Oszustwo, czy nie? (Drewna)

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Oszustwo, czy nie? (Drewna)




przez lejustemilieu » 30/03/13, 10:18

Witam,
Właśnie natrafiłam na świetną reklamę, jest taka piękna.
To Ty musisz zobaczyć, ocenić, doradzić.
Dodatkowe informacje:
Fayard (lub buk), dąb. Drewno iglaste: modrzew. drewno miękkie brzoza drewno suche Oto nasze ceny z VAT, w tym koszty wysyłki (koszty transportu są wliczone w zamówienie) 10steres.............300€ 25steres....... 600€ 50steres...........1000€ 100steres......... 1500€ Uwaga: dostawa leży w naszym gestii. Będziesz miał możliwość przetestowania drewna i podpisania aktu sprzedaży. Skontaktuj się z nami pod adresem e-mail:industrie.dubois@gmail.com

http://www.jannonce.be/grande_promotion ... riekId=222
Ciąg dalszy pytań i odpowiedzi:





Witam,

Jestem zainteresowany Państwa ofertą za 10 sterów.

Mieszkam w Carnières.

Czy dostarczasz w 33 cm?

Bien à vous,
Czytaj poniżej




















































przemysł drzewny


09:44 (28 minut temu)








dla mnie










Halo
Potwierdziliśmy otrzymanie Twojej wiadomości.
Tak naprawdę jesteśmy branżą zajmującą się sprzedażą drewna opałowego i opałowego
jesteśmy w pełnej promocji. Sprzedajemy wszystkie esencje
drewno to
Pragniesz.
Tak naprawdę nasze drewno pochodzi z lasów Rambouillet i Fontainebleau.
Dostarczamy w ciągu 48 godzin do Twojego domu i dowolnego miejsca
Europa.
Płatność następuje przekazem pocztowym.
Dostarczamy 10 sterów ciętych na 33 cm za kwotę 300 €.

10sterów............300€
25sterów............600€
50sterów.......1000€
100sterów......... 1500€

Przy zamówieniu na kwotę 100 sterów oferujemy 10 sterów gratis
Obecnie mamy naszych dostawców, którzy realizują dostawy w
We Francji
w Belgii, Szwajcarii, Włoszech i Luksemburgu.
Prześlij nam swoje
Adres i pełna tożsamość dostawy oraz zamówienie.
To powiedzieć
*Nazwa:......................... .........
*Imię:...................... .........
*Adres:..................... .....................
*Kod pocztowy:....................... ...............
*Numer telefonu):...................
.
* Numer telefonu domowego):........................... .............. .
*Miasto:....................... ........................ ...... ......
*zamówienie.................................

Proszę śledzić.

Cordialement

Ale nie martw się, nie chodzi o to, żeby zapłacić wcześniej
otrzymać towar, ale jest to tylko depozyt płynnościowy
w związku z tym będziesz musiał skontaktować się z urzędem pocztowym, a otrzymasz potwierdzenie
nasi agenci dostawy z tyłu ciężarówki, gdy tylko otrzymasz przesyłkę
towarów i potwierdzamy jakość naszego drewna.
Nasi dostawcy nie otrzymują płynności, ponieważ tak było
manipulowany kilka razy i tak się stało
czasami otrzymywał także czeki, które nie były szczególnie zatwierdzone przez banki
jeśli chodzi o czeki bankowe wydawane przez Crédit Agricole
ponieważ ludzie wypisują ten fałszywy czek!!!

Co myślisz? Dla mnie cena za niska, brak kosztów dostawy, 33 cm itp.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
roy1361
x 17




przez roy1361 » 30/03/13, 10:35

Witam,

Tak, to oszustwo. Już są dyskusje na ten temat na innych forums.

Jeśli potwierdzisz, oddzwonią do Ciebie w pośpiechu tuż przed dostawą i powiedzą, że ciężarówka zepsuła się nie wiem gdzie i że musisz podać kod wydania swojego mandatu, aby zamówienie pozostało ważne.

Oczywiście po odebraniu pieniędzy nie będziesz już otrzymywać żadnych wiadomości od sprzedawcy ani od swojego drewna...

Należy pamiętać, że to oszustwo działa również w przypadku szczególnie tanich pseudo samochodów, psów rasowych itp. itp.

Chciałbym zaznaczyć, że wbrew temu, co twierdzą, nigdy nie widziałem, żeby ta firma dostarczała produkty do Szwajcarii.

A+
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 30/03/13, 11:31

Dziękuję Roy,
Tak czy inaczej, historia jest zbyt obszerna, zgłosiłem ją belgijskiej policji internetowej..
Zobaczymy
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/03/13, 11:53

Francuskie drzewo bananowe = oszustwo!

Rambouillet i Fontainebleau


Ach, ach, ach, jak dobrze! Nie sądzę, żeby te lasy były nadal eksploatowane!!! Ale tak naprawdę są to z pewnością 2 najbardziej znane lasy we Francji...

