Badania nad zimnej fuzji jest wiarygodna?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy badania nad zimną syntezą są wiarygodne?




przez izentrop » 22/02/16, 08:39

Witam,
+1 z lessdewattem i Obamotem.
Obamot napisał:nie ma powodu, aby takie urządzenia wymykały się prawom fizyki/chemii
Temat, który kręci się w kółko i nie ma praktycznie żadnych szans na sukces, ponieważ jest technicznie sprzeczny.

Na a forum tematy naukowe, ideologiczne, a nawet konspiracyjne wyrzucić do kosza zablokowany.
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Re: Czy badania nad zimną syntezą są wiarygodne?




przez Raymon » 22/02/16, 09:37

@obamot
Rzeczywiście, na razie nie da się tego wytłumaczyć chemią, czy raczej znaną fizyką, ale eksperymentatorom udaje się przeprowadzić eksperyment, niektórzy robią to za pieniądze, które skądś zabrali, inni robią to własnymi środkami. , jeszcze inni zakładając badania stowarzyszenia (na przykład we Włoszech), czasami także przez duże przedsiębiorstwa, takie jak szwedzkie przedsiębiorstwo energetyczne. Spotkałem Bibériana kilka razy i wydawał się poważną osobą.
Jestem znacznie bardziej ostrożny w przypadku jakiejkolwiek darmowej energii, chociaż jestem ciekawy i myślę, że może to być możliwe. Na każdy temat pozostaję otwarty, ale ostrożny. Zestarzałem się...
0 x
Charloile
x 17

Re: Czy badania nad zimną syntezą są wiarygodne?




przez Charloile » 23/02/16, 07:04

W przeciwieństwie do większości kontrowersji naukowych, które pozostają ograniczone do środowiska badawczego, ta związana ze zjawiskiem znanym jako „zimna fuzja” zyskała wyjątkową medialność i wywołała prawdziwe zamieszanie. Zaczęło się w Stanach Zjednoczonych 23 marca 1989 r., kiedy elektrochemicy Martin Fleischmann i Stanley Pons zorganizowali konferencję prasową, na której ogłosili co najmniej zdumiewający wynik: wytworzenie reakcji syntezy jądrowej w prostej probówce i w temperaturze pokojowej!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143