Econokit nie bańka na hybrydowy toyota

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
tibo54200
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/12/18, 21:52

Econokit nie bańka na hybrydowy toyota




przez tibo54200 » 23/12/18, 22:14

Witam, widziałem, że w niektórych tematach była mowa o tego rodzaju produkcie i sam zainstalowałem econokit z bełkotką L w mojej Toyocie Auris Hybrid z 2014 roku.
Jest to blok atmosferyczny 1.8L, reaktor zamontowałem na jednej z rur kolektora wydechowego jakieś 5 cm od wylotu bloku silnika. W tym celu musiałem zdemontować płytkę termiczną, która wieńczy 4 wyloty spalin aż do sondy lambda. Reaktor jest więc uwięziony między tą płytą a kolektorem, zwłaszcza, że ​​​​zamocowałem go zgodnie z życzeniem na rurze dzięki dostarczonemu serflexowi.

Bełkotkę natomiast umieszcza się bardzo blisko reaktora za pomocą równie krótkiego węża. Wszystko jest szczelne, a bełkotka wypełniona do 3 ćwiartek.

Tutaj zrobiłem dzisiaj sto km ale bez zmian; brak bąbelków w zbiorniku, zużycie pozostało takie samo, krótko mówiąc to tak jakbym nic nie robił...

Jakieś rady dla tych, którym system działał?

Z góry dziękuję.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: econokit nie bulgocze na toyocie hybrydowej




przez izentrop » 23/12/18, 23:36

tibo54200 napisał:konsumpcja pozostała taka sama, krótko mówiąc jest tak, jakbym nic nie robił...
Zaskoczyło mnie coś przeciwnego : Wink:
0 x
tibo54200
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/12/18, 21:52

Re: econokit nie bulgocze na toyocie hybrydowej




przez tibo54200 » 23/12/18, 23:49

Uh, jeśli to ma być odpowiedź na sam temat, byłoby w rzeczywistości lepiej ...
Krótko mówiąc, pytanie nie brzmi, czy system powinien obniżyć zużycie, poprosiłem o pomoc kogoś, komu udało się sprawić, by to działało.
Dziękuję.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: econokit nie bulgocze na toyocie hybrydowej




przez Janic » 24/12/18, 09:19

cześć
na tej stronie jest kilku specjalistów (którzy ubrudzili sobie ręce), którzy prawdopodobnie podzielą się z Tobą swoją opinią. Ale czy skontaktowałeś się bezpośrednio z Econokit?
Więc jeśli nie masz bąbelków, prawdopodobnie twoje ssanie zawodzi. Dmuchnij w rurę, aby zobaczyć, czy bulgocze, czy nie, a jeśli bulgocze, to twoje ssanie do wlotu jest gdzieś nie tak! Na przykład niewłaściwa orientacja w kanale wlotowym.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
tibo54200
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/12/18, 21:52

Re: econokit nie bulgocze na toyocie hybrydowej




przez tibo54200 » 24/12/18, 13:26

Witam, rzeczywiście bulgocze, kiedy wciągam dutite...
Oczywiście popełniłem błąd w doborze przewodu dolotowego...
Problem polega na tym, że nie mogę określić kierunku przepływu powietrza...
Tuż za filtrem powietrza mam T z wężykiem który idzie w górną obudowę silnika (obok wtryskiwaczy) za szybko wywnioskowałem że to dobre miejsce...
Więc gdzie mam podłączyć mój „dyfuzor”?
Dziękuję.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: econokit nie bulgocze na toyocie hybrydowej




przez Janic » 24/12/18, 13:39

Więc gdzie mam podłączyć mój „dyfuzor”?
w wężu jak najbliżej wlotu! Posiadanie trójnika jest jak ciek wodny, który rozdziela się na dwie części i gdzie to, co najważniejsze, ma pierwszeństwo przed resztą lub w każdym razie ogranicza jego działanie.
upewnij się również, że generator pary pasuje do studzienki wylotowej.
Na koniec jeszcze więcej korzyści uzyskasz, instalując umowę VSLA.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
tibo54200
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/12/18, 21:52

Re: Econokit nie bańka na hybrydowej toyocie




przez tibo54200 » 24/12/18, 20:00

Muszę przyznać, że ciężko jest wrócić do mechaniki, kiedy kupuje się nową zabawkę...
Tak blisko zaworu motylkowego?
W każdym razie dziękuję za rady i Wesołych Świąt!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Econokit nie bańka na hybrydowej toyocie




przez Flytox » 26/12/18, 22:58

Witaj tibo54200, witaj.

Abyśmy mogli Ci pomóc, przydałoby się być bardziej precyzyjnym, mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia instalacji, dopasować schemat podłączenia tak jak sobie to wymyśliłeś np....
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli uważnie przeczytasz kilka postów o Pantonizacji na Econo, powinieneś szybko znaleźć się, gdzie knebel / rozwiązania są.

O Pantonizację nowego Toyota (lub innego nowego auta) nawet nie będę próbował. Szanse na zobaczenie poprawy są niewielkie (zatopione w szumie tła pomiaru). W dobrze wyposażonym/starym samochodzie tak. Jeśli tylko wewnętrzne czyszczenie górnego silnika może przywrócić pierwotną wydajność. Po rozwoju / modyfikacjach pacjenta będziesz mógł trochę zyskać na zużyciu i zanieczyszczeniu.

A+ Dobra mechanika.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
tibo54200
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/12/18, 21:52

Re: Econokit nie bańka na hybrydowej toyocie




przez tibo54200 » 26/12/18, 23:20

Dobry wieczór wszystkim
Test-Toyota-Prius-plus-+-14.jpg
Essai-Toyota-Prius-plus-+-14.jpg (131.17 KiB) Wyświetlono 8156 razy


Tutaj po raz pierwszy podłączyłem dyfuzor.
Po prawej stronie widzimy skrzynkę filtra powietrza, a powietrze jest zasysane, podczas gdy po lewej przechodzi przez filtr i wraca do silnika.
Odkręciłem pokrywę skrzynki filtra powietrza i uruchomiłem silnik aby przeanalizować kierunek przepływu i wydajność ssania układu dolotowego, wydaje mi się to poprawne i nagle zdecydowałem się na podłączenie dyfuzora w kolanku dużego odcinka, które opada w stronę przepustnicy.
Spowodowało to awarię silnika z powodu braku powietrza zarejestrowanego przez przepływomierz, ale nic poważnego, jednak nadal nie ma śladu bulgotania...
Jednak jestem 20 cm od przepustnicy..
Myślę, że jutro skontaktuję się z Econokit, aby to sprawdzić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Econokit nie bańka na hybrydowej toyocie




przez Flytox » 07/01/19, 23:12

Przepraszamy, ale twoje wyjaśnienia / diagramy nie są wystarczające, abyśmy mogli ci pomóc....
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159