Maszyna wodna => Flotacja

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
molux
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 09/05/07, 09:56
Lokalizacja: Paryż

Maszyna wodna => Flotacja




przez molux » 10/05/07, 21:15

Witam,

Czy chłosta mnie, jeśli popełniłem błąd w dziale, czy też był już poruszany na ten temat, nie znalazłem tu nic na ten temat. (Por .: przycisk wyszukiwania)

Oto dość interesujące wideo przedstawiające proces na maszynie wodnej, który najwyraźniej wykorzystuje proces flotacji. Maszyna działa pomyślnie, ale nie została ukończona. brakuje ostatniego przenośnika pływakowego. Chociaż jestem sceptyczny, jestem pod wielkim wrażeniem tego, jaki pomysł (zasada) jest świetny, nawet jeśli nie działa.

http://www.syscoil.org/index.php?cmd=nav&cid=62

Mam kilka uwag (do omówienia)

1 - Jak utrzymuje się słup wody?
Cóż, musi być zablokowany u góry, aby uniknąć komunikacji naczyniowej.

2 - Jak więc przeprowadzić pływak?
Mała śluza wodoszczelna na wysokości pływaka

3 - Jak przenieść pływak ze słupa wody do łańcucha zejścia?
Najwyraźniej na końcu filmu widzimy fragment przenośnika pływakowego z silnikiem krokowym.

4 - Taki mały pływak od 100 do 200 watów?
Nie wydaje mi się, żeby ten mały pływak schodzący w dół na łańcuchu mógł zapalić 2 żarówki, albo spławik jest super ciężki i może sprawiać problem podczas wynurzania

5 - Średnica kolumny?
Oprócz praktycznych powodów przywracania pływaka, dlaczego kolumna ma dokładnie rozmiar pływaka? pomysł?

6 - Sceptycznie podchodzisz do ponownego wejścia pływaka do wody?
Dziwne, że wideo jest odcinane (montowane) dokładnie w momencie ponownego wejścia pływaka do wody, czy byłby to ten sam pływak, który wznosi się w górę kolumny, która opada po łańcuchu?

7 - Inne wideo lub replika?
Czy znasz jakieś inne wideo lub replikę tego systemu?

8 - Źródło?
Ten film pochodzi z uTube, a źródło: www.steon.org, Myślę, że to nie jest właściwe źródło, co o tym sądzisz?

Chciałbym poznać opinię ekonologów na bicie ...


Molux
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 10/05/07, 21:57

Witam,

Realizacja jest znakomita, rozumiemy, że wynalazca chce podziwiać swoje osiągnięcie, ale mógł też podzielić się swoim rozczarowaniem, ponieważ jest dokładnie ukryty błąd ...

Przeczytaj tylko komentarze: „zapętlony może być tylko film, a nie maszyna”.

Ktoś powiedział to samo co ja, ale w innym języku:
Mówiąc językiem samolotów, za każdym razem, gdy boja osiąga szczyt, wypiera wodę na szczycie rury. Zamykając rurkę poniżej, aby zatrzymać spływającą wodę i usuwając boję, po zamknięciu rurki poziom wody jest niższy, chyba że napompujesz więcej wody. Zgadnij, ile energii potrzeba, aby zresetować poziom wody w porównaniu z tym, ile generuje łańcuch.


[quote = crispus] Za każdym razem, gdy górna część śluzy otwiera się, aby przepuścić piłkę, kula unosi się, ale nagle spada objętość wody identyczna z zawartością kuli.

Kiedy otwiera się dolna część zamka, to samo zjawisko: objętość wody równoważna objętości piłki jest wpychana z powrotem do dolnego zbiornika.

Krótko mówiąc, po przejściu kilku piłek poziom wody zostanie zrównoważony, a system się zatrzyma. [/ Quote]


Zobacz dyskusję na ten temat. Zaczyna się tam:
https://www.econologie.com/forums/m-h-d-magn ... html#48033
0 x
molux
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 09/05/07, 09:56
Lokalizacja: Paryż




przez molux » 10/05/07, 22:40

Hi Crispus

Nie widzę, gdzie on mówi o tej maszynie przez łącze, które mi podałeś. Zrobiłem wszystko forum wskazano i nic nie widziałem (może jestem ślepy)

Jeśli założymy, że tylko jeden pływak włącza maszynę, a jej opadanie jest wystarczające do uruchomienia śluzy i stopni przenośnika pływakowego. Nie rozumiem twojej historii o poruszającej się objętości wody. Czy możesz mi jeszcze raz wyjaśnić, jeśli chcesz?

