Maszyna Obelixa!

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 25/07/08, 08:31

Witam Kapitanie,

Odpowiedź jest być może trochę zbyt… szybka!
W przypadku fotowoltaiki system jest co najmniej nieodpowiedni:
Aby uzyskać moc 100 W STAŁĄ, potrzeba co najmniej 800 Wc paneli, co oznacza inwestycję o wartości 5000 euro.
Do tego baterie. aby mieć stabilną instalację, musiałbyś przejść do 48 V i 200 A/h (aby mieć maksymalne obciążenie równe AC/10)
To wszystko mało do mnie przemawia, ze względu na cenę, wielkość utrzymania itp. (nie mówiąc już o zwrocie z inwestycji)

Dlatego skłaniam się ku innej metodzie....

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/07/08, 09:04

Tak, trwała produkcja tzw. energii odnawialnej jest rzadkością, dlatego przyszłość energetyczna nie rysuje się w różowych barwach, przynajmniej w porównaniu z naszym obecnym zużyciem paliw kopalnych.

Widzę tylko hydraulikę, jeśli masz w pobliżu rzekę

jeśli mieszkasz w wietrznym regionie, możesz zbudować turbinę wiatrową o średnicy 1 m, co jest łatwe, pod warunkiem, że masz w ogrodzie wystarczająco wysokie drzewo

w przeciwnym razie nie widzę innego rozwiązania, choć wszyscy pracujemy na darmową energię, ale obawiam się, że natura nam na to nie pozwoli.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110