Wskazówki do wbijania e85 bez zestawu

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09

Wskazówki do wbijania e85 bez zestawu




przez gadanina » 05/09/07, 10:16

to wszystko, zaryzykuję!

wczoraj w drodze do domu omal nie umarłem na zawał serca, mijając pompę gazu ...
po prostu zainstalowali tam etanol

więc zdecydowano
zrobimy kilka testów
Mam starą pandę z 1992 roku i 6 miesięcznego logana
Zacznę od pandy (nawet jeśli a priori e85 niczego nie schrzanił)

na razie brak adaptera, czytam na forum że był ktoś prowadzący 50/50 ...

Czy masz jakieś rady?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/09/07, 10:18

A priori do 40% jest dobre bez zestawu (dobre = dobre spalanie i brak nadmiernego zużycia), ale istnieje ryzyko przy zimnych rozruchach nawet przy 40% ... tak jest w rzeczywistości w każdym przypadku .

Zagrożonych jest zbyt wiele parametrów: Twój region, silnik i zużycie samochodu to główne czynniki ...

Mamy już kilka opinii na temat forumnie wahaj się skorzystać z tej strony: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09




przez gadanina » 05/09/07, 10:33

ok, przeczytam to

moja panda śpi w garażu, a ja mieszkam w Normandii, niezbyt zimno, ale obecnie we flocie !!!!!

Myślałem, że zacznę od 30% na początku tylko po to, żeby zobaczyć ...
0 x
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09




przez gadanina » 07/09/07, 11:14

od ostatniej nocy moja panda jeździ z 50% etanolem

Zanotowałem przebieg

uszczęśliwiło mnie kupienie 25l za mniej niż 20 euro, to przypomina mi stare dobre czasy !!!!

do mojego drugiego samochodu, wierzę, że zmieszczę w nim lpg. Czekam na cytaty, aby podjąć decyzję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/09/07, 23:57

gab napisał:od ostatniej nocy moja panda jeździ z 50% etanolem

Zanotowałem przebieg

uszczęśliwiło mnie kupienie 25l za mniej niż 20 euro, to przypomina mi stare dobre czasy !!!!

do mojego drugiego samochodu, wierzę, że zmieszczę w nim lpg. Czekam na cytaty, aby podjąć decyzję!


Na LPG jeżdżę od 9 lat.

Oprócz kosztu instalacji (nie zapłaciłem, bo była już zainstalowana. Za zakup używanego samochodu zapłaciłem 28000 25 franków / R2,2 GTX 160000 l / 13000 80 km). Zainstalowany zestaw LPG kosztował wówczas 72 310000 franków ze zbiornikiem w bagażniku XNUMX litrów (maksymalnie XNUMX litry użytkowe). Dziś ten samochód na XNUMX tys. Km i dalej jeździ na LPG z tym samym silnikiem (podobno niszczy gniazda zaworowe ... : Lol: ).

Uwaga: przy nadmiernym zużyciu LPG 20% lub nawet 25%, ale 0,70 euro / litr. Jestem z niego bardzo zadowolony, a sieć dystrybucji jest dość gęsta, z tym że bardzo często nie da się go używać samemu z kartą bankową (problem w nocy, kiedy stacje są zamknięte bez nikogo przy kasie). Po napełnieniu dobrze jest wlać 60 litrów za 44 euro (ostatnie napełnienie ... zatrzymuję się, gdy znajdę stację, zanim całkowicie wyschną).

LPG nie jest już uważany za „czysty”, ponieważ pochodzi z ropy naftowej, ale nie powoduje paniki cenowej rzekomo związanej z biopaliwami takimi jak E85.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09




przez gadanina » 10/09/07, 12:24

dla mojej pandy dziś rano miała kłopoty z uruchomieniem, powiedziałem sobie, że 18l dla zbiornika 40, to musiało być dla niej za duża proporcja. (zwykle zaczyna się na ćwierć obrotu!), w skrócie muszę dokonać pewnych korekt.

jak na mojego logana nie mogłem się oprzeć włożyłem do niego 5 litrów (uff to nie wybuchło :P )

gdyby nie LPG to dokładnie to miałem 2 cytaty
jeden o 3300, a drugi o 2800 (różnica wydaje się być wyjaśniona pochodzeniem materiału, jeden Holender drugi Włoch)

jest historia smaru, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego lpg wysycha silnik dzięki ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/09/07, 23:06

gab napisał:dla mojej pandy dziś rano miała kłopoty z uruchomieniem, powiedziałem sobie, że 18l dla zbiornika 40, to musiało być dla niej za duża proporcja. (zwykle zaczyna się na ćwierć obrotu!), w skrócie muszę dokonać pewnych korekt.

jak na mojego logana nie mogłem się oprzeć włożyłem do niego 5 litrów (uff to nie wybuchło :P )

gdyby nie LPG to dokładnie to miałem 2 cytaty
jeden o 3300, a drugi o 2800 (różnica wydaje się być wyjaśniona pochodzeniem materiału, jeden Holender drugi Włoch)

jest historia smaru, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego lpg wysycha silnik dzięki ...


3000 euro za instalację LPG jest drogie, żeby je zamortyzować trzeba będzie dużo jeździć !! Nie wyruszę w tę przygodę. Mój R25 jest wyposażony we włoski bieg i od 9 lat pracuje równo (oryginalny silnik = 310000 XNUMX km), jeżdżąc jak najwięcej na LPG.
Trzeba było trochę wyregulować zawory, bo siedzenie trochę się zużywa, ale samochód pochodzi z 1989 roku. W nowszych samochodach wydaje mi się, że gniazda zaworów są mocniejsze.

Aby poznać przyczynę wysychania, zajrzyj na strony specjalizujące się w GPL (szukaj w google), są tam bardzo dokładne informacje na ten temat i bardzo kompetentni koneserzy.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09




przez gadanina » 11/09/07, 09:03

ok, zobaczę

Jeśli chodzi o cenę, a priori jest to cena we Francji, ale mógłbym skorzystać z ulgi podatkowej w wysokości 2000 euro, która dałaby mojemu LPG 800 euro (całkiem konkurencyjne!)

poziom utrzymania, jak to działa z autem LPG?
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 11/09/07, 11:35

Cześć Gab,
Ile go znajdziesz na litr, etanol?

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 11/09/07, 11:39

Do Twojej wiadomości, widziałem moją pierwszą pompę E1 w Strasburgu po cenie 85 € / l
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117