potrzebuję porady

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Britouyre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/01/06, 10:46

potrzebuję porady




przez Britouyre » 10/01/06, 11:03

dzień dobry

Jestem nowy w tym forum i jestem zainteresowany problemami środowiskowymi naszej planety, jak każdy normalny człowiek, nawet jeśli nie jestem politycznie zielony.
Jestem wyczekiwany, jeśli chodzi o biopaliwa.
Jeżdżę Volvo 240 diesel z 1980 roku w dość dobrym stanie.
Byłbym bardzo zainteresowany jazdą w hvb, ale gdzie mogę to dostać? (jestem w południowym ogrodzie)
lpg??? Co myślisz ? Rozważam to również w przypadku wymiany mojego pojazdu ze względów ekonomicznych, oczywiście, ale także, aby mniej zanieczyszczać środowisko.
w przeciwnym razie nie widzę obecnego zainteresowania inwestowaniem w najnowszy pojazd (zbyt wyposażony, zbyt ciężki, zbyt drogi)
Myślę, że przy obecnych silnikach i ciężarach z lat 80-tych
z łatwością zaoszczędzilibyśmy od 3 do 4 l na 100, jeśli nie więcej.
ale klimatyzacja, poduszka powietrzna, abs, epsr i inne drobiazgi są niezbędne, to dobrze wiadomo.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/06, 11:09

Aby dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy HVB, odwiedź stronę naszego partnera: http://www.oliomobile.org/forum :)

Do innych dyskusji na temat polityki producentów jest tutaj 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

W porządku.......




przez jean63 » 10/01/06, 18:09

Całkowicie się zgadzam. Producenci ścigali się o wygodę i tzw. wyposażenie zabezpieczające.
Mam też benzynową 504 z 1981 r., która działa bardzo dobrze, jest super wygodna, ale zużywa 10 l na 100 km i emituje więcej CO2 niż nowoczesny samochód, zgadzam się.
Posiadam również do tlj dwupaliwową benzynę-LPG R25 która posiada
300 000 km. Kupiony z drugiej ręki w 1998 roku przy przebiegu 160000 tys. km, nie miałem żadnych problemów z LPG, poza tym, że trzeba co jakiś czas regulować wahacze, poza tym działa bardzo dobrze. Wada: mało stacji i brak możliwości tankowania w nocy kartą bankową. W bagażniku mam bak 80l czyli 70l który wystarcza na około 650 km autonomii i przechodzę na benzynę, ale zdarza mi się to bardzo rzadko.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
hitih
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/09/05, 13:21
Lokalizacja: Clermont-Ferrand




przez hitih » 11/01/06, 13:11

Całkowicie też się zgadzam. Nowoczesne auta....
Poza tym trudno jest naprawić siebie.

Poza tym na LPG osobiście jeżdżę 405 z 1988 roku co ma 330000km i nie ma problemu, silnik to nikel.
Spala 7/8L przy 100 nawet przy 140/150 na autostradzie (którą codziennie jeżdżę do pracy)
Raz nawet przejechałem około 1200 km (clermont-ferrand/orleans/amiens/orleans/clermont-ferrand) z pełnym 80-litrowym bakiem.

Z wad chyba dobrze podsumował jean63, to zasilanie w nocy iw niedziele/święta, ale przy dobrej pojemności zbiornika i odrobinie wprawy przełączam na benzynę tylko na rozruch jak jest poniżej 0°C
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125