czysty olej roślinny z oleju z alg

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

czysty olej roślinny z oleju z alg




przez Christophe » 31/08/06, 09:13

Aby przypomnieć ci o tym bardzo ważnym temacie dotyczącym biopaliw: olej na bazie alg

Słowa kluczowe: glony, biopaliwo, olej, plon, produkcja, bioreaktor, porównawczy, dokumenty, synteza

W kontekście zmian klimatycznych i gwałtownie rosnących cen ropy naftowej biopaliwa są obecnie przedstawiane jako zrównoważona alternatywa energetyczna. Obecnie prowadzone są badania nad mikroskopijnymi glonami, które są szczególnie bogate w oleje i których wydajność na hektar jest znacznie lepsza niż w przypadku słonecznika lub rzepaku. Zastosowanie bioreaktorów mikroalg na skalę przemysłową, które wychwytują CO2 i NOx, jest w pełni rozwinięte w Stanach Zjednoczonych.

Majowie i Aztekowie współczesnego Meksyku używali mikroskopijnych glonów, spiruliny (Spirulina maxima) jako suplementu diety.

Obraz

https://www.econologie.com/micro-algues-oleagineuses/
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/02/07, 08:26


Wodorosty są dobre, zbyt dobre, podobnie jak samochody elektryczne.
Ostatnio byłem w Polsce i zapytałem, ile kosztuje litr oleju rzepakowego używanego do gotowania… 0.25 euro litr…
0 x
Idocorp
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/05/07, 11:38
Lokalizacja: Loire (42)
x 1




przez Idocorp » 14/05/07, 13:14

Cześć wszystkim. Nowości w ekonologii Gratuluję całej pracy i wszystkich wysiłków na rzecz tego wspaniałego miejsca.
Niektóre informacje na temat zainteresowania mikroalgami.

Po raz pierwszy miałem do czynienia z tymi mikro algami ze względu na ich wyjątkową zdolność do wchłaniania i przyswajania CO2, aby oczyścić powietrze, zgodnie z twórczością artysty na Międzynarodowym Biennale Projektowania St-Etienne. Brazylijski artysta (z pamięci), który przedstawił wazon o średnicy około pięćdziesięciu cm z otworem w kształcie lejka u góry, umożliwiającym wymianę gazu z zawartymi w nim mikroalgami i zminimalizowanie parowania zawartości. To, aby odnowić powietrze w domu i jednocześnie dekorować. Bardzo interesujące. Wtedy byłem zaskoczony jedną rzeczą, używaniem tych glonów (takich jak Diatoms) do produkcji oleju.
Rzeczywiście, okrzemki, jak wiele innych alg, mogą wytwarzać między 30 a 75% ich wagi w oleju. jeśli zbadamy plony w litrach na hektar rocznie (l / ha / rok), zauważymy coś wyjątkowego w porównaniu z obecnymi produkcjami:

Kukurydza: 172 l / ha / rok
Soja: 446 l / ha / rok
Rzepak: 572 l / ha / rok
Słonecznik: 662 l / ha / rok
Kokos: 2689 l / ha / rok
Palma: 5950 l / ha / rok
Mikroalgi: 58700 do 136900 l / ha / rok
(w zależności od zawartości oleju w gatunku: od 30% do 70% (źródła http://www.massey.ac.nz/~ychisti/Biodiesel.pdf ).

Oprócz tego niezwykłego źródła oleju, 100 jest ważniejszy na hektar niż rzepak, co jest kolejnym interesującym aspektem: 100t glonów pozwoliłby podczas ich fotosyntezy naprawić 183t CO2! brak danych dla innych roślin ani czasu potrzebnego do osiągnięcia tego celu, ale te glony mają bardzo krótki cykl życia (szybki wzrost i krótkie życie, w przeciwieństwie do roślin, które są odnawiane 1 lub 2 razy w roku w zależności od cyklu kultury…) zawsze okazuje się interesujące.

Niewielkie porównanie (zawsze wynikające z tego badania), aby zaspokoić w oleju 50% bieżącego zużycia węglowodorów w Stanach Zjednoczonych, jest konieczne:
z kukurydzą: uprawa 1540 M ha
z soją: 595 M z uprawy ha
z kokosem: uprawa 99 M ha
z palmą: 45 M z uprawy ha
z algami: 2 z 4,5 M z ha kultury (w zależności od stężenia w tych olejach glonów: 70% z 30%).

poza tym bardzo głupie pytanie, aby zmienić temat. Silnik wysokoprężny (od Rudolph Diesel) (1891) został zaprojektowany do pracy z olejem roślinnym 100%, którego główną korzyścią (a on wtedy nie wiedział) jest wytwarzanie CO2, który jest kompensowany (wszystkie lub część) przez kulturę produkcyjną tego samego oleju, w przeciwieństwie do energii kopalnych, które nie są kompensowane, ale tworzą dodatkowy CO2. Olej ten został zastąpiony olejem napędowym, ponieważ jego koszt był wtedy znacznie bardziej opłacalny. skąd moje pytanie: A 75 $ baryłkę ropy, JAKIE PAŃSTWA CZEKAJĄ NA LEGALIZACJĘ OLEJU !!! ??? to głupie pytanie, ale zmniejszyłoby to zależność energetyczną, emisję CO2 i zadowalałoby wielu rolników zmuszonych przez UE do pozostawienia tysięcy hektarów odłogowanych kwotami ... ??? !!! !



