Olej Mets!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
LAPI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/06/04, 16:27

Olej Mets!




przez LAPI » 02/09/04, 09:56

Widziałem z obu stron
ludzie kręcący toffi
z różnymi olejami roślinnymi
i do wyboru, różne smaki
samochód o smaku smażonym
smażona ryba
i jeszcze więcej
ale ciekawe jest to, że to facet
jechał w oponach na 100%
kosztuje około 300 euro
w rezultacie – według jego wypowiedzi – zużycie wzrosło z 8 litrów do 3,5.
litrów
dlaczego nie przestudiować tego pomysłu
na tym +
0 x
Philflam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 09/03/04, 11:56




przez Philflam » 11/09/04, 08:17

Cześć Lapie,

jeśli masz szczegóły, jesteśmy zainteresowani ...
0 x
LAPI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/06/04, 16:27




przez LAPI » 11/09/04, 09:06

Cześć
oto co znalazłem
http://membres.lycos.fr/operacjatournesol/util.htm
wyjaśnienia są proste
powinieneś wiedzieć, że ropa kosztuje tyle samo, co olej napędowy
istnieje też stowarzyszenie, które zajmuje się produkcją waszej oliwy
http://www.roulemafleur.free.fr/index.htm
na tym +
0 x
DGE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 24/07/04, 13:15




przez DGE » 14/09/04, 10:21

W ten weekend (12) pojechałem na festiwal ekologiczny w ośrodku. nie było tam stowarzyszenia „Roule ma fleur”, które miało być obecne. :(
Z drugiej strony był młody rolnik ze swoim Misubshi z lat 80., który jeździł w 100% na własnym oleju słonecznikowym. jej traktory również działają na tym paliwie.

Mała puszka oleju napędowego, prosty trójnik hydrauliczny i dwa zawory pozwalają mu przełączać się z jednego paliwa na drugie. System ten jest szczególnie przydatny zimą, ponieważ jeśli przestanie używać oleju słonecznikowego, gdy jest zimno, bardzo trudno będzie go ponownie uruchomić następnego dnia.

Na poziomie indywidualnym jest bardzo zadowolony ze swojego systemu. Ale gdyby to się rozpowszechniło, jakie byłyby konsekwencje? Oczywiste jest, że intensywna uprawa słoneczników na opał miałaby katastrofalne skutki dla środowiska. Jednak według „Roule ma fleur” obliczenia dają następujące wyniki: Dla przeciętnego pojazdu z silnikiem Diesla (6 do 7 litrów na 100) zasilanego w 100% olejem, 1 12500 km zajmuje XNUMX hektar. zrozumieć, że gdyby wszystkie diesle jeździły na oleju roślinnym, nie skończylibyśmy mijania pól słonecznikowych na wakacyjnej trasie.

Osobiście mieszkam na wsi i bardzo mnie to doświadczenie kusi. Znajdź jednego lub dwóch rolników, załóż stowarzyszenie, kup kruszarkę i... zwiń mój kwiat. Ale hej, jeśli stanie się to powszechne, obawiam się, że będzie bałagan. Już sobie wyobrażam transgeniczne słoneczniki nadziewane nawozami chemicznymi, jak okiem sięgnąć :wacko:
0 x
LAPI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/06/04, 16:27




przez LAPI » 28/09/04, 09:42

powitanie
czy słuchałeś inter w zeszłą sobotę
rozmawiali o tym, mówiąc, że może to zrobić, szczególnie na północy, gdzie rolnictwo będzie w niebezpieczeństwie
i jednocześnie zapewnić pracę
a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 17/08/06, 22:41

Dobrze się bawiłem szukając bardzo starego tematu.
Uwaga Andrzej! Konkurencja nadchodzi z południa...
---------

Raport (wart tyle, ile jest wart) na temat stosowania oleju spożywczego w pojazdach w USA
w FR2, wiadomości o 20:XNUMX:
http://jt.france2.fr/20h
Kliknij BIOPALIWA
w prawym menu.
---------
Przy 24l rozumiem, że chce palić mniej...
Pozytywny punkt w USA: mówimy, że nie chcemy być uzależnieni od zewnętrznych producentów, że jesteśmy patriotami, że jeździmy na oleju spożywczym... i fiskus nam nie przeszkadza!
:? We Francji nawet z trójkolorową flagą na czterech rogach auta nie wiem czy by się to sprawdziło...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/08/06, 22:49

i wtedy, jak możecie sobie wyobrazić, uprawa słonecznika będzie na tyle opłacalna, że ​​nie będziemy już uprawiać pszenicy, krów, ziemniaków itp.

