Dobre wieści ze Szwajcarii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Charlotte
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 10/10/06, 09:41
Lokalizacja: Lozanna, Szwajcaria

Dobre wieści ze Szwajcarii




przez Charlotte » 13/10/06, 17:40

Produkcja i dystrybucja bioetanolu w Szwajcarii uzyskała poparcie Rady Narodowej (parlamentu). Pozostaje jeszcze dopilnowanie, aby decyzja Rady Stanu (senatu) ostatecznie stała się przedmiotem ostatecznej decyzji politycznej spodziewanej w 2008 r. Prace budowlane są już na zaawansowanym etapie i czekają jedynie na ostateczne zielone światło dla budowy fabryki.

W skrócie i w liczbach planuje się utworzenie 150 stacji dystrybucji bioetanolu, a cele krótkoterminowe są takie, aby kierowcy jeździli najpierw przy użyciu 5% bioetanolu, a następnie 10%, przy czym ostateczny cel ma wynosić 85% przez „dobre dwadzieścia lat” i 25% zużycia bioetanolu. biopaliwa produkowanego w kraju.

Więcej szczegółów w tym artykule: http://www.letemps.ch/template/suisse.a ... cle=191422

Zastanawiam się: 25% krajowego bioetanolu, to dużo importowanego bioetanolu, a zatem ucieleśniającego energię i potencjalną degradację w wyniku transportu i przesyłu. Przypuszczam, że wynika to z kalkulacji, w każdym razie Alcosuisse (Régie des alcools, odpowiedzialny za projekt) sprawiał wrażenie pewnego swojego posunięcia. I całkiem poważne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Dobre wieści ze Szwajcarii




przez Christophe » 13/10/06, 17:58

Charlotte napisał:Zastanawiam się: 25% krajowego bioetanolu, to dużo importowanego bioetanolu, a zatem ucieleśniającego energię i potencjalną degradację w wyniku transportu i przesyłu. Przypuszczam, że wynika to z kalkulacji, w każdym razie Alcosuisse (Régie des alcools, odpowiedzialny za projekt) sprawiał wrażenie pewnego swojego posunięcia. I całkiem poważne.


+1
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/10/06, 21:52

Jakie są lokalne alkohole w Szwajcarii, kirsch, śliwka...? : Mrgreen:
jak wiemy, jest to prawdopodobnie drogie :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 13/10/06, 22:08

alkohol metylowy wchodzi w skład biodiesla, zatem cenami zarządza Régie des alcools
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/10/06, 23:04

binbin4 powiedział

alkohol metylowy wchodzi w skład biodiesla, zatem cenami zarządza Régie des alcools


W ogóle nie odpowiedziałeś na pytanie! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 13/10/06, 23:33

Słoń napisał:Jakie są lokalne alkohole w Szwajcarii, kirsch, śliwka...?


Williamine, co za pytanie... :zaszokować:

jak wiemy, jest to prawdopodobnie drogie


Tak, ale jest doskonałe! :P
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 14/10/06, 05:09

Hmm, dobrze jest wyznaczać sobie takie cele, ale skąd się bierze ten cały alkohol?

Szwajcaria nie jest duża i biorąc pod uwagę ten kraj, trudno mi uwierzyć, że powierzchnia pomiędzy jeziorami, miastami i górami jest wystarczająca?

Już we Francji całkowita powierzchnia użytków rolnych nie jest wystarczająca???

Postaram się znaleźć porównanie, populację, użyteczne użytki rolne
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135