Belgia: wrzuć olej bez podatku !!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Belgia: wrzuć olej bez podatku !!




przez Bibiphoque » 11/04/06, 16:22

Witam,
Artykuł znaleziony podczas przeszukiwania strony JPP w belgijskiej prasie : Chichot: (Ostatnia godzina)
http://www.dhnet.be/dhinfos/article.phtml?id=146905

PS prawdopodobnie będzie musiało to skopiować, ponieważ nie sądzę, że pozostanie online przez długi czas.
Jak fajna jest ta sama inicjatywa we Francji? : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/04/06, 19:24

Super ... czy musisz przejść do strony Petit, aby przeczytać informacje, które mają więcej niż 1 tydzień na econo?

Pełne ustawowe olej rzepakowy w Belgii od kwietnia 3 2006 - Christophe na 03 / 04 / 2006: 12: 02

FREELY THE DREAM! :płakać:
Jutro zatrzymam wszystko ... cóż z tego, że nawet nie próbujesz czytać ... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 11/04/06, 19:51

Econology napisał:Super ... czy musisz przejść do strony Petit, aby przeczytać informacje, które mają więcej niż 1 tydzień na econo?

Pełne ustawowe olej rzepakowy w Belgii od kwietnia 3 2006 - Christophe na 03 / 04 / 2006: 12: 02

FREELY THE DREAM! :płakać:
Jutro zatrzymam wszystko ... cóż z tego, że nawet nie próbujesz czytać ... :|


Cześć

Nie płacz wielkiego guru : Lol: We Francji podatki są procentowe, więc jeśli nie kupisz ropy, nie zapłacisz : Lol:.

Zobaczę, czy dostanę zapłatę za usunięcie oleju, państwo może dać mi trochę pieniędzy. : Idea:

Na pewno nie zadziała, ale co będę się śmiał z tego, że sikam z kręgów skóry pośrednich. :P

@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/04/06, 20:49

1) Zac są chwile, że mam dużo problemów ze zrozumieniem tego, co mówisz, ale hej ... to musi być, ponieważ jesteś wyspiarzem ... : Chichot:

2) Aby powrócić do tematu: niniejsze prawo dotyczy wyłącznie oleju COLZA i jeśli jest kupowane BEZ pośrednika.

Więc nie ma pytania ani nie należy wkładać oleju z supermarketu do samochodu w Belgii ... jeszcze mniej smażonego oleju ziemniaczanego ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 11/04/06, 21:09

powitanie

jeśli mamy więcej humoru :płakać:

@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 11/04/06, 23:32

I jak odróżniają smażony olej, olej w
butelka i olej kupione w gospodarstwie?
: Lol:

A instalacja za 1500 €, co to jest? Czy to nie zniechęca przyszłych użytkowników?
jeśli te przepisy przetrwają następne wybory,
niedługo przed adaptacją oleju rzepakowego
musi zostać zainstalowany przez autoryzowanego specjalistę.
Uderzyli nas już instalacją LPG .de
Instalacja domowa 500 €, poszliśmy do 2000 €.

Mimo wszystko to i tak dobra wiadomość.
Zapytam, czy użycie rzepaku jest zastrzeżone dla producentów, czy użytkowników silników wysokoprężnych.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 12/04/06, 09:00

Econology napisał:Super ... czy musisz przejść do strony Petit, aby przeczytać informacje, które mają więcej niż 1 tydzień na econo?

Pełne ustawowe olej rzepakowy w Belgii od kwietnia 3 2006 - Christophe na 03 / 04 / 2006: 12: 02

FREELY THE DREAM! :płakać:
Jutro zatrzymam wszystko ... cóż z tego, że nawet nie próbujesz czytać ... :|

Witam,
Sory za duplikat, nie widziałem twojego postu :płakać: :płakać:
Prawdą jest, że forum jest mniej czytelny od ostatniej migracji ... (LOL, nie złapał ptasiej grypy!)
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/04/06, 09:12

Niemożliwe do pracy na 100% oleju rzepakowym z silnikiem Hdi Peugeot lub Citroën:

Jednak nie wszystkie pojazdy są równe przed dostępem do tego biopaliwa, Jeśli VW można łatwo zamieniać, nie jest tak samo w przypadku Peugeota i Citroëna. Jest to rodzaj pompy wtryskowej stosowany przez producenta, który określa możliwość adaptacji. Mówiąc bardziej ogólnie, bardzo wysokociśnieniowych silników typu common rail lub HDI nie można przekształcić, ponieważ ich bardzo precyzyjny komputer wymaga określonej lepkości paliwa. We wszystkich przypadkach przed skontaktowaniem się z instalatorem lepiej jest skontaktować się z mechanikiem, który może dokonać wstępnej diagnozy wykonalności.


...... i trzeba zapłacić od 2000 do 2500 euro za adaptację, aby wyposażyć pojazd (zdarza się to w Belgii, ale dołącza to do raportu sporządzonego w Alzacji w zeszłym tygodniu przez specjalnego wysłannika; patrz temat w ekonologii)

źródło: http://www.dhnet.be/dhinfos/article.phtml?id=146903
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 12/04/06, 09:43

Bibiphoque napisał:Witam,
Sory za duplikat, nie widziałem twojego postu :płakać: :płakać:
Prawdą jest, że forum jest mniej czytelny od ostatniej migracji ... @ +


Ale ja o tym NIE mówię FORUM ALE Z WITRYNY ....
wiadomości pojawiają się na pierwszej stronie ... nie wiem jak to zrobić + widoczne ... :|
https://www.econologie.com/
i dla archiwum wiadomości: https://www.econologie.com/news.php?lng=fr
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 13/04/06, 10:21

Witam,
Ach, ok, rozumiem, w rzeczywistości przychodzę bezpośrednio do forum, bez przechodzenia przez stronę :płakać: Wstydź się !! : Chichot:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125