Wróć: (źródło wikipedia)
1891, Rudolph Diesel testuje swoje silniki (silniki wysokoprężne) za pomocą HVB. Uważa, że ​​olej roślinny ma ogromny potencjał, podobnie jak ropa i węgiel. Powinieneś wiedzieć, że początkowo silnik „Diesel” był po raz pierwszy nazywany „olejem silnikowym”.
1900, firma OTTO prezentuje na uniwersalnej wystawie 1900 w Paryżu silnik na olej arachidowy odpowiedzieć na prośbę rządu francuskiego.
1925Główny inżynier Marynarki Wojennej jest odpowiedzialny za badanie możliwości wykorzystania olejów roślinnych do swoich wolnych silników.
1939-1945 , trudności w dostawach węglowodorów związane z drugą wojną światową zmuszają niektóre regiony świata do rozwoju wykorzystania silników napędzanych olejem. Badania będą kontynuowane przez kolejne lata ale niski koszt ropy i orientacje polityczne tego czasu położyły kres.
1997, Valenergol jest tworzony i daje impuls sektorowi HVB. Zaledwie kilka lat później firma ta została pozwana przez organy celne o niepłacenie TIPP Wewnętrzny podatek paliwowy), nadal działa w 2006.
1 x
tak długo, jak są mężczyźni ...
Francky
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/06/07, 09:48
Lokalizacja: Atlantic Loire

Potencjał mikroalg




przez Francky » 08/06/07, 10:22

Witam,

Te mikroglony mają naprawdę wyjątkowy potencjał!
Z mojej strony prosty podstawowy technik, myślę, że te informacje powinny być przekazywane jak największej liczbie osób.
Zwłaszcza, że ​​ta technologia musi być w stanie łączyć się z innymi procesami:
- Elektrownie cieplne.
- Zakłady biopaliw (zgazowanie biomasy, oczyszczanie zakładów metanizacji ...)
Czy te glony są wrażliwe na zmiany pH w morzu? Czy można je posiać na dużą skalę w oceanach?

Wkrótce.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Potencjał mikroglonów




przez Targol » 08/06/07, 10:57

Przede wszystkim zapraszamy forums Ekonologia dla początkujących : Mrgreen:
Dziękuję Idocorp za te dokładne i wartościowe wiadomości.

Francky napisał:Czy można je posiać na dużą skalę w oceanach?


Houlaaa, zwróć uwagę na te gry: prawie za każdym razem, gdy człowiek sztucznie wprowadzał lub faworyzował gatunek w określonej biosferze, naturalna równowaga została poważnie zakłócona. :płakać:

Zamiast wprowadzać te glony do naturalnego środowiska, myślę, że możemy rozważyć kultury „in vitro”. Zaletą tych alg w porównaniu z tradycyjnymi uprawami roślin oleistych jest to, że można się „wspinać”.
Pozwólcie, że wyjaśnię: kiedy sadzimy hektar słonecznika, rzepaku lub innego, mamy jedną „warstwę” produkcji. Uprawiając te glony, możemy zmieniać głębokość stawów. Im głębsze baseny, tym większa produkcja z hektara.
Ponadto produkcja w stawach znacznie ułatwia zbiory.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Francky
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/06/07, 09:48
Lokalizacja: Atlantic Loire

Odpowiedź na Targol




przez Francky » 08/06/07, 12:16

Witam,

Rzeczywiście, wprowadzenie tych glonów w ich naturalnym środowisku z pewnością nie jest pozbawione ryzyka w obecnym stanie naszej wiedzy.
Z drugiej strony, mężczyźni już wprowadzili dużą ilość zanieczyszczeń do oceanów (losowy przykład Francji: wyładowania azotanów na wybrzeżu Bretanii, nawet jeśli nie mają bezpośredniego związku).
Zakwaszenie oceanów (konsekwencja znacznego wzrostu stężenia CO2 w atmosferze) jest problemem dla wielu specjalistów.

http://www.notre-planete.info/actualites/actu_713.php

Na razie rozwiązania?

