Gdzie znaleźć biopaliwo E85?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Rinoa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/01/07, 12:06

Gdzie znaleźć biopaliwo E85?




przez Rinoa » 17/01/07, 12:18

Bonjour à tous!

Szybkie wprowadzenie, Sarah, 24 lata. Natknąłem się na ciebie forum przez przypadek podczas wyszukiwania! Powiedziałem sobie, że być może mógłbyś mi pomóc ... Prowadzę badania na stacjach benzynowych, które dostarczają biopaliwa w regionie paryskim, a nawet w Oise, Pikardii lub Szampanii.

Czy niektórzy z was wiedzą o tym, jak to tylko możliwe? Ponieważ podejrzewam, że obecnie jest ich niewiele ... Tak mało, że na razie nie znalazłem !! Ale nie tracę nadziei!

Z góry dziękuję za pomoc.
Sara
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/01/07, 13:48

Poczekaj kilka miesięcy, to nadejdzie ... w końcu to obietnica rządowa ... : Chichot:

Ale może istnieje strona z listą wszystkich pomp E85?

W każdym razie słynna paryska pompa Total zainaugurowana me (r) dias została zapieczętowana na okres nie wiem, ile miesięcy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 17/01/07, 14:11

Był do tego mówca forum kto stworzy witrynę, która wskaże, gdzie znajdują się stacje z paliwem E85, i ta strona będzie aktualizowana w miarę tworzenia nowych instalacji.

Dowiem się, w jakim temacie było omawiane; Wskazałem mu również podobną stronę do LPG, która zawiera także ceny aktualizowane przez samych użytkowników podczas ich przejścia na stacjach (oczywiście po powrocie do Internetu).

Tutaj znalazłem, rozmawiamy o tym tam: https: //www.econologie.com/forums/zestaw-do-konwersji-benzyny-na-e85-t2386-30.html
Nazywa się głośnik, który chce sprzedać silnik benzynowy na zestaw do konwersji E85 (biopaliwo) cara82.

Możesz wysłać mu prywatną wiadomość: on zna stacje aktualnie pracujące z pompą E85.

Oto mapa LPG (być może zainspiruje ją stworzenie strony na E85):
http://stations.gpl.online.fr/appli/index.php?parEtape=Accueil

przepraszam, Christophe nie ma czasu na redukowanie adresów URL
Ostatnio edytowane przez jean63 17 / 01 / 07, 14: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Gdzie znaleźć biopaliwo?




przez zac » 17/01/07, 14:35

Linoa napisał:Prowadzę badania na stacjach benzynowych, które dostarczają biopaliwa w regionie paryskim, a nawet w regionach Oise, Pikardii lub Szampanii.


powitanie

Mac Donald, kebaby, sklepy z frytkami, stołówki przemysłowe itp ... : Lol:

unikaj szybko, to jest dłoń i jej zamrożenie nawet w tropikach. : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Rinoa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/01/07, 12:06




przez Rinoa » 17/01/07, 20:36

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! (tak, nawet twój, Zac : Chichot: )

W tej chwili nie znalazłem stacji dostarczającej biopaliwo ... Tak więc Total, dlatego w Porte d'Orléans, ale tak naprawdę nie jest to jedno, ponieważ pompa ponieważ E85 nie jest obecnie użyteczny! Nawet jeśli najwyraźniej będzie ich kilka w bardzo krótkim czasie, zaczynając od Paryża, a potem wielkich miast.

Ale nie żałuję znalezienia stacji dostarczającej biopaliwo, będę musiał trochę rozszerzyć moje badania!

Myślałem, że znajdę trop na stronie http://www.roulez-eco.fr/, ale na razie nie można sprawdzić wyszukiwania E85. Dommaaaaaage!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 17/01/07, 23:38

Dobra robota, Sarah, ponieważ uświadomiła sobie potrzebę ocalenia planety w wieku 24 lat!

My (z Zacem, André, Bucheronem ...) jesteśmy starymi sześćdziesięcioośmioletnimi (ani André nie doświadczył tego w Quebecu, ani Zac? Na Reunion?). I próbujemy zobaczyć, gdzie są „pułapki” w tym, co oferujemy jako rozwiązanie.

Omówiliśmy już temat „biopaliwa”, w tym E85 (ponieważ istnieją inne HVB do silników Diesla, ale praktycznie zabronione we Francji, podczas gdy rolnicy z południowego zachodu wytwarzają surowy olej roślinny z prasy z nasion słonecznika, które rosną na ich polach ... i nie mają prawa umieścić go w swoim zbiorniku: zobacz debaty w www.oliomobile.org jeśli jesteś zainteresowany).

