Czy francuskie MŚP specjalizują się w tym sektorze?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
TO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/03/07, 15:51

Czy francuskie MŚP specjalizują się w tym sektorze?




przez TO » 15/03/07, 19:46

Bonjour à tous,

Ostatnio interesowałem się (dokładniej 1 smn) biopaliwami i płytami fotowoltaicznymi. I mam na to wiele pytań. : Chichot:

Chciałbym wiedzieć, czy znasz francuskie MŚP, które produkują i sprzedają płyty fotowoltaiczne?
Moje badania w Internecie pozwoliły mi znaleźć jedną (Photowatt) i wiedzieć, że ten temat interesuje duże grupy naftowe (Total, Shell i inne z pewnością), ale chciałbym wiedzieć, czy w tym są MŚP sektor.

To samo pytanie z biopaliwami. Czy istnieją MŚP, które je wytwarzałyby? Widziałem, że Diester Industrie jest pierwszym producentem EMHV i współpracuje z Totalem, ale czy są jeszcze inni producenci? A co z produkcją innych rodzajów biopaliw (ETME, bioetanol ...)?

Z tego, co rozumiem, Brazylia naprawdę wyprzedza ten temat z prawdziwą wolą polityczną. Jest dość zaawansowany w Szwecji. We Francji zaczynamy także dążyć do poszanowania celów europejskich. Ale czy masz wieści o tym, co dzieje się w Azji i Afryce?

Właśnie spędziłem nad tym dzień forum które właśnie odkryłem i prawdopodobnie zadaję pytania o to, co już powiedziałem, więc bądźcie pobłażliwi.

Ostatnie pytanie na drodze: czy ETME wymaga modyfikacji silnika benzynowego przed jego użyciem?

Z góry dziękuję ^^
TO
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/03/07, 22:21

Obecnie panele fotowoltaiczne nie są racjonalnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej, z wyjątkiem izolowanych miejsc (niepołączonych z EDF).
Wydajność paneli jest nieprzyzwoita (średnio 10–15%), a ich wygórowana cena nie pozwala (obecnie) na amortyzację ich przez mniej niż 15 lat! : Evil:

Aby fotowoltaika była bardziej opłacalna, musisz wybrać koncentrację energii słonecznej ... Ponieważ nie znajdujemy jej na rynku, musisz wykonać własną instalację ...

W przypadku biopaliw we Francji jedynym racjonalnym jest surowy olej roślinny (HVB) zwany również czystym olejem roślinnym (HVP). Jest stosowany zamiast oleju napędowego. przemysł HVB może działać bez użycia ropy naftowej lub innych paliw kopalnych. : Mrgreen:
Wszystkie inne francuskie sektory to czyste oszustwa, które nie wymagają zużywania więcej niż jednego litra OLEJU do wyprodukowania „1 litra biopaliwa”. : Evil: czy bioetanol, DME, ETME, EMHV ...

Przemysł brazylijski działa dzięki trzcinie cukrowej, której pozostałości służą jako źródło energii do prowadzenia zakładów przetwórczych. : Mrgreen:

W przypadku buraków cukrowych i pszenicy wcale tak nie jest!
Sektory te są rozwijane przez podmioty zajmujące się produkcją cukru lub zbóż i nasion, które chcą przewidzieć reformę wspólnej polityki rolnej (WPR). W ten sposób zamierzają utrzymać się z dotacji na produkcję tych paliw, których ogólny bilans będzie bardziej zanieczyszczający niż bezpośrednie wykorzystanie ropy naftowej !!!
Ogłoszony koniec WPR ma na celuzatrzymać subsydiować (z naszymi podatkami) rodzaj rolnictwa nadmierne zanieczyszczenie (masowe stosowanie pestycydów, nawozów i innych środków produkcji). : Evil:
Bardziej przydatne byłoby korzystanie z naszych podatków w naprawdę rentownych, a szczególnie NIEP zanieczyszczających sektorach !!!
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162