@ +, francky.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Potencjał mikroglonów




przez zac » 08/06/07, 18:42

Targol napisał:Pozwólcie, że wyjaśnię: kiedy sadzimy hektar słonecznika, rzepaku lub innego, mamy jedną „warstwę” produkcji. Uprawiając te glony, możemy zmieniać głębokość stawów. Im głębsze baseny, tym większa produkcja z hektara.


Cześć

Przepraszam targol za zaprzeczenie, ale glony można „wyhodować” tylko na powierzchni (maks. 20 cm, lepiej 5).
tak dla ich wzrostu potrzebują słońca !!!! azotany i CO².

jest super panelem słonecznym, może czyścić bretony rzek i absorbować CO2; ale nie można go uprawiać w głębokim basenie.

Jeśli chcemy to zrobić, musimy robić jak Australijczycy i Kalifornijczycy. Ogromny, bardzo wąski i pionowy przezroczysty basen. Myślę, że łatwiej jest robić płaskie baseny i głębokie 10cm.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Potencjał mikroglonów




przez Targol » 08/06/07, 21:20

Zac napisał:Przepraszam targol, żeby ci zaprzeczyć (...)

Tak więc, taka zbrodnia lèse-Targol, nie wiem, czy będę w stanie wybaczyć ... : Lol:

Zac napisał:(...) ale glony można „uprawiać” tylko na powierzchni (max 20cm, lepiej 5).
tak dla ich wzrostu potrzebują słońca !!!! azotany i CO².


Otóż ​​pytanie brzmi, jak - zachowując tę ​​samą powierzchnię gruntu - zwiększyć „powierzchnię” kultury, unikając wpadnięcia w pułapkę skomplikowanych i kosztownych energetycznie urządzeń technicznych ...

Myśląc o uprawianiu ich w pionowo umieszczonych szklanych rurkach, myślisz, że może to zrobić?
Jeśli użyjemy konwekcji termicznej (na przykład malując dno rur na czarno) w celu wywołania ruchu wody, być może moglibyśmy „korbonifikować gaz” to wszystko bez żadnego systemu pomp.

Co o tym myślisz
Jak chciałbyś grać ze mną na ekologicznej „Farmie Algi”?
Cel operacji: optymalizacja powierzchni ziemi przy użyciu tylko energii odnawialnych, unikanie zbyt technologicznych reakcji (utrzymanie, złożoność, kruchość) ...

:płakać: : nie zwracaj uwagi na tę buźkę, założyłem ją, żeby zadowolić Zoe (3 lata), która absolutnie chciała tego „smutnego małego faceta”.
: Evil: : „Teraz, tato, założyłeś potwora”
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Potencjał mikroglonów




przez zac » 08/06/07, 21:45

Targol napisał:Otóż ​​pytanie brzmi, jak - zachowując tę ​​samą powierzchnię gruntu - zwiększyć „powierzchnię” kultury, unikając wpadnięcia w pułapkę skomplikowanych i kosztownych energetycznie urządzeń technicznych ...





powitanie

Powierzchnia podłogi sama w sobie nie stanowi problemu, ponieważ wszędzie możemy robić stawy.
bąbelki, które przynoszą CO², rękaw wygląda jak wiatr, rura dobrze ułożona i kształt basenu obliczony, aby się obrócił; jest OK.
Azotany, zgaduję, ale rozwiązuje się sam.
Nie, problem, który napotykamy (z powodu naszej niekompetencji w tej dziedzinie).
Jest tak: będąc ustanowionym, odmawia się importu obcego gatunku (całkowite i niezawodne uwięzienie w 100 / 100 jest utopijnym snem). z której algi korzystać?
Szukałem roku i nikt nie był w stanie mnie poinformować.

Targol napisał:Jak chciałbyś grać ze mną na ekologicznej „Farmie Algi”?
Cel operacji: optymalizacja powierzchni ziemi przy użyciu tylko energii odnawialnych, unikanie zbyt technologicznych reakcji (utrzymanie, złożoność, kruchość) ...



mamy dużo gambergé (nawiasem mówiąc, mamy umywalkę i wirówkę), więc jeśli chcesz grać razem, tak jest teraz.

Targol napisał:: płacz: nie zwracaj uwagi na tę buźkę, założyłem ją, żeby zadowolić Zoe (3 lata), która absolutnie chciała tego „smutnego małego człowieczka”.
: Evil: : „Teraz, tato, założyłeś potwora”



brudny dzieciak jeszcze nie kłamie : Evil: : Evil: : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 08/06/07, 22:16

Uważam ten fascynujący temat, nie mam czasu, aby uczestniczyć w rozwoju tego zagadnienia, ponieważ rozpoczynam sezon odnowy, ale jestem bardzo zainteresowany tym wątkiem :)
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124