Elektromagnes potrzebuje pomocy

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
kouroukaï
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/09/09, 03:10

Elektromagnes potrzebuje pomocy




przez kouroukaï » 22/09/09, 03:36

Dobry wieczór ,

Poszukuję strony sprzedającej elektromagnesy i także czy ktoś mógłby mi pomóc w obliczeniu elektromagnesów (jaka moc magnesu w stosunku do zwoju daje jaką siłę, żeby mieć pojęcie) bo w internecie znajduję bardzo mało informacji . A ponieważ nie mam wysokiego poziomu naukowego w silnikach itp.

W końcu znalazłem tę stronę, która wygląda ładnie, potem zobaczyłem „wynalazki, które zadziałały”, jak silnik Pendov, o którym myślałem w latach 2000/2001, ale ten silnik ma usterkę, która rozmagnesowuje magnesy (poza tym myślę, że wiem, jak to zrobić z elektromagnesami). Powiedziałem więc sobie, czemu by nie przetestować moich nowych pomysłów (problem w tym, że szybko się motywuję, bo często nie mam poziomu do obliczania plonów i nie mam za dużo sprzętu elektronicznego do testów.

W każdym razie, jeśli możesz mi pomóc, dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/09, 09:36

Mile widziane.

Obliczanie siły em jest bardzo proste: :D

http://www.lei.ucl.ac.be/multimedia/eLE ... _cours.htm

to powiedziawszy, nie należy mylić siły przyciągania, która maleje w funkcji odwrotności kwadratu odległości, z maksymalną siłą trzymania, jaka działa na płytkę umieszczoną przy szczelinie powietrznej (jak w zamku magnetycznym: 600 kg łatwe poniżej 12 V 200 mA)

To powiedziawszy, jeśli zbudujesz silnik za pomocą elektromagnesów, stanie się on zwykłym silnikiem elektrycznym, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
kouroukaï
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/09/09, 03:10




przez kouroukaï » 22/09/09, 14:18

Dziękuję słoń.

Rozumiem mniej więcej, co masz na myśli, mówiąc o silniku elektrycznym, ale koncepcja jest inna. Powiedziałem też o silniku elektromagnetycznym, ponieważ będzie działać z moim. Nawet nie wiem, czy mogę to tak nazwać, ponieważ nie sądzę, że mam wystarczający moment obrotowy, aby zrób to, przesuń samochód do przodu. w każdym razie przy niewielkiej mocy elektrycznej twoja siła maksymalnie 600 kg, w tej chwili planuję pracować w repelentze lub obu, muszę spróbować w każdym razie, jeśli to zadziała, opublikuję plany i prawdopodobnie jakiś film.
Nie będę za dużo mówić, bo to może nie zadziałać.
0 x
Patou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 21/12/04, 07:52
x 4

magnetyzm




przez Patou » 11/11/09, 20:20

Czy to obliczenie jest prawidłowe?
Znalazłem to na bardzo starym systemie D.
Powiedz mi co myślisz?
https://www.econologie.info/share/partag ... E9TI4i.jpg
przyjmij moje podziękowania.
Patou
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 12/11/09, 05:45

cześć

dobrze dla pamięci, żeby wypuszczać czasopismo, które zawsze publikuje dobre artykuły....

ale nadal jestem trochę niezadowolony, zwłaszcza jeśli chodzi o „dobry przepis na pastę do rąk”, chętnie zobaczyłbym resztę, gdyby to było możliwe.

z drugiej strony odpowiedź udzielona przez słonia jest z pewnością bardzo poprawna, ale tak jak powiedziano kouroukaï, który stwierdził, że nie ma wysokiego poziomu naukowego, chyba nie znalazł tego, czego szukał, nawet jeśli w swoim drugim poście dziękuje za to.

Jeff
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131