Silnik elektrostatyczny typu „zrób to sam”.

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2

Silnik elektrostatyczny typu „zrób to sam”.




przez xboxman4 » 21/12/10, 11:11

Nie wiem, czy znasz stronę z „instruktażami”, która pozwala jej członkom publikować wszelkiego rodzaju plany tworzenia, od prostego tworzenia dekoracji po samochody napędzane gazogeneratorem. Wszystko jest wyjaśnione, aby można je było odtworzyć; Uważam, że ta strona jest świetna!

Natknąłem się na ten całkiem imponujący silnik wykorzystujący elektryczność statyczną jako źródło energii. Oczywiście nie jest to nic nowego, ale musimy przyznać, że ta osoba i tak wykonała świetną robotę, lol.

http://www.instructables.com/id/Ion-Win ... -in-Actio/

Poza tym, czy można odzyskać energię wytworzoną przez ten silnik? moglibyśmy w ten sposób przekształcić elektryczność statyczną otoczenia, czemu nie!

: Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 21/12/10, 14:18

Dobre do zabawy, ale potrzebne jest dodatkowe źródło wysokiego napięcia, a atmosfera wymaga bardzo dużych powierzchni zbierających przy małej mocy (100 V na metr wysokości i mniej niż 1/100 mikroampera!!), ponieważ powietrze jest izolatorem elektrycznym!!
Z wyjątkiem burz, kiedy mój dom wyładował ładunki elektrostatyczne z otoczenia w wyniku uderzenia pioruna, który zrobił dziurę w kafelkach i podpalił!!
Raz na 400 lat!!!
0 x
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2




przez xboxman4 » 21/12/10, 14:52

dedeleco napisał:Dobre do zabawy, ale potrzebne jest dodatkowe źródło wysokiego napięcia, a atmosfera wymaga bardzo dużych powierzchni zbierających przy małej mocy (100 V na metr wysokości i mniej niż 1/100 mikroampera!!), ponieważ powietrze jest izolatorem elektrycznym!!
Z wyjątkiem burz, kiedy mój dom wyładował ładunki elektrostatyczne z otoczenia w wyniku uderzenia pioruna, który zrobił dziurę w kafelkach i podpalił!!
Raz na 400 lat!!!


Ouahoo, tak, w każdym razie!

W przeciwnym razie maszyna Wimshursta mogłaby załatwić sprawę, ale obawiam się, że moc, którą wygenerujemy z tego silnika, będzie niższa niż moc niezbędna do napędzania maszyny pana Wimshursta. Ale hej, mówisz dedeleco, to wciąż dobra zabawa. : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171