Olej roślinny z recyklingu w kole ...

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Olej roślinny z recyklingu w kole ...




przez Macro » 14/09/17, 10:21

Cześć wszystkim ... To jest to, że przyspieszyłem tempo ... Zaadaptowałem olej napędowy z common rail ... System jest stosunkowo konwencjonalnym systemem z dwoma zbiornikami ... Jednak Musiałem rozwiązać niektóre dość skomplikowane problemy techniczne.
- Znaleźć pompę elektryczną 12V, która może pompować olej roślinny z tą samą prędkością, co oryginalne pompy zanurzone w zbiorniku, tj. Między 200 a 300l / h w sposób ciągły.
- ilości wtryskiwanego paliwa do tych silników są bardzo precyzyjnie kontrolowane pod względem masowego przepływu powietrza, diety, T ° paliwa, silnika i wielu innych parametrów ... utrata mocy była całkiem ważne .. W pojeździe 1T4 i tylko 105cv ... Co więcej, bardzo często służy mi duża przyczepa ... To było bolesne ...
Tak więc z pomocą zmieniliśmy mapowanie, które koryguje ilości wtryśnięte w Fct T ° paliwa (ponieważ nawet jeśli obliczenia są parametré dla zwiększenia puszki, ilości wtryśnięte w Fct T ° paliwa nie wiedział już więcej poradzić sobie z temperaturą przekraczającą 65 ° C lub wstrzykuję HV do 80 °) i skorygowaliśmy postępy przed wstrzyknięciem i główne wstrzyknięcie (około + 3 °).
Na razie pracuję z "średnią" mapą, aby oba produkty działały bez niej zbyt mocno dymiąc na oleju napędowym ... Ale planuje się podwoić pojemność eprom komputera i tym samym mieć 2 mapy quasi stock (i tak nie pozbawię się odrobiny dodatkowego momentu obrotowego) i inny na który przełączę się gdy biegnę na WN i który będzie w 100% dostosowany do tego produktu wg różnych parametrów paliwo, wzrost z wyprzedzeniem, wyższe ciśnienie w szynie, aby umożliwić lepsze rozpylanie, a tym samym dojść do wtrysku tej samej objętości (patrz trochę więcej, ponieważ pcm hv jest mniejsze niż w GO) podczas synchronizacji niż olej napędowy w rzeczywistości składa się z tego, że może utrzymać nowoczesny tryb pracy z olejem napędowym i zbliżyć się do staromodnego oleju napędowego z HV ...
Pierwsze tysiące KM są raczej zachęcające ... Samochód zachowuje się dobrze para z dużymi ładunkami (duża przyczepa pełna gruzu) jest tam, gdzie powinna być, a zapach smażenia podczas normalnego toczenia jest stosunkowo ograniczony ... przeciwnie, przybywam do miasta, w żadnym wypadku nie musisz wracać do benzyny ... Po kilku sekundach spowolnienia zamienia się w niebieski dym ...

W skrócie dla mnie ... To sukces ... wciąż doskonalony ... I wciąż rozwijający się ...

Fokus element po elemencie zabrał mi ogromnie dużo czasu ... To jest powód, dla którego w końcu byłem trochę nieobecny ...

Voila..Jeśli interesuje mnie świat, mógłbym umieścić kilka zdjęć ..
Już plan sieci hydraulicznej ... klasyk dla wtajemniczonych ... Oprócz dwóch regulatorów ciśnienia .. Samochód zastosowana pompa hydrauliczna może popchnąć 50bary ... Nie ma wielu filtrów oleju napędowego, które mogłyby wspierać i jeszcze mniej konwencjonalnych przewodów paliwowych ...
SKMBT_C224e17072808160.jpg
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Flytox » 14/09/17, 12:30

Tak dla zdjęć :P
Nie rozumiem, jak podgrzewasz 80 ° na diagramie.
Czy robisz książkę ładunkową na zanieczyszczenia? Jak opisujesz, realizacja jest nadal bardzo doskonała po tej stronie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 14/09/17, 13:50

