Palniki kotłowe HVB

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53

Palniki kotłowe HVB




przez jc-tergal » 31/03/07, 01:27

Idąc do serwisu http://www.labelbuche.com Widziałem na pierwszej stronie link do palników hvb. Co myślisz?
Widziałem też na ebayu
http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

co mnie niepokoi, to możliwy zapach dla okolicy. Co gorsza, bardziej interesuje mnie kocioł płytowy, ale wystarczy zmienić palnik w moim obecnym kotle na olejowy, ale który też pracuje na olej, i tak mi się podoba...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Palniki kotłów HVB




przez lejustemilieu » 31/03/07, 08:10

jc-tergal napisał:Idąc do serwisu http://www.labelbuche.com Widziałem na pierwszej stronie link do palników hvb. Co myślisz?
Widziałem też na ebayu
http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

co mnie niepokoi, to możliwy zapach dla okolicy. Co gorsza, bardziej interesuje mnie kocioł płytowy, ale wystarczy zmienić palnik w moim obecnym kotle na olejowy, ale który też pracuje na olej, i tak mi się podoba...

włok,
Kilka miesięcy temu kupiłem ten palnik olejowy.
Jest to system wentylacyjny.
Uruchomiłem go z olejem odzyskanym z restauracji i przefiltrowanym przy +-50μ.
Zaczęło się od 1/4 obrotu, ale rzeczywiście jest paskudny zapach (sąsiedzi nie byli zadowoleni).
Po 15 dniach użytkowania zacząłem mieć problemy z rozruchem,,,,,
Po 3 tygodniach sprawdziłem wnętrze kotła, było bardzo brudne, na dnie była kałuża oleju. :zaszokować:
Strasznie się męczyłem z czyszczeniem bojlera, bo brud był lepki, a nie suchy jak olej.
Skontaktowałem się ze sprzedawcą, który powiedział mi, że powinienem albo używać czystego oleju zakupionego w gospodarstwie, albo filtrować olej mocniej. :zaszokować:
Zaproponował również zamontowanie na palniku ceramicznej dyszy. :zaszokować:
Widziałem, że inni ludzie w sieci nie byli zadowoleni z wyniku (te same problemy).
Osobiście uważam, że na końcówce wtryskiwacza tworzy się cienka lepka warstwa, dodatkowo są mikrokrople niespalonego oleju, które przyklejają się do korpusu kotła.
Podsumowując, przekształciłem ten palnik w palnik kulowy, na zasadzie, którą André wyjaśnia na tej stronie.
Pierwsze testy są zachęcające, a finalny montaż już prawie skończony (zrobię filmik jak wszystko będzie działać)
Więc strzeżcie się... na palnikach Ventury...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Palniki kotłów HVB




przez bham » 31/03/07, 18:04

Dziękuję „lejustemilieu” za tę cenną opinię.
lejustemilieu napisał:
......ale rzeczywiście jest tam okropny zapach (sąsiedzi nie byli zadowoleni)....
jest tak źle, że śmierdzi frytkami???
Najwyraźniej to trochę oszustwo z tym palnikiem w sieci, nie. W każdym razie nie do rzeczy.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Palniki kotłów HVB




przez lejustemilieu » 31/03/07, 19:46

bham napisał:Dziękuję „lejustemilieu” za tę cenną opinię.
lejustemilieu napisał:
......ale rzeczywiście jest tam okropny zapach (sąsiedzi nie byli zadowoleni)....
jest tak źle, że śmierdzi frytkami???
Najwyraźniej to trochę oszustwo z tym palnikiem w sieci, nie. W każdym razie nie do rzeczy.

***********************************
Olej pochodzi z chińskiej restauracji, nie pachniał frytkami, był nieprzyjemny, a sprzedawca nie śmiał mi zaprzeczyć.
Minusy, z palnikiem kulowym i tym samym olejem.. więcej zapachu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Palniki kotłów HVB




przez bham » 01/04/07, 06:41

lejustemilieu napisał: Olej pochodzi z chińskiej restauracji, nie pachniał frytkami, był nieprzyjemny, a sprzedawca nie śmiał mi zaprzeczyć.
Minusy, z palnikiem kulowym i tym samym olejem.. więcej zapachu!

Ach, miło dla palnika kulowego.
Czy wiesz, co to jest chińska ropa? olej roślinny (jaki)? lub zmiażdżony olej z ubitego psa : Mrgreen: : Mrgreen: ?
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129