Econokit, pomoc na temat instalacji

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
etienne34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/11/13, 12:27

Econokit, pomoc na temat instalacji




przez etienne34 » 20/03/14, 17:39

Witam,
Właśnie kupiłem ekonokit, korzystając z doskonałej oferty (inaczej nie zdecydowałbym). Mam go za pół ceny i z sondą grzewczą.
Zanim zacznę, jak tylko go zainstaluję, chciałbym otrzymywać opinie od tych, którzy już rozpoczęli.

Mój pojazd: xsara picasso 2l hdi 90cv z 2002 roku.

Mam również pytanie specyficzne dla mojego pojazdu: wiedząc, że konieczne jest zainstalowanie dyfuzora jak najbliżej turbosprężarki i reaktora na kolektorze wydechowym, chciałbym, aby ktoś powiedział mi, jak postępować w przypadku tego typu pojazdu lub dowolnego innego jest to ukryte za silnikiem. Wychodzę z tego, że nie zdemontowałem zaworu egr, który jest mniej więcej w tym samym miejscu, i widzę to. Dla uproszczenia żelazko ... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/03/14, 20:18

Witaj etienne34, Witaj w klubie.


Właśnie kupiłem ekonokit, korzystając z doskonałej oferty (inaczej nie zdecydowałbym). Mam to za pół ceny i z sondą grzewczą.

Czy możesz wyjaśnić, co to jest?

Zanim zacznę, jak tylko go zainstaluję, chciałbym otrzymywać opinie od tych, którzy już rozpoczęli.

Mój pojazd: xsara picasso 2l hdi 90cv z 2002 roku.

:płakać:, instalacje udokumentowane w wiarygodny / przekonujący sposób na silniku HDI prawie nie istnieją w sieci ....

Mam również pytanie specyficzne dla mojego pojazdu: wiedząc, że konieczne jest zainstalowanie dyfuzora jak najbliżej turbosprężarki i reaktora na kolektorze wydechowym, chciałbym, aby ktoś powiedział mi, jak postępować w przypadku tego typu pojazdu lub dowolnego innego jest to ukryte za silnikiem.


Dostępność nie jest siłą najnowszych pojazdów ... zrób nam kilka zdjęć, a my możemy spróbować Ci pomóc, mówiąc Ci, gdzie chcielibyśmy go umieścić ..... Nie będziemy w stanie umieścić go na twoim miejscu, na niektórych maszynach to koszmar, trzeba zdemontować górę akcesoriów, przygotować się do pracy pod samochodem itp. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
etienne34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/11/13, 12:27




przez etienne34 » 20/03/14, 23:18

Sonda grzewcza jest instalowana bezpośrednio w urządzeniu do barbotażu. Wcześniej planowano się przeciwstawić. Ale perf nie powinien być umówiony, teraz zalecają zanurzenie go w wodzie.
To sprawia, że ​​100 w dc 8 A. Strukturyzuje to funkcjonowanie przy elektorze. Gdyby chodziło o ekologiczne paliwo, mogę je przekroczyć.
Ale kupiłem to, żeby posprzątać.
Dla hakerów: czy wykonalne byłoby wydłużenie węży LDR przez przepuszczenie ich przez bełkot?

Na drugim zdjęciu widzimy wlot powietrza na turbosprężarce. taka powinna być lokalizacja dyfuzora.
Aby uzyskać do niego dostęp (spróbuję tego my), widzę prawy nadkole tylko po zdjęciu plastikowej osłony.
0 x
etienne34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/11/13, 12:27




przez etienne34 » 20/03/14, 23:23

Oto tył niedostępny z góry z rurką egr i wężem powietrznym

Obraz

Przylot na turbo
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/03/14, 18:59

etienne34 napisał:Sonda grzewcza jest instalowana bezpośrednio w urządzeniu do barbotażu. Wcześniej planowano się przeciwstawić. Ale perf nie powinien być umówiony, teraz zalecają zanurzenie go w wodzie.
To sprawia, że ​​100 w dc 8 A. Strukturyzuje to funkcjonowanie przy elektorze. Gdyby chodziło o ekologiczne paliwo, mogę je przekroczyć.
Ale kupiłem to, żeby posprzątać.


To nie 100 W będzie miało wpływ na zużycie. Dzięki kiepskiej mocy alternatora, która powoduje utratę 200 W, jest on bardzo mały w porównaniu do tego, co produkuje Twój samochód, aby normalnie pracować. Mam nadzieję, że osiągniesz znacznie większe oszczędności.: Mrgreen:

Dla hakerów: czy wykonalne byłoby wydłużenie węży LDR przez przepuszczenie ich przez bełkot?

Oczywiście, tyle osób podgrzewa ich bąbelki. Możemy chodzić dookoła lub do środka. Nie musisz już zarządzać zużyciem energii elektrycznej, po prostu wycieki, cyrkulacja LDR i zatory.

Dostęp do wejścia do Turbo może być łatwiejszy, nawet jeśli nie jest blisko. W każdym razie zakłóci to krążenie wlotowe mniej niż przy wejściu do turbosprężarki ...