Jeśli chodzi o E85, jeśli chcemy zaopatrywać wszystkie pojazdy benzynowe w to biopaliwo, będziemy potrzebować wielu obszarów uprawnych (buraki ... itp.), A nawet wyciąć drzewa przydatne dla zwierząt i równowagę ekologiczną do sadzenia palmy i zrobić olej palmowy.

Jeśli chcesz uzyskać dokładne i pełne informacje na te tematy, radzę przeczytać „Le plein SVP” autorstwa Jean-Marca Jancovici, a także odwiedzić jego stronę internetową www.manicore.com, Wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione: jest specjalistą we wszystkich obszarach związanych z planetą Ziemią i jej ochroną.
Myślałem, że znajdę trop na stronie http://www.roulez-eco.fr/, ale na razie nie można sprawdzić wyszukiwania E85. Dommaaaaaage!

Ciekawie wyglądają na tej oficjalnej stronie, zupełnie zapomnieli o LPG (gaz płynny), którym jeżdżę od 1998 roku, który pochodzi z ropy naftowej, ale który jest spalany w pochodniach, jeśli nie jest używany. Kilka lat temu był to punkt odniesienia dla tak zwanego „zielonego” paliwa (mniej zanieczyszczające, ale silniki benzynowe i wysokoprężne, które dokonały postępu technicznego w celu zmniejszenia zanieczyszczenia poprzez dodanie katalizatora i filtra cząstek stałych do oleju napędowego) państwo zdecydowało się wyeliminować LPG, podczas gdy we Francji jest 1500 dystrybutorów, a w Holandii i we Włoszech znacznie więcej (cena = 0,70 euro / litr we Francji i znacznie mniej w dwóch innych wymienionych krajach).

Rinoa => mówcą, który może udzielić Ci informacji, jest cara82; według niego w całej Francji rozprowadzanych jest 20 pomp E85.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Gdzie znaleźć biopaliwo?




przez drwal » 18/01/07, 01:15

Linoa napisał:Bonjour à tous!

Szybkie wprowadzenie, Sarah, 24 lata. Natknąłem się na ciebie forum przez przypadek podczas wyszukiwania! Pomyślałem sobie, że możesz mi pomóc ... Prowadzę badania na stacjach benzynowych, które dostarczają biopaliwa w regionie paryskim, nawet w Oise, Pikardii lub Szampanii. [...]
Cześć Sarah, zapraszamy do przyłączenia się do nas ... : Wink:

Znajdziesz w ten artykuł Autoplus lista 9 pomp, które dostarczyły E85 12 stycznia.

W celu wyszukania wpisałem w Google „leclerc + E85 center” ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/07, 09:26

Bravo Lumberjack !!

Ciekawe, a artykuł potwierdza, że ​​rządowa strona z cenami paliw jest niekompletna, ale bardziej aktualna niż inne strony. Ten na GPL wspomniany powyżej (gplonline jest dobrze zaktualizowany przez użytkowników i bardzo kompletny; trzeba powiedzieć, że osoby z GPL są „zielone” (nie aż tak zielone !!), i myślę, że są przyszłymi klientami E85:
artykuł o cenach paliw

znalazłem to na stronie www.ecoenergiesweb.com =>
Biopaliwa są paliwami pochodzącymi z biomasy, ich rozwój jest dozwolony i wspierany przez Unię Europejską od 2003 r., Aby starać się przestrzegać porozumień z Kioto z 1982 r. Mających na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, a także zmniejszenie dziury w warstwie ozon.

Zdefiniowano 11 oficjalnych biopaliw.
Najbardziej znane to HV i E85.
Olej roślinny, z pierwszego tłoczenia lub do odzyskiwania produkowany jest z clozy, słonecznika lub innych.
Ecoenergies stawia na to paliwo przyszłości, i oferuje zapasy oleju od 40 do 60.000 30 l / dzień. Przystosowany do większości pojazdów z silnikiem Diesla, w granicach mieszanki (70% HV / 100% oleju napędowego), poza tym konieczne jest dostosowanie w pojeździe, zestawu do dwuwęglanowego Oilteck, który pozwoli ci pracować w XNUMX% oleju warzywo !!!
Jeśli chodzi o E85, bilans energetyczny tego paliwa (85% etanolu w benzynie) jest bardzo słaby, nie oferujemy żadnego rozwiązania w tym sensie.



a także kolejny artykuł na temat ekologicznie czystych pojazdów, które korzystają z premii (LPG jest zawsze w środku !!!):
czyste pojazdy
Ulgi podatkowe na ekologicznie czyste pojazdy przedłużono do końca 2009 r. Te ulgi podatkowe obowiązują przy zakupie nowego ekologicznie czystego pojazdu (LPG, elektryczność, biopaliwo, NGV lub hybrydowy emitujący mniej niż 160 g CO2 kilometr) i stanowi sumę 2 €. Dodatkowa kwota 000 EUR może zostać przyznana za zniszczenie samochodu, który ma ponad 1 lat i jest w ruchu. Ponadto w niektórych regionach oferowana jest szara karta (lub obniżona cena) za zakup ekologicznego pojazdu.

