Pytanie o filtrację oleju roślinnego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41

Pytanie o filtrację oleju roślinnego




przez mistrzem » 27/03/07, 16:26

bonjour,

czy ktoś zna rozmiar nylonowych filtrów do kawy? Z pewnością mają zbyt dużą siatkę, by pomieścić olej, ale!

czy nie byłoby możliwe użycie normalnego filtra oleju silnikowego do filtrowania oleju?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: pytanie dotyczące filtracji oleju




przez Christophe » 27/03/07, 17:58

mistrz napisał:bonjour,

czy ktoś zna rozmiar nylonowych filtrów do kawy? Z pewnością mają zbyt dużą siatkę, by pomieścić olej, ale!


Uch? Czy to są „trwałe” filtry, o których mówisz?

mistrz napisał:czy nie byłoby możliwe użycie normalnego filtra oleju silnikowego do filtrowania oleju?


Tak, jest to możliwe ale trzeba "podgrzać" olej ale przy ekonomicznej cenie filtra nie wydaje mi się to mądre.

Oliomobile sprzedaje duże worki filtracyjne niezbyt drogie Myślę, że ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 14: 10, 1 edytowany raz.
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 27/03/07, 18:13

tak, widziałem to, ale mają one 5 mikronów i przeczytałem, że było lepiej z dwóch mikronów, ale może 5 wystarczy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 27/03/07, 19:21

2 mikrony dla Hdi ...

Filtry paliwa do silników innych niż Hdi mają około 5 mikronów, a nawet więcej, więc filtrowanie do 2 mikronów to nonsens ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/03/07, 19:43

Witam,
Filtr do kawy? jest dobry dla tych, którzy chcą się dobrze bawić, przeprowadzając eksperymenty laboratoryjne, mijając 20 litrów w ten sposób, wymaga to wzroku pacjenta i uszkodzenia spowodowanego przelewem
Metoda polega na tym, że olej powinien osadzać się w cieple o ponad 20 ° C po ułożeniu blatu, który staje się przejrzysty po 8 do 15 dniach, a następnie pompuję go przez 5-mikronowy filtr przemysłowy i bezpośrednio do niego samodzielne.
Reszta zbiornika polega na tym, że pozwalasz mu ponownie się osadzić, możesz poszukać kilku litrów, resztę oddajesz do beczki kucharza, a jeśli jest zbyt brudny, zmień stołówkę ...
W samochodzie przechodzi przez grzejnik, a następnie pęka w oknie samochodu, zawsze powinieneś mieć zapasowy filtr w skrzyni zbiornika i oczywiście narzędzia.
Nawet filtrowane do mikrona, może to zatkać filtr. To nie zanieczyszczenia, które zapychają, to rodzaj margaryny, która przy zimnym powlekaniu wkładu filtra.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/03/07, 22:00

powitanie

kieszeń oliomobile nie jest zła, jeśli robisz małą objętość, ale kosztuje to skórę osła (13 € plus wysyłka, jak sądzę). http://www.aeden.fr sprzedają tkaniny filtracyjne na metr, że jest coś więcej niż szycie.

najważniejsze jest dobrze zlać, ponieważ jeśli włożysz zupę do filtrów, natychmiast się zatkają.

wstępnie filtrujemy guz z koszulkami pubowymi i kieszenią 30 litrów 1m², produkujemy około 1000 litrów na koszulę i 4000 litrów na kieszeń; kosztuje 4 € + 5 € = 9 € za 4000 litrów. w 4 mikronach patrz-.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 27/03/07, 22:41

Hej Zac, nie wiedziałem, że zostałeś kierownikiem zakładu filtracji : Chichot:

Czy mógłbyś nam przy okazji przedstawić kilka zdjęć swoich montaży? :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/03/07, 22:51

powitanie
nie ma problemu, ale wysyłam je do ciebie e-mailem, ponieważ daje mi to możliwość przejścia przez wszystkie tintoiny i umieszczenia ich bezpośrednio na stronie.
będziesz miał je jutro wieczorem, kiedy zrobisz z nimi, co chcesz.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 28/03/07, 23:22

ok dziękuję wszystkim
0 x
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 01/04/07, 14:10

jeśli zdecydujesz się na filtry do kawy, wybierz przemysłowe, społecznościowe, ponieważ możesz bez obaw umieścić je w koszu na śmieci, a jeśli nie masz 200 litrów na przejście, może to wystarczyć.

Z drugiej strony, fakt podgrzewania oleju w celu jego przefiltrowania, nie jestem przekonany, ponieważ mijasz woski. Kilka razy, gdy musiałem to zrobić, wynik po pozostawieniu go nie był zabawny.

Jeśli chodzi o materiał, Aeden rzeczywiście ma coś dobrego (dlatego odsprzedaję materiał z jego domu tutaj w Belgii : Mrgreen: ), a jego 5-mikronowa tkanina jest nienaganna i bardziej elastyczna niż w przypadku monopoelu. Możesz ustawić go tak, jak uważasz ^^
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174