W rzeczywistości podgrzewam tylko HV przez "modine", która w rzeczywistości jest normalnie chłodnicą oleju silnikowego, który szczepiłem na uchwycie filtra. Dodatkowo w zbiorniku zaadaptowałem miskę przeciwodmrożeniową działającą na zasadzie zwężki Venturiego na powrót produktu powracającego do zbiornika gorącego nawet przy rozcieńczeniu w 1H zbiornik 40l znajdował się tego lata przy 70 °. Pompa wysokiego ciśnienia i Common Rail ogromnie podgrzewa paliwo, które można znaleźć pod kątem ponad 110 ° (w oleju napędowym) na poziomie jednostki zwrotnej (miejsce, w którym znajduje się czujnik temperatury paliwa, aby przesłać informacje z powrotem do komputera). W fazie rozgrzewania silnika, gdy jeżdżę na dieslu, włączam pompę hydrauliczną i HV jest podgrzewany przez uchwyt filtra regulator ciśnienia na wylocie wylewając przepływ pompy na powrót zbiornika ... zdjęcia instalacja podczas jej działania (zobaczysz, że wszystkie rury niekoniecznie są podłączone ...)
zbiornik
IMG_20170820_155314.jpg

oryginalna pompa skrzyni pompy robota selespeed, do której majstrowałam radiator i komputer ventillo
IMG_20170724_220713.jpg

Niektóre widoki silnika
IMG_20161010_133820.jpg
IMG_20161010_133825.jpg
IMG_20161010_133832.jpg
IMG_20161010_133848.jpg

panel sterowania ... Dwa przyciski jeden zielony, który steruje uruchomieniem pompy WN
pomarańczowy, który zasila i wysyła dwa EV i odcina oryginalną pompę wspomagającą GO od HV
IMG_20170803_102428.jpg
IMG_20170803_102428.jpg (10.26 KB) Oglądane razy 12072
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 14/09/17, 13:59

Jeśli chodzi o doskonalenie przedmiotu pod względem spalania ... Może przejść tylko przez rozwój systemu kartografii Bi ... i nadal będzie dość empiryczny ... Ponieważ wiele elementów mechanicznych i czujniki osiągną granice. Na przykład pompa HP nie może wydostać się więcej niż paski 1450, pod względem regulacji z wyprzedzeniem jestem zależny od liczby punktów na kole zamachowym widocznych przez czujnik koła zamachowego ...........
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 14/09/17, 17:12

Potwierdzenie nagrzewania w 80 ° (ponieważ dopóki nie podłączę komputera do gniazda obd, nie mam nadzoru nad T °) deska rozdzielcza ma 90 ° nasz LDR
T ° na aluminiowym kolektorze przy wylocie głowicy cylindra do chłodnicy 96 ° na aluminiowym łączniku wylotu filtra HV 86 ... przy powrocie do zbiornika (po około 6m rury przepływającej pod samochodem) 68 ° ..Au Wylot zbiornika 66 ° po użyciu samochodu 45mn z około 35litres w zbiorniku ... Cóż, są to pomiary dokonane przy użyciu odczytu pistoletu na podczerwień mogą różnić się między dwoma materiałami, ale ja pozostaję na identycznych materiałach. . i dotyk ... To spójne ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Adrien (były nico239) » 15/09/17, 01:53

O wiele prościej kupujesz 190D jak mój (1800 €) i nie masz z tym nic wspólnego ...

Zmienia się na olej rzepakowy 100 (na przykład), dodatkowo ładnie pachnie ... smażony, a silnik staje się bardzo kremowy

Uruchom ponownie w stanie suchym z gwarantowaną i przetestowaną przeze mnie pracą pompy ręcznej w 200m domu z tankowaniem w gotowanym rzepaku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 15/09/17, 09:14

Ben, jeśli chcesz ... Jest też wołowina z wózkiem z tyłu ... Ponadto możesz się rozgrzać, susząc nawóz.

Za 1800 € .... Mam 2 alfa156 jtd mojej generacji ... O wiele mocniejszy, wygodny i znacznie łatwiejszy do jazdy po złych drogach niż stary pancernik rtęci 190 .. A kiedy to zajmie toczyć się z olejem napędowym ... To 6.5l / 100 ... Zalleumandeu ... To jest dla mojej żony i mojego dziecka ... I, dla silnego% wieku bez modyfikacji ... Moje dziecko próbowało stary golf 2TD ... Silnik przepłukany w 50 000km z HV 75% zimy 90% latem ... Zaczyna się od zimnej przyczyny, która nie jest podparta, co powoduje kalaminację rowków segmentów segmentów, które się zużywają, cylindry oblodzone , silnik, który zjada olej, pieprzy się pod ciśnieniem i szybko wkurza olej przez wszystkie stawy szpiegów ... blok jest nadal otwarty w moim warsztacie, jeśli chcesz przyjść zobaczyć uszkodzenia ...

