Awaria pomp E85

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Awaria pomp E85




przez Christophe » 30/05/07, 13:59

:zaszokować: :zaszokować:

Jaka była nowa obietnica polityczno-naftowa? 700 pomp we Francji na koniec 2007 roku?

Flex-fuel naprawdę ma trudności z ugruntowaniem swojej pozycji we Francji: podczas gdy stacja paliw na quai d'Issy-les-Moulineaux (92) jest zawsze pełna, jedyna pompa dystrybuująca superetanol pozostaje rozpaczliwie pusta. Podczas gdy ta stacja Total - jedna z pierwszych, która rozprowadza E85 w regionie Paryża - obsługuje średnio 70 klientów na godzinę, tylko jeden pojazd typu flex-fuel przyjeżdża codziennie do serwisu. pełny...

Oczywiste jest, że we Francji jest zbyt mało pojazdów typu flex-fuel. Jest ich 1.200, podczas gdy połowa pojazdów zarejestrowanych w Szwecji jest wyposażona w ten typ silnika. Na stacji Issy E85 składa się z 85% maksymalnego etanolu i 15% benzyny i jest oferowany do sprzedaży o 50 centów taniej niż litr benzyny bezołowiowej 95. Pomimo atrakcyjnej ceny, konsumenci walczą o to, by się zdecydować. Tylko kilka wypożyczalni oferuje kilka wyposażonych pojazdów, aby poprawić wizerunek swojej marki.

Dlatego kierowcy zachowują ostrożność w kwestii zbóż i buraków. Jednocześnie we Francji rozprowadzane są tylko 32 pompy superethanolu, a 43 mają zostać otwarte *. To wciąż zdecydowanie za mało! Jednak rząd ogłosił chęć otwarcia ponad 2007 zielonych dystrybutorów w 500 roku, kiedy podpisano kartę flex-fuel. Liczba, która teoretycznie powinna się potroić w przyszłym roku.

Rząd spodziewa się, że w przyszłym roku zużycie biopaliw wyniesie około 5,75%, aw 7 roku 2010% na całym rynku. Ze swojej strony producenci zobowiązali się wyposażyć połowę swoich modeli benzynowych w flex-fuel.

Kiedy więc zobaczymy odnowienie francuskiej floty samochodowej? Być może tego lata, wraz z premierą kilku francuskich modeli flex-fuel od Renault i PSA Peugeot Citroën. Trzymajmy kciuki.

* (cyfry z www.roulonspropre-roulonnature.com)


Źródło: http://www.econologique.info/index.php/ ... adisiaccom
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 30/05/07, 14:09

W końcu usłyszałem, że E85 nie został jeszcze dopuszczony do dystrybucji konsumenckiej.
Więc na razie zakładają ładne pompki przed kamerami, ale nie mają prawa ich używać :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 30/05/07, 15:21

Ach nie, jest gourance!

Od 1 możemy go kupić (i oczywiście jeździć) ...

Problem polega na tym, że niewiele osób, które mają samochód benzynowy, używa go, gdy do 40-50% nie jest konieczna modyfikacja. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 30/05/07, 15:33

Czy na pewno nie potrzebujemy jeszcze dekretu prefektury lub czegoś takiego?

A 40% to już ogromne ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 30/05/07, 15:37

abyssin3 napisał:Czy na pewno nie potrzebujemy jeszcze dekretu prefektury lub czegoś takiego?


Nie, ale jeśli jest prefekturalny, to jest lokalny ... ale na szczeblu krajowym jest dozwolony

abyssin3 napisał:A 40% to już ogromne ...


Cóż, tak, ale ludzie się nie odważają (lub są leniwi ... ale może to być interesujące ekonomicznie, ponieważ pozwala obniżyć litr paliwa do około 1 €, więc prawie jak w przypadku mieszanki HVB ... ale to im nie powinno wystarczyć. .. w każdym razie jak tylko pojawi się taki, który otwiera się gotowy z domu, testuję :) )
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 30/05/07, 16:55

Christophe napisał:Problem polega na tym, że niewiele osób, które mają samochód benzynowy, używa go, gdy do 40-50% nie jest konieczna modyfikacja. :)


Czy dobrze tam zrozumiałem?
Mówisz, że w samochodzie benzynowym możemy umieścić do 40% E85 bez żadnych przeróbek ??? :zaszokować:
Jesteś pewny?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 30/05/07, 17:40

Słyszałem o 10% maksimum (i przetestowałem).
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 30/05/07, 17:42

40% E85! ??? może w zastrzyku, choć w to wątpię.
Ale na pewno nie w samochodzie!

Zgodnie z testami przeprowadzonymi na 125cc, do 15% etanolu silnik nadal pracuje mniej więcej normalnie, po tym jak trzeba wyregulować gaźnik i wyprzedzenie zapłonu.

Zasadniczo w najlepszym wypadku musimy być w stanie umieścić 17% E85 bez modyfikacji w samochodzie.
I znowu musi to zależeć od samochodów.
Krótko mówiąc, lepiej polegać na 10%, aby nie mieć problemów .... :)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 31/05/07, 00:43

Łatwiej byłoby wprowadzić bezpośrednio 10% toutes pompy. Po nasyceniu mogą kontynuować pracę z pompami E85 ....
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/05/07, 04:19

Halo
Od stycznia 2007 r. Benzyna Anntario musi zawierać średnio 5% etanolu
rząd federalny do 2010 roku planuje średnio 5% benzyny, co oznacza, że ​​supermarkety nie mogą jej zawierać, podczas gdy pośrednicy mogą osiągnąć 10% etanolu

kontrolery nie są zobowiązane do określania mocy w etanolu, jeśli jest ona mniejsza niż 10%

Jak sprawdzić, czy paliwo zawiera etanol

Metoda wodna

1- do przezroczystej cylindrycznej probówki o małej średnicy wlej 10ml wody i dokładnie zaznacz poziom

2- Dodaj około 100 ml paliwa

3 - Energicznie wstrząsnąć, a następnie odstawić płyn.

4 Jeśli po osiadaniu zauważysz, że wzrosła objętość wody na dnie probówki, oznacza to, że w paliwie jest alkohol.

Metoda glikolu etylenowego

1- do przezroczystej cylindrycznej probówki o małej średnicy wlej 100ml paliwa i dokładnie zaznacz poziom

2- dodać około 10 ml glikolu etylenowego.

3- Energicznie wstrząsnąć, a następnie odstawić

4- Jeśli po ustabilizowaniu się zauważysz, że ilość paliwa na dnie probówki zmniejszyła się, oznacza to, że w paliwie jest alkohol.


etanol daje mniej energii niż benzyna, więc większe zużycie w każdej chwili, jeśli zmodyfikujemy silnik, jest osłabione
zapewnia to wyższy współczynnik kompresji niż zwykły
zmienić wyprzedzenie (chociaż w nowych pojazdach z wtryskiem i czujnikiem spalania stukowego odbywa się to automatycznie.
w krajach zimnych niewielkie podgrzanie paliwa 40–50 ° C lub powietrza dolotowego, jeśli zawartość etanolu jest wysoka
aby zmniejszyć działanie korozyjne, dolej oleju od góry cylindra do paliwa w niewielkich ilościach.

André
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111