[Rozwiązany] Wzbudzenie alternatora samochodowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Abaddon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/05/10, 23:02

[Rozwiązany] Wzbudzenie alternatora samochodowego




przez Abaddon » 11/05/10, 19:45

Witam wszystkich,

Cóż, z pewnością muszę zadać pytanie, które musiałeś widzieć tysiące razy, ale tak naprawdę nie mogę znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie.

Tutaj mam alternator samochodowy, który ma 3 zaciski. 2 dla akumulatora i jeden dla wzbudzenia. To ten terminal sprawia mi kłopoty. Chciałbym wiedzieć, jaki sygnał powinienem podać do regulatora napięcia, który zajmuje się wzbudzeniem? Przyłożyłem kilka napięć DC o różnych wartościach i zauważyłem, że regulator zachowuje się podobnie jak rezystor 4 Ohm. Nie wyszedłem poza 12 V: 3A.

W rzeczywistości im większy prąd wzbudzenia, tym większe będzie moje napięcie stojana, ale nie bardzo wiem, co robi regulator i przeszkadza mi to, że mam czarną skrzynkę w środku mojego zespołu ...

Właściwie myślałem, że musisz zastosować do niego 12 V (zwykle z akumulatora), ale to oznacza, że ​​będziesz potrzebował 12 = 3 W na stałe do wzbudzenia. W przypadku alternatora 36 W, który nadal traci 720% tylko dla podekscytowania… wydaje mi się to nie do przyjęcia.

Tak naprawdę mój alternator będzie używany w zespole turbiny wiatrowej, ale nie będę go modyfikował, ponieważ muszę złożyć zespół, który da się najprościej odtworzyć i który nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Miałbym system transmisji, który już wstępnie zwymiarowałem.

Oto on.. Więc w zasadzie moje największe nieporozumienie brzmi: jak jest wykonany regulator napięcia, który dba o wzbudzenie i co powinienem podać jako sygnał wejściowy?

Dziękuję bardzo za pomoc.
Ostatnio edytowane przez Abaddon 31 / 05 / 10, 14: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 11/05/10, 21:05

Regulator służy do regulacji...
w rzeczywistości, gdy twoje napięcie przekracza 12 V i kilka dodatkowych woltów; spowoduje to odłączenie zasilania alternatora, co zapobiegnie przeładowaniu akumulatora
jeśli w tym czasie naładujesz akumulator (np. zakładając reflektory) będziesz miał spadek napięcia co spowoduje, że regulator załączy Ci alternator
taka jest zasada działania regulatora, chociaż niektóre są bardziej skomplikowane

jak chcesz obejść się bez regulatora to "zbocznikujesz" zacisk plus alternatora i ten 3 zacisk i będziesz miał napięcie na alt.
w takim przypadku do ładowania alternatora wymagane jest stałe obciążenie

gdy waty zużywane niepotrzebnie odpowiadają wartości impedancji uzwojenia wzbudzenia w alternatorze (R+L+C) co jest normalne
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Abaddon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/05/10, 23:02




przez Abaddon » 11/05/10, 21:21

Witam, dzięki za odpowiedź.
zorglub napisał:Regulator służy do regulacji...
Tak myślałem :-) W rzeczywistości moje pytanie brzmi: jak? głupi zespół dwubiegunowy, jak zdegenerowany wspólny emiter, po którym następuje wspólny kolektor?

W przeciwnym razie nie było to odpowiedzią na moje pytanie. Jakie napięcie podać na regulator?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 11/05/10, 21:30

cóż, jeśli podłączysz najwięcej do trzeciego terminala, koniecznie będziesz mieć 3 woltów
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 11/05/10, 21:33

dlatego na tego typu urządzeniach montujemy magnesy trwałe: oszczędność utraconej mocy
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Abaddon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/05/10, 23:02




przez Abaddon » 11/05/10, 21:39

tak, całkowicie zgadzam się co do magnesów trwałych. Ale tutaj nie mogę zamontować magnesu stałego bo moja wiatrówka będzie pracować w buszu w Afryce i jak się zepsuje alternator to łatwiej go wymienić na inny niż całą modyfikację od nowa, tym bardziej że magnesy neodymowe nie Nie uciekaj w krzaki, jeśli wolno mi wybaczyć wyrażenie : Chichot:

więc odpowiadając na moje pytanie po prostu podłączamy wejście regulatora do +12V.. Jest to więc zasilanie napięciowe a nie prądowe.

pewny tego?

Dziękuję za Twoją odpowiedź :-)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/05/10, 03:01

Cześć Abaddonie!


Zwykle skrzynka to masa, pręt gwintowany do odbioru dużego zacisku to plus, a pozostałe 2 to wzbudzenie i zasilanie woltomierza deski rozdzielczej!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/05/10, 04:13

Halo

Większość obecnych alternatorów to autopola które dostarczają swoje wzbudzenie przy określonej prędkości, jest plik + który zasu8r regulator który zasilany przed diodami autopola, pomaga ruszyć na wzbudzenie ale bez podłączenia działa też nie ładuje się w zwolnionym tempie, ale po zainicjowaniu ładuje się.

Istnieją różne modele, Bosh, Prestolye, najbardziej powszechny i ​​bardziej ekonomiczny w zakupie jest bardziej wytrzymały, jest to Delco Remy
Montuję je we wszystkich pojazdach Gulf, Jetta, Mercedes, ciągnikach rolniczych.Części są obfite, dostępne, niedrogie, a ich moc waha się od 60 amperów, 80, 100 amperów w prawie tym samym formacie mocowania.

Obraz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/05/10, 04:26

Cześć André!

Diagram, który zamieściłeś, dotyczy dodatniego uziemienia!

W którym pojeździe używasz masy dodatniej?
:?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 12/05/10, 07:54

pewny tego?

spójrz na odcinek drutu, który jest używany do wzbudzenia
intensywność będzie taka, jaka odpowiada przekrojowi, jeśli obliczysz: około 5 A/mm2 zobaczysz maksimum pochłonięte przez wzbudzenie - w każdym razie możesz wykonać pomiary tak, jak już to zrobiłeś, ładując alternator i zobaczysz, że wzbudzenie jest (f) obciążenia z maksimum, które jest ograniczone przez impedancję uzwojenia
możesz iść do 10A. co zależy od charakterystyki alternatora (zobacz czy masz oznaczenia na tabliczce znamionowej lub na regulatorze)
ale wzbudzenie zmienia się automatycznie wraz z obciążeniem
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255