Trójsuwowy silnik z tłokiem magnetycznym

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
para_7
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/09/08, 19:48




przez para_7 » 20/09/08, 20:28

BJR
Myślałem o tym od ponad dwóch lat! Nawet kupiłem sobie magnesy, zbudowałem i udało mi się poruszyć czymś w rodzaju technicznego samochodu Lego! (i tak, robimy to z tym, co mamy!), ale mój problem polega na tym, że Nie znam się na elektronice mechanicznej itp., więc musiałem ręcznie zmieniać magnesy, aby odwrócić polaryzację!
Pomyślałem, że to szalony pomysł, ale widzę, że inni o tym pomyśleli.
Czy za pomocą prostego sprzętu można zmienić polaryzację magnesów lub zahamować ich siłę?
więc kiedy tłok osiąga koniec skoku, aktywuje rodzaj przełącznika, który odwraca polaryzację i w związku z tym tłok zostaje odepchnięty.lub następnie AC 4 cylindry, gdzie tłok jest magnesem i również górny koniec (o tej samej polaryzacji) kiedy tłok dociera do góry, siła górnego magnesu jest aktywowana przez rodzaj wyłącznika prądu stałego, który odpycha się z powrotem, docierając do dołu, inny przełącznik hamuje siłę górnego magnesu, a tłok podnosi się dzięki pozostałym tłokom, z których każdy aktywowane o różnych porach i tak dalej.
to skomplikowane! ale na pewno musi być możliwe?
w każdym razie robię testy dostępnymi środkami!i chciałbym móc zmieniać polaryzację moich magnesów lub ograniczać ich siłę.

Wydanie Capt_Maloche 21 korekta błędów ortograficznych
0 x
taramop
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 47
Rejestracja: 19/12/07, 21:46
Lokalizacja: los




przez taramop » 21/09/08, 09:54

Cześć, paroar
Myślę, że faktycznie koncepcja może się sprawdzić, nawet jeśli sądzę, że moment obrotowy silnika nie będzie zbyt duży ze względu na krótkie skoki tłoków (redukcja pola magnetycznego do kwadratu odległości, jeśli się nie mylę)
przeglądając sieć znajdujemy mnóstwo pomysłów

Tu jest moje
https://www.econologie.info/share/partag ... O4eI3v.avi
Potem będziesz miał punkt wyjścia dla moich pomysłów
http://translate.google.fr/translate?u= ... r&ie=UTF-8
et
http://www.dailymotion.com/jp_c_33/vide ... ecran_tech
W tej chwili jestem w trakcie przeprojektowywania wszystkiego przy użyciu istniejącego materiału, aby móc przejść do symulacji magnetycznych, które nie są zbyt fałszywe.

Ale jeśli Twój model jest nadal zamontowany z kilkoma zdjęciami i filmem, byłoby dobrze : Lol:

Aby odpowiedzieć, kapitanie Maloche, obejrzyj wideo Jpc-33 :zaszokować: i powiedz mi, co myślisz o zaobserwowanym zjawisku : Lol: .

Ale dla mnie to przygotowania do wakacji, więc bądźcie czujni : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/09/08, 12:32

Flytox napisał:Witaj chatelot16
chatelot16 napisał:nie opłaca się wykorzystywać wysiłku magnetycznego do odzyskiwania energii kinetycznej na końcu suwu: wał korbowy radzi sobie z tym bardzo dobrze: przy dużych prędkościach wysiłek potrzebny do odzyskania energii kinetycznej z końca suwu jest większy niż użyteczny wysiłek: obciążenie tłoka czymś magnetycznym będzie wymagało solidniejszego wału korbowego: to jest jego wysokość, wał korbowy i koło zamachowe będą musiały być większe niż wtedy, gdy przechodzi przez nie cała moc

Zgadzam się z Tobą, blisko końca skoku PMB i PMH, nie mamy nic do zyskania marnując energię na dociskanie tłoka, podczas gdy mechanika korbowodu, czopa korbowego, wału korbowego tworzy bardzo niekorzystny kąt dla przeniesienia momentu obrotowego. Musisz postawić na pchanie/ciągnięcie w okolicach połowy.
A+


zawsze mówimy, że wysiłek wywierany na tłok jest bezużyteczny dla pmh i pmb: niemniej jednak konieczne jest wywarcie ogromnego wysiłku na tłok, aby odwrócić jego ruch postępowy: przy dużej prędkości przyspieszenie tłoka na końcu skoku jest taka, że ​​niezbędna siła jest większa niż użyteczna siła napędowa tłoka: jeśli wydajność tego, co powoduje, że ta siła nie jest wystarczająco dobra, grozi zużyciem większej ilości energii niż zużywa silnik.

w praktyce widzimy już sprężarki tłokowe wibracyjne, ze sprężyną i elektromagnesem: sprawność jest słaba: jeśli sprawność sprężarki jest mniejsza niż 50%, dzieje się tak dlatego, że moc tracona jest większa niż moc użyteczna: dlatego praca jako silnik jest niemożliwa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/09/08, 23:06

pairoar_7 napisał:BJR
Czy za pomocą prostego sprzętu można zmienić polaryzację magnesów lub zahamować ich siłę?