Poruszaj się, nie ma nic do zobaczenia, oczywiście śmierdzi oszustwem!
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 30/03/13, 14:00

lejustemilieu napisał:Dziękuję Roy,
Tak czy inaczej, historia jest zbyt obszerna, zgłosiłem ją belgijskiej policji internetowej..
Zobaczymy


Tak, to doskonały pomysł!

Mam nadzieję, że policja belgijska będzie bardziej reaktywna niż policja w Szwajcarii, bo tutaj trzeba by przynajmniej zostać oszukanym i, jeśli to możliwe, brutalnie zaatakowanym, żeby raczyła zareagować...


Informuj nas na bieżąco, co będzie dalej, proszę.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/03/13, 17:21

Nawet w Belgii!

Ponieważ trudno jest "udowodnić", że gdybyś zapłacił, przesyłka nie zostałaby dostarczona... Bardzo w to wątpię.

Ale może uda im się wyśledzić „klientów”, których oszukano...
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 30/03/13, 20:41

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/03/13, 20:58

roy1361 napisał:Mam nadzieję, że policja belgijska będzie bardziej reaktywna niż policja w Szwajcarii, bo tutaj trzeba by przynajmniej zostać oszukanym i, jeśli to możliwe, brutalnie zaatakowanym, żeby raczyła zareagować...


Nie, to manekiny, wszędzie takie same! W tym celu nic nie zrobią i tak będzie dalej!

Z wyjątkiem pedofilii i terroryzmu, internetowa „policja” jest całkowicie na ulicach… poza tym nie ma nawet prawa międzynarodowego! W Internecie każdy może zrobić wszystko niemal bezkarnie!

Internet jest obecnie trochę jak amerykański Dziki Zachód z podbojem Zachodu!

Potrzebujemy interpolu internetowego!
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/03/13, 00:42

Dobry wieczór ,

Tego typu oszustwa stosowane są nie tylko w przypadku drewna.

Również na boncoincoinie znajomy zobaczył ostatnio piękny zwiastun (zbyt dobry jak na tę cenę), mimo to spróbował, oczywiście nie płacąc ani centa.

Podsumowanie pierwszego telefonu z informacją, że przyjechał samochód dostawczy.
sekundę, żeby powiedzieć, że nie mógł znaleźć adresu.

trzeci, że znalazł, ale zatrzymał się i czekał na przelew przed porodem, ponieważ było zbyt wiele oszustw, między innymi poprzez agresję, i chciał mieć pewność, że nie da się ponownie oszukać.
Kolega oczywiście zwrócił uwagę, że nie da ani centa, jeśli nie zobaczy towaru, a kurier może przyjechać bez niebezpieczeństwa :) , co było bardzo zaskakujące, dostawca nigdy nie dotarł, ogłoszenie zostało usunięte, a od sprzedawcy nie było już żadnych wiadomości :) ...

Kiedy jest zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, to nie jest prawdą...

lol

Jestem spadkobiercą korony Ducon Ville, musiałem wyjechać z kraju, ale czeka na mnie duże konto bankowe pełne pieniędzy, co najmniej dwa miliony, ale żeby móc je wywieźć z mojego kraju, potrzebuję Twojej pomocy, robiąc to, podzielę się z Tobą moimi milionami. Czy możesz mi pomóc, uiszczając opłaty bankowe i celne, proszę... Chyba nazywamy to więźniem hiszpańskim ;)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 31/03/13, 01:18

Otrzymałem faks tego samego typu z Kamerunu… potrzebowali danych bankowych we Francji, aby wydostać ogromną sumę pieniędzy i zaoferowali mi dość niski procent, ale biorąc pod uwagę ogrom kwoty, było to interesujące

to mnie rozbawiło... był to czas, kiedy odcięto mi prąd... Musiałem zainstalować system akumulatorowy, aby faks mógł działać 24 godziny na dobę, żeby zobaczyć, jak reszta działa... przysłali mi stosy dokumenty do podpisania... i nie rozumiałem, gdzie jest pułapka... kiedy zobaczyli, że jestem częścią planu, powiedzieli mi, że koniecznie „tam pojadę... Myślę, że gdybym poszedł tam podróż kosztowałaby mnie dużo, więc przestałem odpowiadać

był to także czas, kiedy wyrzucono mnie z bankowości, a moim jedynym kontem był skarb państwa… groziła mi utrata możliwości założenia konta dla osób fizycznych ze względu na Europę

na wypadek gdyby to oszustwo zadziałało, nie chciałbym podawać moich danych skarbowych... więc skorzystałem z dużej oferty sprzedaży, aby otworzyć konto w innym banku, który nie chciał mnie, biorąc pod uwagę moją sytuację.. . Powiedziałem im, że mam możliwość wyjazdu do pracy w Afryce i że absolutnie potrzebuję konta we Francji, aby otrzymywać wynagrodzenie... i zadziałało!

Podsumowując, ta sprawa nauczyła mnie kłamać
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132