Kapitalizm i niekompatybilne biopaliwa!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Kapitalizm i niekompatybilne biopaliwa!




przez Christophe » 30/05/07, 15:08

Oto, co się dzieje, gdy kapitaliści zajmują się biopaliwami:

Wzrost cen benzyny w Stanach Zjednoczonych nigdy nie przestaje budzić niepokoju, okrzyków alarmowych i innych form krytyki wobec administracji Busha. Trzeba powiedzieć, że kontekst sprzyja takim niepokojom, bo zużycie paliwa na pewno wzrośnie, bo w tym tygodniu rozpoczął się zawsze wyczekiwany „sezon jazdy”… Jak w każdej krytycznej sytuacji, trzeba znaleźć kozę. a niektórzy komentatorzy czy analitycy potępili ostatnio przewrotne skutki wprowadzenia polityki faworyzującej produkcję biopaliw... Innymi słowy, zwiększone zużycie etanolu zniechęciłoby do budowy nowych rafinerii w Stanach Zjednoczonych, a tym samym podsyciłoby wzrost cen na dystrybutorach...

Rzeczywistość jest taka, że ​​cena benzyny jest znacznie bardziej skorelowana z cenami ropy niż z jakimkolwiek innym czynnikiem. Tak więc, według Departamentu Energii USA, dzisiejsza cena ropy naftowej wyjaśnia 53% ceny galonu benzyny (w porównaniu z 47% w 2004 r.).
Jednocześnie, koszty dystrybucji i marketingu stanowią jedynie 9% ceny benzyny; a przede wszystkim koszty rafinacji i podatki wpływają tylko na 19% ceny za galon...

Wskazywanie palcem na biopaliwa jest zatem wystarczająco donkiszotowskie… Prawdziwe przyczyny leżą oczywiście gdzie indziej.

A jeśli chodzi o amerykańskie zdolności rafineryjne, prawdziwy problem polega z jednej strony na tym, że największe koncerny wolą inwestować za granicą, a z drugiej strony, że społeczeństwo amerykańskie, przekonane przez ekologię, przyjmuje coraz bardziej tak zwana postawa BANANOWA (nie buduj absolutnie niczego, gdziekolwiek blisko wszystkiego)…

Nie możesz mieć masła i pieniędzy na masło, w wyniku czego cena benzyny będzie nadal rosnąć...


Widziany: http://www.econologique.info/index.php/ ... boursorama

ps: jeśli kk1 zrozumiał postawę BANANA, kilka wyjaśnień byłoby mile widzianych :) Czy to byłyby amerykańskie ubytki?
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 30/05/07, 16:52

Brak pomysłu,

ale mają ogromny kraj, więc nie rozumiem, to nie jest tak jak w Europie, gdzie wszystko jest zajęte lub jak w Azji!!!

postawa BANANA, nie byłaby winna postawy „nie w moim ogrodzie”?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 30/05/07, 17:39

freddau napisał:postawa BANANA, nie byłaby winna postawy „nie w moim ogrodzie”?


Freddau nie jest „nie w moim ogrodzie”, ale „nie na moim podwórku” (syndrom NIMBY). „Podwórko” oznacza podwórko.

Z drugiej strony myślę, że masz rację co do BANANA: to rozszerzenie NIMBY: całkowity bezruch...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 30/05/07, 18:18

Właściwie wszystko jest tutaj:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Not_in_my_back_yard

-----------
Zespół Gicquela polega na:
:D

Nie na moich czółenkach!
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 31/05/07, 19:42

gegyx napisał:Właściwie wszystko jest tutaj:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Not_in_my_back_yard

-----------
Zespół Gicquela polega na:
:D

Nie na moich czółenkach!


Nie obchodzi mnie to, mam problemy z bezpieczeństwem... : Mrgreen:

Dobra, wyjeżdżam...
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 01/06/07, 09:33

rpsantina napisał:Nie obchodzi mnie to, mam problemy z bezpieczeństwem... : Mrgreen:

Dobra, wyjeżdżam...


To głównie twoi ochroniarze wychodzą... z Francji
relokacja Jallatte : Evil:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 25/06/07, 12:02

I jeszcze jeden artykuł:

Aby zapoznać się z alternatywnym punktem widzenia na etanol na bazie kukurydzy, przeczytaj „David Morris's Give Ethanol a Chance: The Case for Corn-Based Fuel”.

Biopaliwa przywołują obraz odnawialnej obfitości, który pozwala przemysłowi, politykom, Bankowi Światowemu, Organizacji Narodów Zjednoczonych, a nawet Międzyrządowemu Zespołowi ds. płynne przejście na gospodarkę paliwem odnawialnym.

Mity o obfitości odwracają uwagę od potężnych interesów gospodarczych, które czerpią korzyści z przejścia na biopaliwa, unikając dyskusji o rosnącej cenie, jaką obywatele globalnego Południa zaczynają płacić za utrzymanie konsumpcyjnego, opartego na ropie naftowej stylu życia Północy. Mania biopaliwowa przysłania głębokie konsekwencje przemysłowej transformacji naszych systemów żywnościowych i paliwowych – przejścia na agro-paliwa.


http://www.alternet.org/environment/54218/
0 x
alcoolo1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 29/06/07, 15:41




przez alcoolo1 » 31/10/07, 12:08

W każdym razie jestem przekonany, że biopaliwa to tylko dekoracja. To kolejne kapitalistyczne kłamstwo mające na celu sprzedawanie m... najbardziej nieświadomym, przy jednoczesnym zachowaniu znacznego zwrotu pieniężnego i ukrywaniu prawdziwych rozwiązań, które są mniej opłacalne dla najbogatszych, ale bardziej opłacalne dla całej populacji i planety.

W tym czasie najbiedniejsi mogą umrzeć z głodu z powodu wzrostu cen zbóż, który jest następstwem tego masowego szaleństwa na uprawę biopaliw.

Oczywiście nie mówię tego za darmo i jestem zdeklarowanym ekologiem, ale trzeba przeczytać poniższy PDF INRA.

http://www.inra.fr/internet/Departement ... ss05-2.pdf
jasno przedstawia ograniczenia biopaliw (dodatkowo jest napisany w języku francuskim).

Jestem przekonany, że dopóki firmy energetyczne nie będą chciały wykorzystywać źródeł energii, takich jak energia słoneczna lub wiatrowa w połączeniu z pompami ciepła itp., do napędzania naszych samochodów i dostarczania nam energii elektrycznej, zawsze będziemy mieć problemy środowiskowe.

PS: Pomyliłem się w poprzednim poście mówiąc, że współczynnik energetyczny biopaliw jest ujemny, więc przepraszam, ale po przeczytaniu tego postu nie byłem daleki od prawdy.
0 x
„Przedmiotem badań nie jest już sama natura, ale natura poddana ludzkiemu przesłuchaniu, w tym zakresie człowiek spotyka się tutaj tylko on sam.” Werner Heisenberg

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97