Proces Makhonina

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
papalopoulos
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 21/02/05, 18:52

Proces Makhonina




przez papalopoulos » 25/09/06, 12:06

Witam, właśnie przeczytałem Twój artykuł na temat procesu tej osoby, a ponieważ nie byłem w stanie poprawnie przeczytać strony „Jak to zrobić”, postanowiłem poszukać w Internecie, czy nie było innych informacji na temat tego procesu, ale poza po odkryciu G5 Le Ribaulta (bez związku, ale mimo wszystko interesującego) widziałem tylko artykuły mówiące o tym, że nie pozostawił on żadnych szczegółowych instrukcji na temat swojej metody produkcji.


Chciałem także wiedzieć, czy osoby bardziej techniczne niż ja były w stanie przeczytać tę metodę i czy mogłyby wyrazić opinię na temat tego opisu?


Ale czytając jego biografię i patrząc na to, co dzieje się z Le Ribaultem, możemy powiedzieć, że te okresy mijają, ale są strasznie podobne...


Dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 25/09/06, 13:09

Czytałeś ten artykuł: https://www.econologie.com/makhonine-car ... es-66.html i różne patenty Makhonine’a?

O ile mi wiadomo, nikt nie ma środków (z wyjątkiem Edf, TOTAL i CEA) na odtworzenie tych eksperymentów.
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/09/06, 15:35

Proces Makhonine’a jest fascynujący. Szkoda, że ​​może napędzać tylko silniki benzynowe. Proces nie wydaje się aż tak skomplikowany i niewątpliwie można go zminiaturyzować, gdyż paliwo wytwarza się w miarę jego zużycia. Być może do uzyskania wymaganej wysokiej temperatury można by zastosować urządzenie takie jak palnik kulowy André?
Paliwo Makhonine dobrze sprawdza się w silnikach lokomotyw i łodzi, ale czy nadaje się do częstych zmian prędkości obrotowej silnika samochodowego? Jeśli tak, to fajnie byłoby pojeździć np. po trocinach... Ale przydałby się duży bagażnik. Olej roślinny w oleju napędowym z domieszką wodną jest jeszcze bardziej praktyczny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149