Hydro Turbine ED 1500 Watts vs. Turgo Powerpal

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jamTarga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 25/08/10, 16:43

Hydro Turbine ED 1500 Watts vs. Turgo Powerpal




przez jamTarga » 26/08/10, 12:20

Witam,

Jestem nowy na stronie, przygotowuję się do ożywienia instalacji hydraulicznej w Alpach.

Wodospad, dawniej wyposażony do obracania piły hydraulicznej (potencjał około 3 kW, ale 1,5 kW byłby więcej niż wystarczający na moje zużycie), byłby wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej dla warsztatu.

Waham się pomiędzy turbiną wodną „Pelton 1500 W” a Turgo Powerpal T1 lub T2.

Kto mógłby mi pomóc w dokonaniu wyboru na temat tych dwóch produktów (wydajność, niezawodność, uruchomienie itp.)?

Z góry dziękuję.

Cordialement

dżem
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 26/08/10, 13:14

Witam i witam

Niestety nie mam bezpośredniego doświadczenia z tymi materiałami.

Z drugiej strony jestem pewien, że ostatnio poczyniono ogromne postępy w dziedzinie magnesów trwałych i odpowiadających im generatorów.

Z drugiej strony bardzo interesuje mnie Twój kontekst i chciałbym dowiedzieć się więcej:

masz linki do potrzebnych materiałów?

Czy posiadasz opis techniczny swojej instalacji hydraulicznej? natężenie przepływu, wysokość, ciśnienie itp. Co to jest wymiarowanie?

Czy napotkałeś jakieś problemy administracyjne? po stronie wody i po stronie prądu?

czy masz rzędy wielkości dotyczące cen i produkcji?

Czy wodę można magazynować, czy też jest ona stracona, jeśli nie zostanie ona turbinowa?

Jak widzisz jestem ciekaw :-)
0 x
A bientôt!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/08/10, 13:15

jamTarga

Witamy w Econology!

Przydałoby się nam trochę więcej informacji, takich jak wysokość opadania i natężenie przepływu.

Zdjęcia strony będą mile widziane!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
tromeur
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 26/08/08, 18:09
Lokalizacja: FRA

turbina




przez tromeur » 26/08/10, 13:19

Halo
Używam chińskiej turbiny o mocy 1.5 kW zakupionej od Energie Douce
(znacznie tańsze niż powerpal).Około 2000 euro.
Oczywiście sprawdź Ht i przepływ
Dobre turbiny i więcej informacji w razie potrzeby.
MT
0 x
jamTarga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 25/08/10, 16:43




przez jamTarga » 26/08/10, 14:02

Dziękuję i gratuluję, tutaj jest super responsywnie!

Obecna wysokość zrzutu (na istniejącym sprzęcie – pelton o średnicy 90 cm zasilany przewodem o średnicy 380 mm, wszystkie nieużywane od ponad 50 lat) wynosi 13 metrów (z łatwością o metr 1,5 m więcej, przesuwając położenie nowa turbina).

Minimalne natężenie przepływu przy niskim stanie wody i bardzo nieszczelnym zlewni tymczasowej, zmierzone tego lata, wynosi 12,5 litra na sekundę. Co nie powinno odpowiadać jednej dziesiątej tego, co wytwarza spadek, a średnio około trzydziestu litrów wody powinno zostać osiągnięte bez żadnego problemu.

Młyn jest na planie Cassini, a moje prawa do wody są określone w akcie notarialnym.

Dlatego połączono wszystko, aby w identyczny sposób przerobić istniejący system (no prawie, ponieważ wymagałoby to renowacji przewodu – z nową rurą o mniejszej średnicy – ​​i umieszczenia na końcu kompaktowej turbiny).

Pozostaje zatem nie pomylić się z mikroturbiną.

Stąd wielka wartość Waszych świadectw.

Jeszcze raz dziękuję za wszystko, co możesz mi dać w sprawie dwóch typów turbin lub dowolnego innego systemu.

Zdjęcia zamieszczę najszybciej jak to będzie możliwe.

