Eksperymentalny projekt silnika wysokoprężnego krajowej kogeneracji

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Eksperymentalny projekt silnika wysokoprężnego krajowej kogeneracji




przez chatelot16 » 06/10/12, 14:47

cześć

Zainteresowała mnie jednocylindrowa kopia Listera z silnikiem wysokoprężnym wyprodukowana w Indiach ... która niestety nie wydaje się już łatwo dostępna
https://www.econologie.com/forums/je-cherche ... 12036.html

wydawałoby się, że znacznie lżejsze chińskie generatory całkowicie zajęły ich miejsce... dla gorących krajów chłodzenie powietrzem jest bardziej praktyczne, ale niestety nie pozwala na odzysk ciepła do kogeneracji

Od dłuższego czasu studiuję wszelkiego rodzaju silniki i zaczynam mieć pomysł na wykorzystanie wszystkiego, co widziałem

celem jest stworzenie bardzo solidnego silnika, który byłby idealnie cichy, gdy jest dobry wydech ... aby zrobić coś bardzo łatwego do demontażu, z bardzo prostymi częściami łatwymi do wyprodukowania

pytanie polega na oszacowaniu, ile osób jest naprawdę zainteresowanych

będzie wersja diesla na olej opałowy lub olej roślinny... i wersja benzynowa na gaz ziemny, metanizację lub gazyfikator

najbardziej interesuje mnie wersja gazowa, ale wersja diesel ma tę zaletę, że może być używana samodzielnie bez instalacji gazowej w pobliżu

tłumik z rekuperatorem wodnym będzie częścią silnika i nie będzie chwiejnym elementem, który jest często słabym punktem stałych silników: więc silnik można zainstalować w dowolnym miejscu bez ryzyka wycieku

koło zamachowe będzie wirnikiem wolnoobrotowego alternatora przystosowanego do niskich obrotów dzięki dużej ilości biegunów: nie będzie masy paska do oddzielnego alternatora
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 06/10/12, 14:54

piękny trudny projekt!!!

Do tego należy dodać projekt a ultradokładny filtr cząstek stałych, skuteczny, niezbyt drogi, do założenia na wszystkie ciężarówki i samochody na świecie.

Osobiście zgodziłbym się zapłacić więcej niż 1000 € za mój samochód za to, czego całkowicie brakuje.

Potencjalny rynek jest ogromny, biorąc pod uwagę liczbę zgonów rocznie zabitych przez te cząstki!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/10/12, 15:35

w przypadku cząstek jest to o wiele prostsze: cząsteczki węgla nie są niebezpiecznym zanieczyszczeniem chemicznym dla planety: jest to po prostu niebezpieczne ze względu na gromadzenie się pojazdów z silnikiem Diesla w mieście

w przypadku stałego silnika z odzyskiem ciepła z wydechu występuje silna kondensacja i duża część cząstek jest uwięziona w wodzie kondensacyjnej, która wygląda jak czarny atrament ... poza tym jest również czarny, gdy pracuje na gazie ... dowód że cząsteczki węgla nie są monopolem oleju napędowego

wydech zrobi komin zawsze lepiej umieszczony niż rura wydechowa ciężarówek i autobusów w mieście!

w przypadku zastosowania tego systemu w celu zastąpienia kotła opalanego olejem jest całkiem możliwe, że spaliny są czystsze niż dym z kotła
Ostatnio edytowane przez chatelot16 06 / 10 / 12, 15: 45, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/10/12, 15:38

dla zanieczyszczenia pojazdów przydatne byłoby wprowadzenie na rynek systemów dostosowanych do pojazdów, które ich nie mają… trudne dla samochodów, ale możliwe dla ciężarówek… ale to już inny temat i to powinno otworzyć inny temat
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 06/10/12, 17:18

dedeleco napisał:piękny trudny projekt!!!

Do tego należy dodać projekt a ultradokładny filtr cząstek stałych, skuteczny, niezbyt drogi, do założenia na wszystkie ciężarówki i samochody na świecie.

Osobiście zgodziłbym się zapłacić więcej niż 1000 € za mój samochód za to, czego całkowicie brakuje.

Potencjalny rynek jest ogromny, biorąc pod uwagę liczbę zgonów rocznie zabitych przez te cząstki!!!