Prawdą jest, że istnieje bardzo niewiele nowych pojazdów benzynowych, które emitują mniej niż 160 g CO2 / km (kilka małych). Tak więc nowe pojazdy wyposażone w LPG będą stopniowo zmniejszać się na korzyść biopaliwa E85 (ale problem z pompami, a także z wysoką ceną pojazdu !!), podczas gdy inne są prochowe:
- NGV = brak pomp .... chociaż ===>

Znalezione na stronie www.carburantgaznaturel.com :

Prawie 5 milionów pojazdów na całym świecie, w tym 400 000 we Włoszech, napędzanych jest paliwem gazowym. Na dzień dzisiejszy i do grudnia 2006 r. 4.500.000 1 XNUMX Francuzów po raz pierwszy będzie miało dostęp do tego inteligentnego, ekologicznego i ekonomicznego paliwa, jedynego obecnie dostępnego.
Promuj zalety tego paliwa, taka jest misja Krajowego Centrum Informacji o paliwie na gaz ziemny, jedynym czystym paliwie dostępnym w ilościach przemysłowych na dziś i na jutro
!

- elektryczność = mało autonomii i zbyt droga
- Hybrydowy = idealny, ale bardzo drogi (patrz TOYOTA Prius: spojrzałem na cenę nawet po odliczeniu 2000 euro, jesteśmy znacznie powyżej równoważnej benzyny lub oleju napędowego).

Dlatego ludzie będą nadal kupować olej napędowy Hdi / CDI, który zużywa niewiele i zanieczyszcza miasta mniej dzięki FAP.

Ten artykuł daje nam część odpowiedzi na temat kryteriów wyboru pojazdu (minimalne zużycie): jak wybrać samochód
Przyszłość jest zatem zdecydowanie skierowana na samochody, które zużywają najmniej, a dlaczego nie na samochody bardziej ekologiczne?


Nawiasem mówiąc, nasi francuscy przywódcy zapomnieli znaczków HVB jak w Niemczech dla pojazdów z silnikiem Diesla. W rzeczywistości pogodziłbym się z olejem napędowym tak spanonizowanym i chodziłem po HVB ... tam, który mi odpowiada.

Miłośnicy LPG będą nadal montować swoje pojazdy fabrycznie, ale nie wiem już, czy zasada 160 g CO2 / km ma zastosowanie do uzyskania premii 2000 euro. Pójdę zobaczyć w forum Listy GPL. Myślę, że to działa na stare pojazdy, nie chcę iść do przodu. Jeśli tak nie jest, pojazdy napędzane LPG będą stopniowo znikać na korzyść silników wysokoprężnych Hdi lub nie i benzyny typu flex-fuel (akceptacja E85), ale nie znam ceny po odliczeniu 2000 euro (czy to + drogi niż olej napędowy Hdi?) lub zużycie.
Szkoda dla LPG, ponieważ na całym terytorium istnieje dobra sieć dystrybucji, a pojazdy nie wybuchły od czasu instalacji nowego zaworu bezpieczeństwa w 2000 roku.

Czy masz jakieś informacje na temat cen sprzedaży samochodów typu „flex-fuel”?

PS: Byłoby zabawnie, gdy następnym razem kupię olej napędowy Hdi, ale mam informacje na temat problemów z niezawodnością silnika:
Były pracownik Renault zostawił post na ten temat (Nicobrur) Staram się go znaleźć ... oto proszę przeczytać drugą część dotyczącą problemów z silnikami Hdi i CDI ... przestraszyć : Evil: =
post Nicobrur na silnikach Hdi / DCI
część tekstu, ale na końcu postu jest lepiej CZYTAJ w całości !!!!
HDI i DCI, ja też nie chcę ... Pracowałem w Renault, zrozumiałem ... pompy tych silników, po stażu na wspólnej szynie, są montowane na pierścieniach, a nie na łożyskach ... występuje zatem szybkie zużycie, a po około 200000 km pompy spadają jedna po drugiej .... układ wtryskowy jest tak precyzyjny, że maleńka kupka wtryskiwacz wysokociśnieniowy (250 euro za sztukę na powierzchni 2.2DCi) jak poznać cenę wtryskiwacza na pamięć? nie skomplikowane, we wspomniane miejsca, wstrzyknąć numer 3 (nie pytaj mnie, dlaczego 3!) chwyta się regularnie, a jeśli pozostaje w pozycji otwartej, przebija tłok lub uszczelkę głowicy!
Ostatnio edytowane przez jean63 18 / 01 / 07, 16: 46, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/07, 10:52

