51 » 11/12/07, 12:22

Cześć

Pustynia w Gujanie jest niemożliwa, ponieważ w czasie pory deszczowej wiatry są prostopadłe.
Może mniej pada w porze suchej ...




Jest to znakomita studnia bioetanolu w Gujanie!

Bioetanol jest najlepszy z ogniwem paliwowym! ...


Obszar Gujany / 4 = 2 000 000 hektarów

5 t./ha * 2 000 000 ha = 10 000 000 t. rocznie!

10 milionów ton bioetanolu z ogniwami paliwowymi to 20 milionów ton ekwiwalentu ropy!



Wesołych Świąt !
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 11/12/07, 15:31

Nigdy nie powinieneś powstrzymywać bąków, ponieważ w przeciwnym razie gazy idą wzdłuż kręgosłupa do mózgu, tak powstają pomysły SHIT : Mrgreen:

Głupota jest otchłanią ... szkoda, że ​​nie pali ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/12/07, 18:06

:? cayenne51

Co masz na myśli mówiąc „wektory”?

Jakie „ogniwa paliwowe” masz na myśli?

W przeciwnym razie dołączyłem do chatelot16 (16… charentais?) Wolałbym, abyśmy budowali na pustyni przez nawadnianie elektrowniami słonecznymi (tańsze, bardziej opłacalne, niezawodne i szybkie w realizacji niż nuklearne), a nie niż niszczenie pierwotnych lasów i niszczenie całego ekosystemu, który zawierają ... : Arrowl:

Kurczaki węgla w lasach kurczą się. Dlatego należy pilnie zatrzymać postęp pustyni, postęp, który przyspiesza! :płakać:
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96