HVP paliwa: olej palmowy porównawcza spalania oleju napędowego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

HVP paliwa: olej palmowy porównawcza spalania oleju napędowego




przez Christophe » 14/09/06, 18:07

150 godzin pracy silnika wysokoprężnego na olej palmowy na ok http://www.codeart.org

Raporty z testów porównawczych dwóch identycznych silników wysokoprężnych są zasilane, jeden olejem napędowym, a drugi olejem palmowym. Metoda ta umożliwia ciągłe porównywanie pracy silników dzięki serii pomiarów przeprowadzanych regularnie. Analizy skupiają się na ocenie trwałości silnika pracującego na oleju palmowym.

Do pobrania tutaj
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 05 / 07, 17: 35, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/09/06, 22:52

Bardzo dobry reportaż!
Czekam na następny za 500 lub 1000 godzin...

Gdyby tylko olejek był na tyle „szalony” (i bogaty), żeby zrobić to z samochodem…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 14/09/06, 22:55

Drwal napisał:Czekam na następny za 500 lub 1000 godzin...


Nie będzie żadnych... silnik wyschnie wcześniej :(

W końcu bez modyfikacji silnika to znaczy...
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 10: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/09/06, 23:51

Pourquoi?
Czy bazujesz na chromie w oleju?
"Dokręcanie" u mnie to zacinanie się tłoka w cylindrze czy tam, nie stwierdzili zużycia na tym poziomie, myślę że to raczej od dolnego silnika lub łożysk wałka rozrządu.

PS: nigdy nie odpowiedziałeś mi na Neandera....
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/09/06, 05:21

Halo
ładne testy dobrze udokumentowane
W przypadku pozostałości metalu w silniku B wygląda to na nowy silnik w okresie docierania.
Nie wiem czy łożyska w silniku są montowane na chromie, ale często chromowany jest pierwszy segment i to on zostawia najwięcej cząstek podczas docierania, łożysko jest raczej antymonowe, czyli regulujące, zużyte nawet jeśli to chrom nie jest w ciągu 150 godzin, aby wytworzyć tyle cząstek, które nawet się nie zepsuły. Aluminium jest również wysokie, co odpowiada tłokowi w docieraniu, innym testem powinno odwrócić paliwo w silnikach.

Co to nam dokładniej potwierdza to, co zaobserwowałem
mniej mocy z olejem
większa temperatura na wydechu, jeszcze bardziej zaznaczona jeśli zachowamy oryginalną kalibrację (dobre dla reaktora) Zauważyłem to..
nieco więcej zatykania olejem
wędzone spaliny prawie identyczne z olejem napędowym, z wyjątkiem innego zapachu na biegu jałowym.
nieco wyższe zużycie oleju

To, co zauważyłem, dotyczy samochodu z mniejszą prędkością maksymalną
mniejsze przyspieszenie, ale może to być spowodowane tym, że nawet olej rozgrzany do 75 c w moim przypadku nie przechodzi tak samo przez filtr diesla i zachowuje się jak filtr częściowo zapchany. Jutro założę nowy filtr i ponowię test.

Dużą różnicą między tym testem a autem jest ilość zimnych startów, szczególnie tych, które działają w jednym zbiorniku z dość mocną mieszanką olejową lub takich, które działają w dwuzbiorniku i które zbyt szybko przechodzą na olej lub który nie oczyszcza wystarczająco (czyszczenie zajmuje od 5 do 6 km,
Wszystkie te warunki zimnej pracy i przedłużonej pracy na biegu jałowym powodują znaczne rozcieńczenie oleju i zatkanie pierwszych pierścieni gumowych. Trzeba rozkręcić silnik jetty ma przejechane blisko 50tys km na wysokim % oleju w zależności od sezonu od 000% do 90% przy ostatnim demontażu przed 10tys km lekkie segmenty były solidne w rowkach , po mechanicznym skrobaniu i wyczyszczeniu ominie kamienie w celu usunięcia oblodzenia, wymiany segmentów silnik zaczął znowu pracować mimo przejechanych 50tys km na oleju nadal pracuje ale czuć że mocno dmucha przez odpowietrznik .
Główną modyfikacją było przełączenie rozrusznika na 24 V, rozruchy prawie natychmiastowe, rozwiązało to problem rozcieńczania przy rozruchu, a na ostatnim były wadliwe świece zapłonowe i nalegał na rozruch, co skutkowało początkiem gumowania.

Podsumowując, aby samochód mógł pracować na oleju, musi spełniać określone warunki.

zawsze zaczynaj od diesla
silnik musi mieć temperaturę 90°C
olej powinien mieć temperaturę między 70 a 80 stopni
dopiero potem przeniesiony do oleju

silnik musi być obciążony (niezbyt dobry w ruchu ulicznym i przez długi czas na biegu jałowym.