Dla Rinoa i ... innych czytelników =>

Trochę informacji o biopaliwach:
Oto bardzo mały fragment z artykułu ( www.manicore.com ) JM Jancovici bardzo wyszukiwane:
Aby wyprodukować 50 milionów ton ekwiwalentu ropy, konieczne jest zmobilizowanie, rzędu wielkości, 3 do 4 razy więcej niż obecne grunty rolne. Oczywiście nie jest to możliwe, a nawet zaspokojenie 10% obecnego zużycia transportu biopaliwami wymaga mobilizacji 30 do 40% obecnych gruntów rolnych, nie wspominając już o zastąpieniu oleju opałowego.

Widzimy wyraźnie, że obecne sektory biopaliw nie pozwalają nam mieć nadziei na zastąpienie „jednego dnia” tego, co dziś konsumujemy jako ropę naftową, a nawet jej znacznej części. Oczywiście weź pod uwagę, że nie ma znaczenia, aby styl życia był ściśle uzależniony od tego płynnego paliwa, ponieważ „kiedy nadejdzie dzień”, wszyscy będziemy mogli prowadzić samochód i ogrzewać się biopaliwem, takim jakie jest obecnie produkowane. , jest niestety uśpiony w iluzjach


Nie powinniśmy więc zbytnio marzyć o zastąpieniu oleju biopaliwami, co zostało już powiedziane gdzie indziej i potępione przez UFC, które wybrałem.

Spróbuję Linoi na biopaliwach, ale hej, nawet jeśli nie zastąpi całego oleju, to nadal tyle, ale wysyłamy CO2 do atmosfery podczas orki (ciągniki), zbierania (ciągniki i kombajny) ; wody gruntowe są zanieczyszczone nawozami (azotanami); gleba jest wyczerpana (uprawy intensywne); wyczerpujemy zasoby w wodzie pitnej ...... nie bardzo chwalebne w dniu przyjazdu !! : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/01/07, 10:16

jean63 napisał:(...) CNG = brak pomp .... chociaż


Wczoraj dostałem reklamę Citroëna w moim pudełku i wśród różnych „klasycznych” modeli był samochód na CNG (chyba c3), aw bla-bla obok napisano, że samochód jest dostarczany ze stacją ładowania, którą GDF zainstaluje u Ciebie w miejskiej sieci gazowej. Więc pompa jest w domu.

jean63 napisał:Znalezione na stronie www.carburantgaznaturel.com :

Prawie 5 milionów pojazdów na całym świecie, w tym 400 000 we Włoszech, napędzanych jest paliwem gazowym. Na dzień dzisiejszy i do grudnia 2006 r. 4.500.000 1 XNUMX Francuzów po raz pierwszy będzie miało dostęp do tego inteligentnego, ekologicznego i ekonomicznego paliwa, jedynego obecnie dostępnego.
Publikuj informacje o zaletach tego paliwa, to misja Krajowego Centrum Informacji o paliwie na gaz ziemny, jedyne czyste paliwo dostępne w ilościach przemysłowych na dziś i jutro


Samo zdanie jest dezinformacją:
  • Gaz ziemny, choć mniej nasycony siarką niż paliwa ropopochodne, pozostaje paliwem kopalnym i jako taki, jego bilans CO2 jest fatalny w porównaniu z „prawdziwymi” biopaliwami.
  • Jeśli chodzi o dostępność, chciałbym przypomnieć, że gaz ziemny jest nieodnawialnym źródłem energii i że jego szczyt wydobycia spodziewany jest 20 lat po wydobyciu ropy (więcej informacji). Gdyby znaczna liczba pojazdów zaczęła korzystać z tej energii, z pewnością stałaby się ona paliwem dostępnym na dziś. Na jutro okaże się.
  • I ostatnia sprawa o gazie: przypominam, że większość europejskiego gazu pochodzi z Rosji i że oprócz wzrostu ceny o 30% w ciągu jednego roku, Putin wykorzystuje tę zależność, aby zmiażdżyć Europę. Gdy tylko ten faszysta usłyszy słowo „Czeczenia”, grozi zakręceniem kranu. Gaz jest zatem energią „nastawioną politycznie” ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166