Olej napędowy + LPG

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Olej napędowy + LPG




przez abyssin3 » 05/11/06, 01:11

Oto post, w którym można pogodzić Pro-diesel (jak ja) i Pro-LPG (jak Jean63):
Można zasilać pojazd z silnikiem Diesla dwupaliwowym zasilanym LPG (~25% GO, 75% LPG), co skutkuje lepszym spalaniem, a co za tym idzie oszczędnością (?) około 40%. Proces wydaje się prosty, okaże się, ile to kosztuje:

http://www.ilovesponge.com/spongecars/diesel/diesel.htm

I kolejny link na forum LPG:
http://forum.aceboard.net/recherche.php ... iesel&go=1
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 05/11/06, 15:35

Może nie wydaje się to zbyt interesujące, ale przypomniało mi trochę o dopingu wodnym, który również wysyłamy do wlotu powietrza. I do Pantone, którego gaz jest również z pewnością palny.
Może to również podnieść fakt, że mieszanina gazu i cieczy pali się lepiej niż sama ciecz...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/11/06, 16:07

abyssin3 napisał:Może to również podnieść fakt, że mieszanina gazu i cieczy pali się lepiej niż sama ciecz...

powitanie

dla twojej informacji ciecz się nie pali zawsze przechodzi w fazę gazową.wlej alkohol lub olej napędowy do zapalonego pojemnika i popatrz uważnie, zobaczysz, że płomień wyraźnie przechodzi nad cieczą.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 05/11/06, 17:30

Całkowicie się z Tobą zgadzam, poza tym nawet diesel jest spryskany w celu ułatwienia zapłonu.
To powiedziawszy, fakt posiadania déjà gaz w reakcji nie może oferuje nasz konfigurator ułatwić mieszanie mieszanki paliwowo-powietrznej. Mamy zatem poprawę efektywności.
:P
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/11/06, 17:48

Zac napisał:[...]dla informacji ciecz nie pali się zawsze przechodzi w fazę gazową.wlej alkohol lub olej napędowy do zapalonego pojemnika i popatrz uważnie, zobaczysz, że płomień wyraźnie przechodzi nad cieczą.

@+
:zaszokować:

Czy jesteś tego naprawdę pewien? Mam parę wątpliwości...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/11/06, 18:03

Witam,
Aby spalić ciężkie paliwo, takie jak olej lub ciężki olej opałowy, rozwiązanie polegające na zgazowaniu go w celu spalenia nie jest właściwym rozwiązaniem.
Najlepiej spryskać go tak drobno, jak to możliwe.
niektóre silniki pracują na miałie węglowym..
Były już eksperymenty z wykonaniem czajnika na benzynę i wysłaniem go na parę, nie przyjęto tego rozwiązania, wolimy wstrzykiwać mikrokrople, lepiej spalamy ciężkie części paliwa.
nawet barbotaż w zespole Pantona nie wytwarza gazu w barborze, lecz drobną białą mgiełkę, podobnie jak w przypadku nebulizacji, a mimo to pod koniec spalania duża część paliwa pozostaje na dnie barbotera (jestem mówiąc o zasilaniu wyłącznie benzyną) pozostałość jest jak benzyna, która zestarzała się w zbiorniku, a cała liczba oktanowa zniknęła. Bardzo szybko zrezygnowałem z bubblera. Przy 100% pantonie wartości zużycia nie są mierzalne ze względu na resztę. Silnik musi spalić całe paliwo, benzyna jest złożoną mieszaniną kilku składników.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/11/06, 18:45

Na tej stronie też jest o tym mowa: http://www.iwemalpg.com/Diesel_LPG.htm

Natomiast odnośnie ich argumentacji (już widocznej na pierwszej stronie): „Zwykłe silniki Diesla są w stanie spalić jedynie od 75% do 80% wtryskiwanego oleju napędowego„Tutaj pozwalam sobie wybuchnąć śmiechem!

To bzdura! :zaszokować:

Wreszcie, przykłady ich montażu w modelach z gamy Land-Rovera są pełne nonsensów, choćby z tego powodu, że modele te NIGDY nie otrzymały silnika wysokoprężnego o mocy 200 KM (nawet jeśli mają czystą angielską krew...), szczególnie w Pojemność 2,5 l!
Już samo to trochę mnie zniechęca... :zmarszczyć brwi:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/11/06, 21:39

powitanie

aby odpowiedzieć drwalowi i André

Paliwa płynne palą się na swoich „obrzeżach”, jeśli się temu przyjrzeć (łatwiej to zaobserwować w przypadku paliw „ciężkich”).
spalanie podgrzewa paliwo, które ulatnia się i tam spala się w postaci gazowej.
dlatego andré, że twoje mikrokrople palą się lepiej niż wiadro oleju; powierzchnia kontaktu z utleniaczem (w miejscu, w którym następuje spalanie) jest znacznie większa przy tej samej ilości.
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 15/12/06, 00:16

Oto artykuł, który właśnie widziałem, dotyczący firmy, która przerabia ciężarówki z silnikiem Diesla na dwupaliwowy olej napędowy/CNG:
wiadomości: http://ecologie.caradisiac.com/Clean-Ai ... -Kyoto-873

Oraz firma która to robi: http://www.cleanairpower.com/
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/12/06, 15:14

Czy się mylę, czy wszystkie powiązane witryny znajdują się w Anglii?

A we Francji?

LPG jest taką zmorą wszystkich francuskich producentów, że zdziwiłbym się, gdyby coś takiego przepłynęło przez kanał La Manche....
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121