Czyszczenie musi trwać wystarczająco długo (w moim przypadku 6 km)
olej silnikowy do monitorowania, jeśli poziom nie wzrasta (rozcieńczanie)
olej opałowy musi być dobrze przefiltrowany, osadzony. w celu wyeliminowania tłuszczu zwierzęcego

pompę wstępną lub układ aby pompa łopatkowa nie powodowała kawitacji, ciężko jest zassać olej przez filtr diesla który nie jest zbyt duży.

Aby mieć olej w temperaturze 80c, potrzebujesz dobrej, pokaźnej grzałki, a do tego musisz wyeliminować powrót do zbiornika i zapętlić system.

poza tym sprawuje się dobrze, na dobre wyjazdy do 10 km lepiej zostać na dieslu zwłaszcza jak jest zimno..

André
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/09/06, 15:41

Ty, który jesteś bardzo mocny w silnikach, bez wątpienia będziesz w stanie odpowiedzieć na te pytania, które sobie zadaję:
  • Dlaczego wybrałeś olej palmowy, skoro jest on spośród wszystkich olejów roślinnych tym, który stwarza najwięcej problemów z lepkością, ponieważ jest w stanie stałym w temperaturze pokojowej?

    Oznacza to (jak widać w raporcie z eksperymentu) izolowany termicznie system zasilania, a zwłaszcza 2 olejowe systemy grzewcze, co dodatkowo zmniejsza ogólną wydajność opcji „olejowej” w porównaniu z opcją „diesel”.
  • Za każdym razem, gdy czytam informacje o oleju roślinnym w silnikach (zwłaszcza na Econologie i Oliomobile), olej było filtrować przez 1 µm. Tutaj ich olej jest filtrowany przez 10 µm.
    Cząsteczki 10 razy większe mogą zatem przejść przez system wtrysku.
    Czy tę różnicę można wytłumaczyć "rustykalnością" tego indyjskiego silnika w porównaniu np. osady węgla w silniku B)?


Dziękuję wszystkim wielkim guru silników cieplnych, którzy zechcą mnie oświecić.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/09/06, 15:47

Drwal napisał:Pourquoi?
Czy bazujesz na chromie w oleju?
"Dokręcanie" u mnie to zacinanie się tłoka w cylindrze czy tam, nie stwierdzili zużycia na tym poziomie, myślę że to raczej od dolnego silnika lub łożysk wałka rozrządu.


Tak, to był "obraz" jak mówiłem dokręcanie... to raczej wędka castingowa... bo mówili o szybszym niszczeniu płynu smarującego w pracy olejowej... co mnie martwi, bo olej palmowy ma liczba cetanowa zbliżona do diesla (w skrócie to "najlepszy" olej pod tym względem)... Co oznacza, że ​​z innymi olejami jest ryzyko, że będzie znacznie gorszy...

Drwal napisał:PS: nigdy nie odpowiedziałeś mi na Neandera....


Musiałem nie widzieć tego postu... Nie mogę już śledzić wszystkich tematów... Przypomnij mi o poście na PW proszę...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/09/06, 15:53

Targol napisał:Dlaczego wybrałeś olej palmowy, skoro jest on spośród wszystkich olejów roślinnych tym, który stwarza najwięcej problemów z lepkością, ponieważ jest w stanie stałym w temperaturze pokojowej?


Jest najmniej płynny, ale zachowuje się podczas spalania (liczba cetanowa) prawie tak samo jak olej napędowy (w 2 lub 3 punktach blisko 50)... Po rozgrzaniu jest więc najlepszym olejem. Inne oleje roślinne mają w najlepszym wypadku liczbę cetanową od 25 do 35...

W przeciwnym razie zgodzę się z Tobą co do filtracji, z drugiej strony 1mikro to niewiele...5 wystarczy. Pokładowe wysokociśnieniowe filtry paliwa mają 2 mikrony, standardowego oleju napędowego między 2 a 10, jak sądzę… więc filtrowanie przy 1 ca jest bezużyteczne…
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/09/06, 16:02

Ok, dzięki za to wyjaśnienie.
Z drugiej strony jakie konsekwencje może mieć ta "wada filtrowania" na działanie takiego silnika?


PS: Właśnie świętowałem moje 500. posłannictwo : Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 15/09/06, 16:28

Targol napisał:Ok, dzięki za to wyjaśnienie.
Z drugiej strony jakie konsekwencje może mieć ta "wada filtrowania" na działanie takiego silnika?


Degradacja elementów wtryskowych, co w dłuższej perspektywie może spowodować znacznie gorsze (zniszczenie silnika) ... ponadto filtrowanie nie rozwiązuje problemu bakterii (przy oleju z recyklingu), ani wody (chociaż niektóre filtry eliminują wodę ale zmęczony filtrami do kawy) ani o niestałej lepkości (nawet pomimo dodatkowego podgrzewania) ze względu na skład oleju, który rzadko jest stały...

Targol napisał:PS: Właśnie świętowałem moje 500. posłannictwo : Mrgreen:


brawo :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134