Porady przed zakupem panelu fotowoltaicznego.

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/10/14, 11:36

ptijean32 napisał:więc jeśli użyję akumulatora kwasowo-ołowiowego 100Ah 12V, moja moc wyniesie 1200 watów...
Nie.
Masz energia od 1200 Wh .
(Bez wchodzenia w praktyczne szczegóły korzystania z baterii).

ptijean32 napisał:w przypadku mojego odbiornika o mocy 400 W rozładowuję baterię w ciągu 3 godzin, jeśli nie ma dodatkowych opłat?
Tak, ponieważ energia = moc * czas trwania, zatem energia / moc = czas trwania, czyli 1200 Wh / 400 W = 3h

ptijean32 napisał:...i jeśli użyję 7 akumulatorów 100 W // 12 V, rozładowanie ich wszystkich zajmie mi 21 godzin?...
Teoretycznie tak.
A także 7 razy dłużej, aby ładować je przy tej samej mocy ładowania lub 7 razy większej mocy przy tym samym czasie ładowania.

ptijean32 napisał:Co więcej, nie wiem, czy istnieje falownik o mocy 400 W, ale lepiej kupić taki o większej mocy... 500 W, 750 W???...
Potrzebujesz falownika dostosowanego do maksymalnej mocy jaką chcesz wykorzystać.
Aby używać obciążenia o mocy 400 W przez kilka godzin, odpowiedni jest falownik o mocy 500 W, falownik o mocy 700 W będzie przewymiarowany (zaleta: mniej się starzeje, wada: nie będzie używany z maksymalną wydajnością).

ptijean32 napisał:Korzystanie z falownika zużywa energię, więc czy trzeba zapewnić trochę więcej baterii?
Tak.
Po pierwsze sprawność falownika nie jest 100%, potem trochę zużywa podczas pracy (nawet jeśli obciążenie nie jest aktywne).
0 x
Avatar de l'utilisateur
ptijean32
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/14, 11:14




przez ptijean32 » 10/10/14, 13:09

Dziękuję Gaston...Teraz jestem zakłopotany!...solarny: zbyt drogi jak na mój budżet!...inwerter mieści się w moim budżecie, ale muszę więc zainwestować w dużą partię akumulatorów..znowu na mój budżet jest zbyt drogi... Jestem w trakcie zdobywania wiedzy na temat silnika Bedini... cóż, posiadanie planów jest mylące... a ponieważ jestem laikiem w elektryczności i elektronice, nie jest to wygraj!!!... Cóż... w każdym razie Gaston, dobrze mnie nauczyłeś... teraz muszę przyjrzeć się generatorom... najbardziej dostosowanym do moich potrzeb, sytuacji i możliwości!...dzięki za wszystko Gaston ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Porady przed zakupem panelu fotowoltaicznego.




przez chatelot16 » 10/10/14, 13:38

ptijean32 napisał:Witam wszystkich... to proste... Chcę produkować prąd za pomocą monokrystalicznego panelu słonecznego, z regulatorem 10 A i falownikiem o mocy 500 W...


Czy powinieneś określić, czego naprawdę chcesz?

zaczynasz od powiedzenia „chcę”, a następnie zamiast mówić, czego chcesz, umieszczasz w witrynie materiały, których nie masz powodu chcieć

istnieją 2 główne możliwe pragnienia
1) oszczędzaj, gdy mamy już prąd z EDF: w tym przypadku na pewno nie potrzebujesz baterii: potrzebujesz falownika wtryskiwacza, który wprowadza do sieci to, co robi fotowoltaika i jeśli jest zużywany przez urządzenia w domu, pozwala to uniknąć konieczności uruchamiania licznika, możemy zorganizować nasze zużycie tak, aby konsumować najlepiej, gdy jest słońce, z niektórymi urządzeniami automatycznymi

2) wytwarzać prąd tam, gdzie go nie ma: jest drogi, sama amortyzacja akumulatora przez liczbę cykli, na jaką możemy liczyć, daje w przybliżeniu tę samą cenę za kWh co EDF, z tą różnicą, że trzeba zapłacić za akumulator na start w całości, aby działał przez 10 lat, natomiast w EDF zapłacisz tyle samo za 10 lat

więc jeśli istnieje możliwość przepuszczania drutu w celu uzyskania prądu z EDF, jest to zawsze bardziej ekonomiczne niż baterie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 10/10/14, 13:41

Zanim przeskoczymy z jednego rozwiązania na drugie, dobrze byłoby opisać swoją potrzebę.