Nazywa się to elektromagnesem : Chichot: a poważniej, nie znam żadnego systemu, który odwracałby polaryzację magnesu trwałego

rozmawialiśmy już o tym w trzeciej wiadomości na tej stronie: https://www.econologie.com/forums/moteurs-ma ... 6-590.html

Czy wiesz jak zrobić magnes? przeprowadź mały research i opublikuj nam odpowiedź

Hej, spójrz, bawiliśmy się nawet drewnianymi modelami: https://www.econologie.info/share/partag ... _Gravi.mp4


Cześć Taramop :D

Oglądałem twój film, zasada jest taka sama jak w przypadku małego pociągu
Spójrz tutaj : https://www.econologie.com/forums/moteurs-ma ... -1020.html
Capt_Maloche napisał:Cześć kwarc,

miły facet, ale to, co nazywa „szczytem potencjału”, to obszar, w którym przecinają się 3 obwody magnetyczne:

1 dużego zasięgu utworzonego przez połączenie 2 magnesów z drewnianym klockiem
drugi, który nazwałbym 2bis w opozycji do linii strumienia między 1 magnesami i którego kierunek jest przeciwny
a trzeci utworzony przez sam magnes

Chodź, mały schemat:
Obraz

linie biegnące w tym samym kierunku przyciągają się, linie przeciwstawne odpychają się

Obwód 1 o dużym zasięgu słabo przyciąga magnes, podczas gdy obwód 1bis, krótszy, ale mocniejszy, utrzymuje go na dystans.

i odwrotnie, gdy magnes zostanie odwrócony, jest on najpierw odpychany przez obwód 1, ale gdy tylko zbliży się do mocniejszego obwodu 1bis, przykleja się

jest to równowaga tym bardziej zdumiewająca, że ​​z konieczności będzie stabilna, ponieważ przepływy w obwodach 1 i 1a są takie same!! to właśnie sprawia, że ​​zainteresowanie tego zgromadzenia jest zresztą bardzo sprytne. medytować dla naszych obwodów :D

w tej demonstracji nie ma nic niewytłumaczalnego 8)

Kiedy zaczniesz używać obwodów magnetycznych, jedynego sposobu na zrozumienie złożonych zespołów?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Marcel2940
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/08/08, 22:15
Lokalizacja: I 33 12




przez Marcel2940 » 18/03/09, 08:44

Tutaj zrobiłem mały elektroniczny układ sterujący, który pozwala dostosować czas trwania impulsu (cykl pracy dla „specjalisty”) w zależności od prędkości tłoka.
Obraz
I działanie Silnika, jeśli kiedyś może się przydać. :P
https://www.econologie.info/share/partag ... nPp7kU.wmv
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 21/08/10, 12:01

Bonjour à tous, :D

Trochę cześć Kapitan_maloche, żebyś mógł zobaczyć, że twój pomysł jest wciąż żywy, jest eksportowany do kanadyjskich kuzynów, skontaktowano się ze mną w zeszłym tygodniu,
Pewien Benoit zapytał mnie, czy mógłby spróbować reprodukcji.
Dałem mu korzyść z nowego sposobu postrzegania obiektu, zrodzonego w czasie wakacji.

Obraz
Szybko ułożyłem animację, na niebiesko dysk magnetyczny, na czerwono kulki magnetyczne, na szaro magnetyczne stalowe żaluzje.
Tarcza jest zamontowana naprzeciw klocków, więc gdy pomiędzy tarczą a klockami znajdzie się przesłona, mogą one pozostać naprzeciw siebie.
Z drugiej strony, gdy nie ma przesłony, granulki wypychają dysk.
Konstrukcja jest inna, szczególnie na poziomie wirnika, który jest polarnie jednolity po jednej stronie.
Podczas gdy pierwsi protos zostali podzieleni na NS.
Spowodowało to dodatkową blokadę migawki.
Wirnik mimośrodowy jest rozwiązaniem bardziej elastycznym.
Rysunek nie jest naprawiany, służy jedynie poprawieniu pomysłów.
Znajdujemy się w obecności wirnika 7 razy szybszego niż przesłona, obracającego się w tym samym kierunku.

Na razie nie planowałem modelu.

A+
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107