Cordialement

dżem


W sprawie Tromeura wyślę Ci PW.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 26/08/10, 14:33

Dziękuję za szczegóły.

Z podanych nazw widziałem następujące linki:

energiedouce.com/hydro-turbine.html

future-energies.com/hydrau.html

powerpal.com/t1andt2.html

Wygląda na to, że sprzęt kosztuje około 1€/Wp.

Czy posiadasz zbiornik zlewny, który pozwala oszczędzać wodę, jeśli nie potrzebujesz prądu?

Czy zamierzasz odsprzedawać energię elektryczną swojemu dystrybutorowi? Nie mówię „EDF”, ponieważ w Alpach jest sporo władz lokalnych.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 26/08/10, 14:57

Cóż, myślę, że jeśli jest potencjał 3kW to trzeba wyprodukować 3kW z odsprzedażą (obowiązkową) do EDF...nawet jeśli jest to 10 razy mniej interesujące niż fotowoltaika...

Za kilka lat będziesz szczęśliwy, mając nadwyżkę energii i dochodów...

+1 za zdjęcia...
0 x
jamTarga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 25/08/10, 16:43




przez jamTarga » 26/08/10, 15:11

Dziękuję Bernardd,

Dzięki za linki.

Nie, nie planuję magazynować wody, miejsce pod wodospadem na wysokości 1400 m n.p.m. nie nadaje się do tego.

Natężenie przepływu jest w każdym przypadku wystarczające do włączenia typu turbiny niezbędnego do planowanego zużycia.

Przewidywana niska produkcja i brak połączenia z siecią sprawiają, że rezygnuję z jakichkolwiek pomysłów na odsprzedaż...

Proszę, proszę...

Cordialement


dżem
0 x
jamTarga
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 25/08/10, 16:43




przez jamTarga » 26/08/10, 15:14

Dla Christophe,

Nie, bez odsprzedaży, odległość od sieci jest zbyt duża, aby rozważyć opłacalne ekonomicznie połączenie.

Ponadto sprzęt do produkcji 3 kW jest znacznie droższy niż ten do produkcji 1,5 ...

Cordialement
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 26/08/10, 16:33

OK, kontekst jest jaśniejszy.

Jaka była charakterystyka turbiny, którą już posiadasz, pod względem mocy i prędkości?

Bo nie jestem pewien czy postęp przy samych turbinach był aż tak duży. Możliwe byłoby przystosowanie najnowszego generatora z magnesami trwałymi, który wytwarza prąd przemienny o zmiennej częstotliwości.

Czy przetransportowany w ten sposób do użytecznego budynku, z prostownikiem i falownikiem elektronicznym za nim, całkowicie sprawnym przy tak małej mocy, byłby może tańszym rozwiązaniem?

Czy wtedy wystarczyłaby wymiana łożysk turbiny?

Przykład najnowszego, wydajnego i niezbyt drogiego generatora wiatrowego:
http://www.missouriwindandsolar.com/Sup ... 2_PMA.html

Ich wadą jest konieczność posiadania dość dużej prędkości obrotowej, ale może na turbinie jest to wykonalne?

Są też te wyścigowe bestie:
http://www.alxion.com/bin/alternateur_kit_stk.html

W przeciwnym razie właśnie widziałem tę kanadyjską stronę:
http://www.micro-energies.qc.ca/micro_t ... dex_1.html

Wydaje się ważne, aby mieć wystarczającą średnicę zastawki, aby ograniczyć straty ciśnienia: dlaczego chcesz zmniejszyć średnicę?

Dla innej myśli znalazłem te rurki, które mogą Cię zainteresować:
http://www.infra-tech.be/rubrique.php3?id_rubrique=22

Jeśli weźmiesz odpowiednią długość, nie ma spawania, a zatem żadnych wad przez długi czas.

Nie wiem czy ciekawiej jest mieć 2 małe turbiny równolegle czy jedną większą? 2 małe turbiny, czy może to pozwolić na redundancję, a także progresywną inwestycję?

To ciekawy temat: ale musi być jeszcze piękniejszy :-)
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336