Obsługiwać co, ile godzin dziennie i gdzie (jeśli lokalizacja jest obsługiwana przez EFRR, jest to generalnie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie...)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 10/10/14, 17:50

Za tanie akumulatory kilka lat temu zbierałem zużyte akumulatory awaryjne z przejazdu kolejowego na stacji, dał mi je znajomy pracujący w SNCF. Miały zostać poddane recyklingowi, ale nadal działały.
Tego typu elementy powinny być również dość łatwe do znalezienia w przypadku anten przekaźników telefonicznych. Wystarczy poznać właściwych ludzi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
ptijean32
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/14, 11:14




przez ptijean32 » 10/10/14, 21:15

Odpowiedź na wszystkie… „Chcę…”…w rzeczywistości bardzo trudno jest znaleźć alternatywę przy minimalnych środkach finansowych…ale cierpliwość nagradza tych, którzy potrafią czekać!…w skrócie. ...Chcę zużywać energię, która nie pochodzi od aparatu państwowego, takie jest moje pragnienie i mam prawo!...w przeciwnym razie po co forum ekonolog???...Nie mam umiejętności w tych technikach...po prostu słyszałem różne rzeczy tu i ówdzie... nieważne... Mieszkam w ciężarówce...Podążam za moim stadem owiec, gdy rośnie trawa.. .co oznacza, że ​​przez większość czasu mieszkam na zewnątrz, daleko od wszystkiego!...to dla tych, którzy nie przeczytali wszystkich moich komentarzy...d 'gdzie indziej zapraszam!...wiem, czego nie wiem chcę!!!...i o to, czego chcę, decyduje mój skromny portfel!...Szukam odpowiedzi, a nie tego, co ludzie odsyłają mi z EFRR...Zadaję sobie wiele pytań, nie czy ty?...słyszałeś o silniku Bedini, generatorach z magnesami trwałymi?...wierzysz w teorie, których się nauczyłeś, ale wszystkie te, które branża tłumi i które stopniowo pojawiają się w sieci, te po części mogą mnie zainteresować... Nie chcę Cię osądzać, jestem rozważny, ale potrzebuję wiedzy technicznej, której nie posiadam, zanim się za coś zabiorę... więc jeśli moje pytania Cię niepokoją, myślę, że tak nie jest moim celem!...Muszę podjąć decyzję...o elektryczności tak, ale bez EFRR...dziękuję za zrozumienie...myślę, że skorzystamy z tego forum aby indywidualnie rozwijać się na wiedzy z zakresu nauk stosowanych... a może się pomyliłem forum?...Dziękuję bardzo...
0 x
Avatar de l'utilisateur
ptijean32
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/14, 11:14




przez ptijean32 » 10/10/14, 21:58

Wracając do tematu...Chcę zbudować inkubatory dla piskląt, kaczek i gęsi, typu mobilnego...na przyczepach...to moi duzi konsumenci energii...majsterkowanie przy przyczepach nie daje mi spokoju... przerobić je na kilka mobilnych inkubatorów...to proste...nie wiele mi to przyniesie, to raczej na własne potrzeby...więc podłączcie mnie do linii na otwartych polach, nie zawsze jest to możliwe...i co więcej, nie mam żadnej nieruchomości ani ziemi... Jeżdżę tam, gdzie ludzie nie mogą obrabiać powierzchni, 2 miesiące tu, 4 tam, plus pory roku tam. Lato w Pirenejach... rozumiesz, myślę, że to moja misja za „darmową” energię... Chociaż trzeba w ten czy inny sposób zapłacić!... Nie jestem tu po to, żeby się użalać nad sobą - nawet... Ale po odpowiedzi... oto jest... my masz prawo chcieć...i zainteresować się materiałami przed zakupem!!!...nie?...to tyle. Logika!!!... Krótko mówiąc... nie osądzajmy się nawzajem, ale wyciągnijmy rękę... to bardziej ludzkie!... dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/10/14, 22:40

inkubator, to tylko ogrzewanie, nie ma potrzeby ogrzewania elektrycznego

dlaczego nie mini centralne ogrzewanie, mini grzejnik na drewno i termostat w inkubatorze

metoda oparta na baterii elektrycznej i fotowoltaice jest dobra tylko dla tych, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy

Spędziłem około dziesięciu lat bez EDF, bo za to nie płaciłem, więc jeszcze mniej pieniędzy na zakup akumulatorów, musiałem zadowolić się generatorami działającymi tylko wtedy, gdy było to potrzebne, nie ekologiczne, ale jedyne rozwiązanie bez dużych inwestycji… oczywiście suma wydana na koniec jest większa niż normalna cena prądu, ale kiedy nie można zrobić inaczej

klasyczne jest tworzenie inkubatorów elektrycznych, gdy masz EDF, ale w twoim konkretnym przypadku można wymyślić coś innego: przechowywanie ciepła w zbiorniku na wodę jest bardziej ekonomiczne niż w akumulatorze

ciepło może pochodzić zarówno z termicznego panelu słonecznego, jak i małego kotła na drewno
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/10/14, 10:04

Z mojej strony nie ma problemu z twoimi wyborami. Ja też żyłam bez prądu przez 4 lata.

Trzeba po prostu zadać właściwe pytania, stosując odpowiednie parametry.


Tutaj dzielimy się naszą wiedzą zarówno z „bobo”, który chce „zrobić coś dla planety”, jak i z osobą poważnie podupadającą, która nie chce polegać na systemie lub mobilnej osobie, takiej jak Ty…

Odpowiedzi oczywiście nie są takie same! [prawa fizyki, jeśli: zawsze będziemy mieli P = UI i W = Pt; moc elektryczna w watach jest iloczynem napięcia w woltach i natężenia w amperach; i energia w watogodzinach, jest to moc w watach na czas w godzinach]

Jeśli wiemy!!!

W tym przypadku najtańszym inkubatorem pozostaje... kura! Nadal musimy znaleźć lokalne rasy, które nie są zbyt zdegenerowane i które wylęgają się w sposób naturalny. Jeśli wysiadujesz (zapłodnione) jaja inne niż kura, możesz je zastąpić, gdy nadejdzie czas. Można go „oszukać” w celu wywołania wysiadywania jaj, zostawiając go z jajami w gipsie.

I bądź ostrożny, niektóre roje zachowują się agresywnie podczas wylęgu i dosłownie skaczą na ciebie, wystawiając pazury i dzioby. Ostrzegaj oczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
ptijean32
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/14, 11:14




przez ptijean32 » 11/10/14, 14:23

Ach… wspólna płaszczyzna… dziękuję przyjaciele!!!… za moje kury, które mogą wysiadywać jaja, to najprostsze rozwiązanie… ale rozwiązanie, które przyciąga najwięcej drapieżników, lisów, borsuków, kun, kun i łasice...w skrócie...mój pomysł na przyczepę, w której zamontuję inkubatory wydaje mi się najbezpieczniejszy...mogę się jednak mylić...w skrócie...historia ciepłowni jest taka ciekawe...nigdy o tym nie słyszałem, bo wszyscy wokół mnie to świadomi konsumenci...tak, jestem bardziej obniżony niż w poszukiwaniu oszczędności!...Nie mówiłem ci o wodzie, ale to poważny problem w moim systemie życia...Właśnie odkryłem pompy z młotem wodnym, w zasadzie są świetne i niedrogie, jeśli z bliskiego źródła!...to tyle...na razie nie podaję solidności, bo mam inne zmartwienia do przemyślenia o..."...każdy problem ma swoje rozwiązanie."... Pozdrawiam i przede wszystkim dziękuję za przekazanie wiedzy... : Mrgreen:
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104