wiatrowe Baterie: 24 lub 48V?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
kary85
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 05/02/10, 15:48
Lokalizacja: Vendée

wiatrowe Baterie: 24 lub 48V?




przez kary85 » 30/03/10, 14:25

Cześć cześć!
Zastanawiałem się, czy pod względem żywotności baterii lepiej byłoby umieścić 2 24 V lub jedno 48 V na wyjściu mojego kontrolera ładowania?

Z góry dzięki!
0 x
„Nic nie jest stracone, nic nie jest tworzone, wszystko jest przekształcane” (gdybyśmy wcześniej wzięli pod uwagę ten cytat, nie byłoby nas dzisiaj!)
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: akumulatory wiatrowe




przez Alain G » 30/03/10, 14:47

kary85 napisała:Cześć cześć!
Zastanawiałem się, czy pod względem żywotności baterii lepiej byłoby umieścić 2 24 V lub jedno 48 V na wyjściu mojego kontrolera ładowania?

Z góry dzięki!


Masz wybór, 8x6 woltów, 4x12 woltów lub 2x24 woltów!

Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie najlepsza, użycie kilku akumulatorów pozwala na wymianę uszkodzonego akumulatora bez konieczności wymiany całości.

Będziesz musiał zapłacić cenę dodatkowych kabli, jeśli zdecydujesz się na kilka akumulatorów, ale to Ty decydujesz o koszcie tej opcji!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/03/10, 14:51

Nie lepiej!

Należy pamiętać, że duże akumulatory trakcyjne, takie jak wózek widłowy lub elektryczny wózek paletowy, gondole itp. o napięciu 24 lub 48 V są na ogół zespołami dużych akumulatorów 2 V
0 x
lolus
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/04/10, 10:14
Lokalizacja: drome provencale




przez lolus » 01/05/10, 04:52

od dłuższego czasu jestem w 100% autonomiczny w elektryce i fotowoltaice (miejsce odosobnione)

Jestem w 24v przerobiony po czystym sinusie 220V

Mam 6 akumulatorów 180 ah 12V: 3 grupy(montaż równoległy) 2 baterie (w serii)

zalety: łatwo znaleźć inwertery w odpowiedniej cenie, to samo dotyczy regulatorów, ponieważ większość z nich to 12/24 V, a kable też nie są takie duże.
Jeśli masz zapasowy generator z dużą ilością starej grupy diesla, mamy wyjścia 12/24 V, które są przydatne do bezpośredniego ładowania akumulatorów podczas korzystania z narzędzi, które wymagają na przykład grupy

wada: ciężko znaleźć żarówkę 24V lub inny sprzęt




Jeśli masz bardzo dużą instalację może lepiej przełączyć się na 48V dla kabli ale to nic nie zmieni na żywotność baterii

Jeśli masz średnią lub dużą instalację i chcesz, aby wszystko działało na 220 V, wybierz 24 V

Jeśli masz taką małą instalację jak moja to radzę Ci nawet przełączyć na 12V (tak zrobię jak będę musiał zrobić to jeszcze raz w domu) i żeby maxi działała bez przetwornicy bezpośredniej bo świetlówek kompaktowych jest pod dostatkiem żarówka w 12V stereo lub radio w 12V (to, w którym można włożyć baterie) adapter 12V do komputera itp. ..... unika się pozostawiania stale włączonej przetwornicy, która zużywa nawet, gdy jest pusta, nawet w trybie czuwania i ma dużo strat, a co jest droższe, jeśli chcesz dobrego i mocnego.
Również do lodówki znajdziesz bardzo ekonomiczne lodówki kompresyjne w wyposażeniu samochodu kempingowego
Jak masz i 12V to masz ciut większe straty na kablach jak nie użyjesz największego ale to zyskasz żeby uniknąć utraty przetwornicy


potem to zależy od ciebie, aby zobaczyć zgodnie z twoim zastosowaniem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 01/05/10, 20:24

Preferuję 24 V, ponieważ jest to standardowe napięcie w branży.
Znacznie bardziej praktyczne, gdy można odzyskać przekaźniki, styczniki, programowalne sterowniki logiczne...

Właśnie sfinalizowałem projekt elektryfikacji małej stodoły. Myślę, że zrobię tu recenzję.
0 x
Michel Avignon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/04/10, 21:09
Lokalizacja: Awinion

wiatrowe Baterie: 24 lub 48V?




przez Michel Avignon » 08/05/10, 19:58

Halo
to wybór, którego należy dokonać, wiedząc, że przy 48 v mniej strat dou więcej autonomii, zależy to od tego, jak i naładowano akumulatory ???
wiedząc, że jest 24 V, Regulator, świetlówki kompaktowe 20 WE 27, lampy halogenowe, lodówki ze sprężarką; pasek neonowy; Przetwornica 24 V 220 V itp.
Do regulatora 48 V, do halogenów 2 szeregowo, to samo do świetlówek kompaktowych, które udało mi się znaleźć, świetlówki, przetwornicy 48 V 220 V, a wkrótce świetlówek kompaktowych halogenowych 20 W, lodówki itp.
Pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania dalszych informacji
Michel Awinion
0 x
złota rączka Michel Avignon
Michel Avignon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 01/04/10, 21:09
Lokalizacja: Awinion

wiatrowe Baterie: 24 lub 48V?




przez Michel Avignon » 08/05/10, 20:55

Re
apartament
po nowych poszukiwaniach w sieci (od 3 miesięcy) znalazłem halogen 48 V 45 W i 60 W, x przekaźnik i stycznik, automat; jasne lampy E 27 lub B 22 15 W do 100 w
Michel Awinion
0 x
złota rączka Michel Avignon

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 222