gazowych produktów spalania biopaliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Zun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/02/07, 16:49

gazowych produktów spalania biopaliw




przez Zun » 16/02/07, 17:03

Witam,
gratuluję tego forumWłaśnie to odkryłem i nauczyłem się wielu rzeczy.

Przeprowadziłem bezowocne badania sieci związków ze spalania biopaliw. a dokładniej, nie znalazłem niczego na związkach lotnych powstałych w wyniku spalania. strona ademe oferuje raporty pobierania, które niestety nie wspominają o tych problemach.

jeśli zmienię moje pytanie w inny sposób: czy spalanie biopaliw odrzuca produkty takie jak bezonpyren, antraceny itp.

Czy ktoś kiedykolwiek widział raport, witrynę lub artykuł porównujący „klasyczne” spaliny i biopaliwa w kategoriach substancji organicznych?

Z góry dzięki, dobrze WE,
Xavier.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/02/07, 17:17

Uh ... Wierzę, nie będąc pewnym, że są takie analizy w tych dokumentach:
https://www.econologie.com/hvp-rapport-d ... -3043.html
https://www.econologie.com/hvp-rapport-d ... -3044.html

Ale dotyczą tylko czystego oleju roślinnego ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 17/02/07, 01:41

To jest DOSKONAŁE pytanie ... i chciałbym poznać prawdziwą odpowiedź. Może nasz przyjaciel Alain Prost zna odpowiedź (z pewnością prawdziwy, ale jego język w tym temacie pozwoli mu udzielić odpowiedzi?).

Musi być miejsce na "Prost - biopaliwa"?

między innymi konieczne byłoby wyszukiwanie ==>

http://www.vie-publique.fr/actualite/al ... hanol.html
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Zun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/02/07, 16:49




przez Zun » 20/02/07, 15:31

Odpowiadam sobie ...
Znalazłem informacje w literaturze anglosaskiej. dla tych, którzy mają dostęp do czasopism naukowych, bardzo interesujący jest artykuł RK Niven, Renewable and Sustainable Energy Reviews 9 (2005) 535–555. W pozostałych przypadkach premier powinien rozwiązać ten problem.

Konkluzja artykułu jest całkiem dobra w aspekcie benzenu, cząstek, NOx itp., Ale katastrofalna : Evil: Jeśli chodzi o aldehyd octowy, niektóre badania wykazały wzrost o 700% między E10 (10% bioetanolu) w porównaniu z „klasyczną” benzyną E0. dla przypomnienia, aldehyd octowy jest związkiem uważanym za potencjalnie rakotwórczy i jest prekursorem w spalaniu azotanu peroksylooctanu, który jest dobrze znanym środkiem drażniącym drogi oddechowe.

co przygotować się na delikatne uroczystości w samochodzie ...

w kraju biopaliw nic nie jest różowe ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 20/02/07, 21:35

Konkluzja artykułu jest raczej dobra w odniesieniu do benzenu, cząstek stałych, NOx itp., Ale katastrofalna w odniesieniu do aldehydu octowego, którego niektóre badania wykazały wzrost o 700% między E10 (10% bioetanolu) w porównaniu z „klasyczna” benzyna E0. dla przypomnienia, aldehyd octowy jest związkiem uważanym za potencjalnie rakotwórczy i jest prekursorem spalania azotanu peroksylooctanu, który jest dobrze znanym środkiem drażniącym drogi oddechowe.

co przygotować się na delikatne uroczystości w samochodzie ...

w kraju biopaliw nic nie jest różowe ...


i to jest praca !! Kiedy myślisz, że rozwiązałeś jeden problem, tworzysz inny.

W przyszłości stanę się bardzo pesymistą : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114