I lubię łatwość ... Dlatego lubię włoskie samochody ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Adrien (były nico239) » 15/09/17, 12:48

Ach Alfa, jeśli weźmiesz mnie za uczucia ... Obraz

To powiedziawszy poważnie, jeśli masz 156 jtd 900 €, poprawnie przebieg i w dobrym stanie naprawdę chcę przyjrzeć się bliżej ...

Jedyny jaki znalazłem na BC to od 2005 do 1500 € i 302 000km

Obraz

Znalazłem również 190 od 91 z 234 000 km do 1900 €

Obraz

Czyli podsumowując 156 jtd ok 200 000km i 900 € a która toczy się z różnymi i różnorodnymi olejami jak 190 bardzo dokładnie się przyglądam Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 15/09/17, 13:29

pierwsza 156 data z 1997 roku to 1.9 105cv SW faza 1 z 2001 roku kupiłem go w marcu 2010 po 248000km 1300 € z przodem do przerobienia, w zeszłym roku dokręciłem silnik na 340 000km po 90 000 km wykonanych z mieszanin od 30 do 65% HV, a zwłaszcza po pominięciu spuszczania go przez 45000 180 km ... Silnik, który wymieniłem na 000 2 kupiony po niskiej cenie na lbc ... Ten, który nam pokazujesz jest faza 20 ... normalnie są one nieco bardziej "wymienione" ... Ale hej, to jest pewne, że nie będziesz miał takiego spokoju ducha z HV, jak z wtryskiem pośrednim Panzer merco i pompą rzędową. .. nawet jeśli silnik jest moim zdaniem bardzo niezawodny .... Ich duża wada związana jest ze złożonością i optymalizacją układu jezdnego ... Te auta są tak, jakby jeździły po szynach ... przeciwko ruchomym częściom zawieszenia są kruche i wytrzymałe .... Powiedzieć niedopuszczalnie ograniczone ... I nie jest szczególnie łatwe do zmiany ... Ale ja ... Kochasz to bi w moim włoskim ... Dzisiaj ... Są bardzo często, w dużej części, chodzą do kruszarki po czujnik pmh ma 9 kulek lub trójkątny silenbloc za XNUMX € ...

Tak samo ... 500 € : Mrgreen: a ten jest luksusowy ... Skórzane belki dachowe ...
https://www.leboncoin.fr/voitures/1181566742.htm?ca=7_s
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Odp: Olej roślinny poddany recyklingowi na rampie spalinowej Comune ...




przez Macro » 15/09/17, 14:03

Makro napisał:pierwsza 156 data z 1997 roku to 1.9 105cv SW faza 1 z 2001 roku kupiłem go w marcu 2010 po 248000km 1300 € z przodem do przerobienia, w zeszłym roku dokręciłem silnik na 340 000km po 90 000 km wykonanych z mieszanin od 30 do 65% HV, a zwłaszcza po pominięciu spuszczania go przez 45000 180 km ... Silnik, który wymieniłem na 000 2 kupiony po niskiej cenie na lbc ... Ten, który nam pokazujesz jest faza 20 ... normalnie są one nieco bardziej "wymienione" ... Ale hej, to jest pewne, że nie będziesz miał takiego spokoju ducha z HV, jak z wtryskiem pośrednim Panzer merco i pompą rzędową. .. nawet jeśli silnik jest moim zdaniem bardzo niezawodny .... Ich duża wada związana jest ze złożonością i optymalizacją układu jezdnego ... Te auta są tak, jakby jeździły po szynach ... przeciwko ruchomym częściom zawieszenia są kruche i wytrzymałe .... Powiedzieć niedopuszczalnie ograniczone ... I nie jest szczególnie łatwe do zmiany ... Ale ja ... Kochasz to bi w moim włoskim ... Dzisiaj ... Są bardzo często, w dużej części, chodzą do kruszarki po czujnik pmh ma 9 kulek lub trójkątny silenbloc za XNUMX € ...

Tak samo ... 500 € : Mrgreen: a ten jest luksusowy ... Skórzane belki dachowe ...
https://www.leboncoin.fr/voitures/1181566742.htm?ca=7_s


Ale nie zapomnij ... Nie kupujesz Alfa ... Tu za ciebie wyjdzie ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160