Obraz

Jeśli chodzi o reaktor, jeśli nadal jest płaski, może mógłbyś go tam umieścić?

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
etienne34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/11/13, 12:27




przez etienne34 » 21/03/14, 23:44

Mam również nadzieję na oszczędności ms więcej niż to. Skupiam się bardziej na odzyskaniu odrobiny mocy, a zwłaszcza na sprzątaniu. Zawsze mam sufit przy każdej prędkości, pomimo tego, że naciskałem grzyba.
Econokit zaleca odłączenie przepustu, który opóźnia bulgotanie poprzez otwarcie poprzez zwiększenie ciśnienia na poziomie nawiewnika.
Sondę właśnie przeczytałem również, że lepiej jest, gdy jest poniżej 10 stopni. Muszę siekać + po kontakcie z kapturem i górą, również staram się to zrobić poprawnie.

Dziękuję za sugestie Flytox, zastosuję się do nich, dołączę do nich jutro, jeśli nie będzie padać i zrobię zdjęcia.

Pytanie: 1) martwił się lądowaniem wody w turbosprężarce.
Zrozumiałem, że niski poziom nie jest konieczny, ale lepiej, aby wszystkie węże podniosły się z bełkotki, aby w przypadku kondensacji krople spadły?

2) Econokit zaleca zamontowanie dyfuzora za odpowietrznikiem par oleju: poniżej, czy jest dobrze za odpowietrznikiem i pomiędzy nim a turbo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/03/14, 16:36

etienne34 napisał:Mam również nadzieję na oszczędności ms nie więcej niż to. Skupiam się bardziej na odzyskaniu odrobiny mocy a szczególnie do posprzątania.


Odzyskaj moc ... ma iść szybciej, a zatem zużywać więcej ..... nie jest zbyt zgodna z pożądanym celem oszczędzania ...:płakać: Nie martw się, nie utkniesz na siedzeniu, to nie jest montaż na rajdy.

Zawsze mam sufit przy każdej prędkości, pomimo tego, że naciskałem grzyba.

Czy możesz to wyjaśnić?

Pytanie: 1) martwił się lądowaniem wody w turbosprężarce.
Zrozumiałem, że niski poziom nie jest konieczny, ale lepiej, aby wszystkie węże podniosły się z bełkotki, aby w przypadku kondensacji krople spadły?


Głównie, aby flota nie wylądowała w pośpiechu w turbosprężarce, musi być wystarczająco podgrzana, aby uzyskać mieszaninę pary i mgiełki drobnych kropelek wody, w zależności od zespołów, które można mniej lub bardziej popchnąć powietrze lub gazy spalinowe.

Idealne jest oczywiście to, że barbotaż i większość rur znajdują się poniżej poziomu wlotu i nie tworzą pętli, które mogłyby wypełnić się pływakiem / kondensacją itp. W twoim przypadku z turbo w dół ... musisz to zrobić inaczej. : Mrgreen: Wody należy używać w sposób ciągły, ale nigdy w opakowaniach. Gougoutte nie złamie turbo, czapka floty tak. :zmarszczyć brwi:

2) Econokit zaleca zamontowanie dyfuzora za odpowietrznikiem par oleju: poniżej, czy jest dobrze za odpowietrznikiem i pomiędzy nim a turbo?


Tak, jest już po, ale nie wiem, gdzie jest nakłucie tego renniflara na twoim silniku?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/03/14, 16:54

O, aby wystarczająco ogrzać flotę, jeśli masz całkowicie płaski reaktor, jak wspomniano powyżej, kiedy zalecają przymocowanie go kołnierzem typu serflex ..... pewne wątpliwości, czy działa poprawnie (mniej lub bardziej zaokrąglony zakres na płaski zasięg, kontakt odbywa się tylko w kilku punktach lub generatorze).: Mrgreen:

Na twoim miejscu wstawię między część wydechową, w której jest on stosowany, a reaktor tę nogę, która służy do uszczelnienia wydechu (wówczas mechanicy nazywali to „Ziemia do ognia”), lub Wkład grzewczy. Umożliwi to odprowadzenie powietrza, które jest doskonałym izolatorem termicznym, a tym samym przewodzenie znacznie większej ilości ciepła. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
etienne34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/11/13, 12:27




przez etienne34 » 22/03/14, 17:48

tak tak tak. dokładnie jestem w tym momencie zablokowany, aby umieścić reaktor w serflexie, co oznacza rurkę, a nie część, którą mnie otoczyłeś. więc wraz z brakiem miejsca idę do rąk marathera. Nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca.
Czy guma pistoletowa byłaby dobra?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/03/14, 19:25

Tak, wydaje się to odpowiednie:

Obraz

Na innych łączach internetowych widzimy, że jest dość „brudny”, gdy jest „ułożony” / powlekany. Uważaj, aby nie szczotkować rzeczy, które muszą pozostać łatwe do usunięcia ....
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102