Tsssk... Ja też mam czerwoną nitkę! : Chichot:

http://www.youtube.com/watch?v=FZG6mCXbWTs
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: projekt silnika diesla




przez Flytox » 06/10/12, 20:59

chatelot16 napisał:cześć

Zainteresowała mnie jednocylindrowa kopia Listera z silnikiem wysokoprężnym wyprodukowana w Indiach ... która niestety nie wydaje się już łatwo dostępna
https://www.econologie.com/forums/je-cherche ... 12036.html

wydawałoby się, że znacznie lżejsze chińskie generatory całkowicie zajęły ich miejsce... dla gorących krajów chłodzenie powietrzem jest bardziej praktyczne, ale niestety nie pozwala na odzysk ciepła do kogeneracji

Od dłuższego czasu studiuję wszelkiego rodzaju silniki i zaczynam mieć pomysł na wykorzystanie wszystkiego, co widziałem

celem jest stworzenie bardzo solidnego silnika, który byłby idealnie cichy, gdy jest dobry wydech ... aby zrobić coś bardzo łatwego do demontażu, z bardzo prostymi częściami łatwymi do wyprodukowania

pytanie polega na oszacowaniu, ile osób jest naprawdę zainteresowanych

będzie wersja diesla na olej opałowy lub olej roślinny... i wersja benzynowa na gaz ziemny, metanizację lub gazyfikator

najbardziej interesuje mnie wersja gazowa, ale wersja diesel ma tę zaletę, że może być używana samodzielnie bez instalacji gazowej w pobliżu

tłumik z rekuperatorem wodnym będzie częścią silnika i nie będzie chwiejnym elementem, który jest często słabym punktem stałych silników: więc silnik można zainstalować w dowolnym miejscu bez ryzyka wycieku

koło zamachowe będzie wirnikiem wolnoobrotowego alternatora przystosowanego do niskich obrotów dzięki dużej ilości biegunów: nie będzie masy paska do oddzielnego alternatora


Dobry projekt! 8) 8)
Możesz dopracować swój pomysł, mniej więcej jaką masz moc silnika, obroty itp...

Czy chcesz, aby było to coś, co można naprawić / „utrzymać” w kraju „bez środków przemysłowych” itp.

Czy jest to podejście czysto komercyjne, czy mniej lub bardziej altruistyczne?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/10/12, 03:33

niczego nie da się utrzymać bez środków

kiedy mówisz o krajach bez środków przemysłowych, myślimy o afryce: widziałem więcej tokarek w garażach samochodowych na wybrzeżu kości słoniowej niż we francji

kiedy mówię o łatwej do wykonania części, mam na myśli na przykład dość grube łożysko z brązu, więc łatwe w obróbce... a nie cienkie łożysko o skomplikowanym kształcie, przez co niezbędna jest oryginalna część.

oznacza to bardzo dużą śrubę głowicy, wystarczająco mocno dokręconą, aby użyć dowolnej miedzianej lub aluminiowej płytki jako uszczelki głowicy

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie taki pomysł i pomyślałem, że zrobię to, odzyskując jak najwięcej części z obecnych silników samochodowych... trudniejsze do usunięcia. ponowne użycie... a starsze silniki są zbyt rzadkie, aby na nich polegać... więc stare silniki będą służyć tylko jako model, ale większość części będzie nowa

moc ? od 2 do 5 kW

prędkość ? doświadczenie pokaże przy jakiej prędkości wydajność będzie najlepsza: na pewno będzie szybsza niż lister: mam nadzieję, że 1500 obr/min

bezpośredni wtrysk? Nie podoba mi się obecny silnik hdi z komorą spalania w tłoku: przegrzewa tłok i zmusza do robienia skomplikowanych tłoków: dociąża tłok, który jest częścią ruchomą i powinien być jak najlżejszy. problem komór w tłokach jest tutaj dobrze pokazany
https://www.econologie.com/hvp-rapport-d ... -3043.html

komora spalania jest dużo lepsza w głowicy... wtrysk pośredni ricardo kometa jest krytykowany bo daje mniejszą wydajność niż wtrysk bezpośredni: wystarczy zwiększyć średnicę przejścia do cylindra żeby zbliżyć się do wtrysku bezpośredniego

mój projekt ma komorę spalania szeroko otwartą w kierunku cylindra i półkulę niechłodzoną przez głowicę, aby zmniejszyć straty ciepła: będzie więc działać ze starym dobrym wtryskiem i klasyczną pompą wtryskową i będzie działać bardzo dobrze olej

komora spalania będzie wyjmowana z boku głowicy cylindrów (trochę jak gorąca kula francuskich firm) łatwo będzie zmienić kulę, aby zmienić stopień sprężania

pierwsza wersja będzie jednocylindrowa ... następna będzie miała 3 cylindry z oddzielną funkcją: 1 cylinder sprężarki, z chłodzeniem powietrzem przed zasilaniem głównego cylindra oraz cylinder rozprężny do odzyskiwania całej energii

wygląda jak turbosprężarka, z tą różnicą, że tłoki mają lepsze osiągi niż turbina: tłok ekspandera odzyskuje znacznie więcej energii niż zużywa tłok sprężarki

te cylindry sprężarki i tłok oraz regulator pracują przy niższym ciśnieniu niż główny tłok, więc będą lżejsze
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/10/12, 10:23

