Grając, by się uczyć: pomysł na grę ekologiczną?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Grając, by się uczyć: pomysł na grę ekologiczną?




przez lejustemilieu » 20/03/07, 13:01

Za wcześnie na robienie pamiętnika na papierze? 8)
Ale mam nową propozycję, która jest zabawna, dydaktyczna i może prowadzić do innych rzeczy....
Zagraj w grę ekonomiczną : Idea:
Pytania byłyby powiązane ze wszystkimi postami, wiadomościami itp. Ekonologii i wysyłane do centrum na osobności (na przykład center=Cristophe)
Z tego wszystkiego robimy grę, konkurs, który może dać gwiazdki, nagrodę, a nawet stworzyć grę na CD, dla dzieci, itp...
Proszę bardzo, to był pomysł dnia, małe nasionko, które mogłoby stać się piękną zieloną rośliną...
Alain
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 20/03/07, 13:02

Uh ciekawe ... ale pkoi jestem "centrum"?

Myślisz o grze papierowej czy wirtualnej? (druga możliwość jest o wiele bardziej przystępna... z Flashem można zdziałać cuda)...

ps: wiesz http://www.kyogami.com/ ?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 20/03/07, 13:40

Mam pomysł na ekonomiczną rozrywkę: polowanie na wielkanocne odpady.

Zamiast spieszyć się, by kupić i ukryć czekoladowe jajka, dlaczego nie szukać w naturze (brzegi rzek, lasy...) odpadów, które pokolenia ludzi z miłością ukrywały ku naszej największej radości. Jest więcej do zrobienia!

Na granicy możemy nawet rozważyć przekształcenie odpadu w określoną wagę czekolady :-D

Do medytacji... może jest coś do zrobienia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 20/03/07, 13:49

LOL Rulian!

Świetny pomysł... nic dodać!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 20/03/07, 14:56

Christophe napisał:Uh ciekawe ... ale pkoi jestem "centrum"?

Myślisz o grze papierowej czy wirtualnej? (druga możliwość jest o wiele bardziej przystępna... z Flashem można zdziałać cuda)...

ps: wiesz http://www.kyogami.com/ ?

Nie wiem, kto dokładnie pociąga za sznurki na tej stronie, rzuciłem nazwisko na chybił trafił, ale tak, wirtualnie...
Pomysł przyszedł mi do głowy przy aperitifie :D i czytając reorganizację nazwisk eunologów; przepraszam, ekonologów :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/03/07, 23:57

Tak ! Sugeruję, abyśmy wszyscy zainwestowali pełny bak paliwa (nie śmiem powiedzieć, że benzyny lub oleju opałowego), aby pójść na aperitif u ciebie, aby go rozwinąć :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93