Wyszukiwanie obrazów w eksperymencie naukowym

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
RiouJ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/01/07, 07:58

Wyszukiwanie obrazów w eksperymencie naukowym




przez RiouJ » 27/01/07, 08:03

Witam,

Obecnie jestem na pierwszym S z przedmiotem TPE przedstawiającym zalety i wady biopaliw.
Aby wykonać TPE, potrzebowałbym doświadczenia.

Myślałem o przeprowadzeniu słynnego testu filtra powietrza, który robi się czarny pod wpływem rur wydechowych benzyny, ale który nie robi się czarny w obecności biopaliw.
Prowadzący nas nauczyciel powiedział nam, że nie trzeba tego robić i że w internecie łatwo znaleźć to doświadczenie.
Niestety szukam już dość długo i nadal nie mogę znaleźć nawet zdjęcia.

Czy mógłbyś mi pomóc ?
Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Wyszukiwanie grafiki w eksperymencie naukowym




przez drwal » 27/01/07, 23:50

Witam i zapraszam tutaj.



RiouJ pisze:[...] Myślałem o zrobieniu słynnego testu filtra powietrza, który robi się czarny po doprowadzeniu do rur wydechowych benzyny, ... ale który nie czernieje przed biopaliwami. [...]
:zaszokować: Dlaczego planujesz zrobić tego typu badanie?
Kto Ci powiedział, że tym testem coś zobaczysz i jak to wytłumaczysz?

Od razu powiem, co o tym myślę: nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z pochodzeniem benzyny, ropy czy produktów rolnych...
Co więcej, silniki benzynowe emitują stosunkowo niewiele cząstek stałych, w każdym razie wystarczająco mało, aby łatwo nie zaczernić białego płótna.

Nie wiem jak ci pomóc, przepraszam.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 00:57

Co więcej, silniki benzynowe emitują stosunkowo niewiele cząstek stałych, w każdym razie wystarczająco mało, aby łatwo nie zaczernić białego płótna.

Interesujące do przeczytania, kiedy to piszesz!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/01/07, 01:34

jean63 napisał:
Co więcej, silniki benzynowe emitują stosunkowo niewiele cząstek stałych, w każdym razie wystarczająco mało, aby łatwo nie zaczernić białego płótna.

Interesujące do przeczytania, kiedy to piszesz!
Jeszcze raz: masz bardzo częściowy pogląd na problem i na moje pomysły! Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
RiouJ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/01/07, 07:58




przez RiouJ » 29/01/07, 19:03

Ok, myślałem, że test jest wykonalny.
Szkoda, że ​​udało mi się znaleźć zasoby wideo, które uzupełnią moje TPE.
Dziękuję wam ;)

PS: inaczej zinterpretowałbym to tak:
Wyobraź sobie, że mamy dwie bawełny: białą i ciemnoszarą (czarną) pełną drobinek brudu. Odpowiednio bawełna samochodu wykorzystującego biopaliwo i inne benzyny lub olej napędowy.
Doszedłbym do wniosku, że biopaliwa mniej zanieczyszczają, emitują mniej zanieczyszczeń niż benzyna czy olej napędowy.
Byłby to eksperyment dla TPE.
Ale nieważne, jeśli nie jest to wykonalne lub ostatecznie nie daje widocznych rezultatów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 30/01/07, 00:36

RiouJ pisze:[..]PS: Inaczej zinterpretowałbym to tak:
Wyobraź sobie, że mamy dwie bawełny: białą i ciemnoszarą (czarną) pełną drobinek brudu. Odpowiednio bawełna samochodu wykorzystującego biopaliwo i inne benzyny lub olej napędowy.
Doszedłbym do wniosku, że biopaliwa mniej zanieczyszczają, emitują mniej zanieczyszczeń niż benzyna czy olej napędowy.
Byłby to eksperyment dla TPE.
Ale nieważne, jeśli nie jest to wykonalne lub ostatecznie nie daje widocznych rezultatów.
Jeśli podążasz w tym kierunku, to znaczy, że masz pomysł na starcie, prawda? Teoria, którą chcesz przetestować?
Ale nie rozumiem, co pozwala twierdzić, że w teorii biopaliwo emituje mniej cząstek niż ropa naftowa... Ich główny interes nie istnieje.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82