Cześć Chatelot,
Dlaczego chcesz zbudować ten silnik?
To nadal skomplikowane...
Widziałeś ten link, gdzie ten silnik jest oferowany za 500 dolarów?, ale trzeba kupić 20 sztuk.
Proponuję zakup grupowy.
I z tego rdzenia, który ma ten sam cel (kogeneracja), zrobić dobry projekt.
http://french.alibaba.com/product-free/ ... 01247.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/10/12, 12:09

pytanie polega na oszacowaniu, ile osób jest naprawdę zainteresowanych


Aby go kupić, weź udział w projektowaniu / rozwoju, znajdź sklepy ????

kiedy mówię o łatwej do wykonania części, mam na myśli na przykład dość grube łożysko z brązu, więc łatwe w obróbce... a nie cienkie łożysko o skomplikowanym kształcie, przez co niezbędna jest oryginalna część.

oznacza to bardzo dużą śrubę głowicy, wystarczająco mocno dokręconą, aby użyć dowolnej miedzianej lub aluminiowej płytki jako uszczelki głowicy


Afrykanizowane, tiersmondyzowane doskonałe! Wiesz, że jesteś w głównym anty-mercantile! : Mrgreen: :P 8) 8) 8) 8) 8)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/10/12, 16:18

Flytox napisał:Afrykanizowane, tiersmondyzowane doskonałe! Wiesz, że jesteś w głównym anty-mercantile! : Mrgreen: :P 8) 8) 8) 8) 8)


nie dla trzeciego świata, ale dla krajów słabo rozwijających się, takich jak nasz

500 euro za silnik nie jest dziś drogie, ale Hindusi nie bardziej niż Chińczycy nie będą sprzedawać swojego produktu przez kolejne 10 lat: nie trzeba budować wokół silnika, który za kilka lat uznamy za zbyt drogi

podczas gdy dziś we Francji na klientów czekają warsztaty mechaniczne i odlewnie

jeśli połknę 20 x 500 euro = 10 000 euro w indyjskich silnikach to tylko handluję ... jeśli jakość nie jest dobra, będę w m ....

za 500 euro kupiłbym jeden na doświadczenie ... ale czy jest bardzo przydatny, mam już vendoeuvres ... francuską firmę ... clm / junkers ... hanomag ... slanzi ... bernard ... viallis...citroen

słabym punktem stosunkowo nowoczesnych silników, które stosowałem w generatorach bernarda i slanzi, są detale, które nie są wystarczająco mocne, aby był zbyt lekki: głowica cylindra nie jest wystarczająco mocna, aby przymocować solidną rurę wydechową

Chciałem wypróbować kompresor i reduktor wykonany w różnych blokach sprzęgniętych paskiem do istniejącego silnika...ale nie istniejący silnik widzi swoją moc prawie podwojoną więc nie będzie trzymał...trzeba zmniejszyć jego stopień sprężania a więc zwiększyć objętość komory spalania: niemożliwa we wszystkich silnikach, które posiadam, i niemożliwa również w silniku indyjskim

Myślałem też o zastosowaniu nowoczesnego 4-cylindrowego silnika, z jednym cylindrem jako silnikiem, a drugim jako kompresorem i regulatorem... niestety, aby dobrze działał, potrzebne są różne średnice cylindrów: istniejący blok będzie wymagał wykonania wielu części adaptacyjnych ostatecznie kosztowniejszych niż zaczynanie od zera

potrzebujesz bardzo dziwnego wałka rozrządu, jak w czterosuwowym silniku do cylindra silnika, a jak parowóz do cylindra rozprężnego: w klasycznym silniku wałek rozrządu jest mały, dobrze nasączony i ociera o popychacze... popychacz będzie rolkowy: jest znacznie bardziej uciążliwy, ale łatwiejszy do osiągnięcia: był powszechny w starych silnikach

układ ze sprężarką i oddzielnym regulatorem pozwala mieć nadzieję na takie same osiągi jak turbodoładowany silnik tubo, dostępny tylko w dużej mocy i za cenę znacznie niższą niż zwykła turbosprężarka

Myślę, że ten system będzie miał przyszłość dla silnika pojazdu, ale konstrukcja lekkiego silnika do pojazdu jest znacznie bardziej skomplikowana niż stały silnik, w którym wystarczy, aby był ciężki, aby był solidny

kurs, który pokazuje zalety oddzielnej kompresji i relaksacji
https://www.econologie.info/share/partag ... JaoHuX.pdf
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121