Będziemy mogli jeździć, ale będziemy musieli umrzeć z głodu! : Lol:

w każdym razie „rozwiązanie” nie istnieje, ale

trochę gumy
ekonomia tutaj,
tam izolacja,
zadzwoń zamiast podróżować,

będziemy konsumować mniej, czekając na lepsze :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 18/08/06, 15:58

Jeśli nie jesteśmy wyposażeni i nie wiemy, co zrobić z resztkami, to nawet nie warto w to inwestować, gdy mamy mniej niż 30 hektarów.

zdecydowanie polecam systemy overunity; tymczasem: rower, rower!
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 18/08/06, 16:13

Punaiz, to wykopanie tematu!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/09/06, 05:42

Halo
No i tyle, synowie jeżdżą na oleju od kilku lat, ojciec się zaangażował i zaczął, mimo że robiłem montaż na jetcie syna, to nabrałem już trochę doświadczenia, a ponieważ chciałem rozwiązać pewne problemy żeby zadziałał w 100% i jest to olej arachidowy (łatwo zamarza), ale ma ładny zapach.
latem jest stosunkowo łatwo, jeśli przestrzegamy pewnych zasad, aby nie mieć problemów mechanicznych (mieliśmy je w zeszłym roku) na początku działaliśmy na małych przełożeniach
a potem przestajemy już mierzyć i w chłodną noc poziom oleju zbliża się do 80% lub więcej i wtedy zaczyna się pośpieszna filtracja itp.

zasadniczo umieściłem 25-litrowy zbiornik zaburtowy łodzi w dość grubym stalowym bagażniku, zmodyfikowałem go tak, aby był pod ciśnieniem przez wylot na turbosprężarce (olej jest gęsty, aby docierać przez mały przewód 3/8 z przodu,
Zachowałem oryginalny zbiornik na olej napędowy o pojemności 80 litrów
Zrobiłem dwa grzejniki chłodzące
Dlaczego wyjaśnię w osobnym poście
Wyeliminowałem powrót do zbiornika aby zrobić pętlę paliwową w małym 1-litrowym zbiorniku,
Zawsze zaczynam na dieslu i jak silnik osiągnie 80c olej płynie wolniej przy 60c przechodzę na olej i po chwili temperatura wzrasta do ponad 70c (termometr się zatrzymuje)
i jedziemy, z pantonem to silnik prawie nie śmierdzi olejem w spalinach.Dziwne przy mieszankach olejowo-diesel pachniało bardziej olejem niż 100% olejem. 6 km przed przyjazdem przesiadam się na diesla.
Wyzwanie polega na tym, aby działało to przy stosunkowo niskich temperaturach, a nie w środku zimy, gdy jest -25, nieustępliwa byłaby chęć pracy z margaryną.
Chociaż w długiej podróży jest to wykonalne, ale trzeba przynajmniej móc przelać to masło, a przede wszystkim je przepompować, piękne małe pompki do smaru nie są powszechne na ulicach (pompy łopatkowe lub zębate, pracują aż do uzyskania określonej płynności )
Co zrobiłem inaczej (zaolejony), wykorzystałem gorący powrót do zrobienia pompy syfonowej (zwężka Venturiego), aby uzyskać zimny olej i wprowadzić go do pętli.
Zrobiłem inną zasadę wymiennika z dwoma termostatami lub przynajmniej wykorzystałem duży przewód prowadzący do chłodnicy, zamiast dawać go w bypassie na nagrzewnicy... co ma tę wadę, że przy pełnej mocy przegrzewa silnik. (wszystko, co jest omijane w grzejniku, nie przechodzi do grzejnika)


ale ciekawe jest to, że to facet
jechał w oponach na 100%
kosztuje około 300 euro
w rezultacie – według jego wypowiedzi – zużycie wzrosło z 8 litrów do 3,5.
litrów


To nie jest spostrzeżenie, że zrobiłem większe zużycie oleju niż oleju napędowego z pantonem w obu przypadkach


André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125