Molux
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 10/05/07, 23:09

Stanowisko kapitana odnosi się tutaj:

http://bidouillages.free.fr/colonne.html

Wariant polega na tym, że przenośnik łańcuchowy umieszczony jest w wodzie na schemacie, który wykorzystuje piłki do ping-ponga.

Aby utrzymać słup wody wyżej niż w pozostałej części zbiornika, niezbędny jest system śluzy i tutaj utknie: woda spływa do śluzy, gdy pływak się tam unosi. W ciągu kilku tur poziom wody jest wyrównany.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 11/05/07, 00:07

Przejdźmy do tematu: „Perpetum mobile” lub „Magnetic motor” tego forumznajdziesz tam pewne rzeczy ...


Pływak pozostaje w pozycji pionowej podczas wejścia do wody, ponieważ jest obciążony w dolnej części. Należy zauważyć, że część powietrza (lub coś innego: na przykład pianka) zawarta w pływaku musi być większa niż całkowita masa pływaka, aby ten ostatni pływał.
Dlaczego użył kolumny tak szerokiej jak pływak ?! Cóż, myślę, że tylko po to, aby ta ostatnia była ściśle prosta. Tyle, że myślę, że ma to wady ... Zobacz, co Crispus wyjaśnił trochę powyżej: aby pływak poruszał się w kolumnie, konieczne jest, aby równoważna masa wody poruszała się w dolnym zbiorniku . W ten sposób pochylę się tak, aby ciśnienie odpowiadające pchnięciu Archimedesa na pływak działało na górną część kolumny. W ten sposób pływak jest spowolniony w swoim wzroście, ponieważ ciśnienie wywierane na górną część pływaka w kolumnie dąży do ponownego opadnięcia poprzez prześwit między pływakiem a słupem wody. Tak więc, jeśli stosowany jest większy prześwit, pływak powinien unosić się szybciej.
Kiedy pływak znajdzie się w śluzie na szczycie kolumny, zawsze będzie ci brakować równoważnej objętości wody w kolumnie, którą trzeba będzie skompensować w takim czy innym czasie ... (zobacz, co wyjaśnia Crispus)

Mam nadzieję, że nie powiedziałem zbyt wielu bzdur ... Ale jeśli tak, to zostanę poprawiony!
0 x
molux
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 09/05/07, 09:56
Lokalizacja: Paryż




przez molux » 11/05/07, 01:24

Witam,

Trochę się nad tym zastanawiałem, rozumiem, właściwie to oczywiste, nie wiem, dlaczego wcześniej tego nie widziałem.

Dla tych, którzy nie zainstalowali orurowania, oto widok z góry systemu na wysokość śluzy

A - Tworzenie energii
Obraz
Pływak opada i napędza generator, generuje moc Pg

B - Wznoszenie
Obraz
Po zejściu ploger wpada do słupa wody, Pływak podnosi się sam

C - Śluza
Obraz
Zamknięcie śluzy

D - Transport
Obraz
Przenośnik umieszcza pływak na łańcuchu, zużywa on energię Pc. Po usunięciu Pływaka z kolumny brakuje wody, którą zastępuje powietrze

E - Wypełnienie
Obraz
Próżnia jest następnie wypełniana wodą, która wypływa z dolnego zbiornika. Pompa zużywa energię Pp

Możemy to sobie wyobrazić

Pg <Pp + Pc + tarcie


Co by się stało, gdybyśmy zabrali Pp?

Str Pc + tarcie

Konkretne usunięcie Pp (usunięcie pompy) powoduje zatem albo napełnienie zbiornika na wodę, albo ustawienie maszyny w otworze obok strumienia, niżej niż rzeka, itp.

Myślę, że dotrzemy do gazowni, nadwyżka wody zostanie utracona lub trafi do wód gruntowych, a wydajność, biorąc pod uwagę różne tarcia, może być słaba, ale udaje nam się wykorzystać ten cholerny strumień. Zwykłe koło łopatkowe z pewnością sprawdzi się lepiej!

Podsumowując: ładny troll
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87