Generator wiatrowy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Vinvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/03/10, 15:55

Generator wiatrowy




przez Vinvin » 17/03/10, 16:00

Witam,

Mam projekt (w ramach studiów) budowy turbiny wiatrowej o osi pionowej o mocy około 1kW. Chciałbym wiedzieć, który typ generatora jest najlepszy, mam dostępny bezszczotkowy silnik prądu stałego, czy to może być odpowiednie?

z góry dziękuję za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 17/03/10, 16:38

może tak.
Informuj nas na bieżąco, mam ten sam rodzaj projektu w moich pudełkach z bezszczotkowym silnikiem regeneracji.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 17/03/10, 16:54

Witam,

W przypadku pionowej turbiny wiatrowej kluczowym punktem jest prędkość obrotowa przy mocy znamionowej.
Każdy bezbrotowy silnik prądu stałego jest dobry, o ile jego nominalna prędkość obrotowa jest niska lub bardzo niska ....
Niska => 500 obr / min
Bardzo niska => 100 obr / min

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/10, 17:12

Witamy w Vinvin Econology!

Jaki masz typ silnika bezszczotkowego, ponieważ wielu z nich nie może być używanych jako generator, więcej niż 1 kW dla silnika bezszczotkowego jest bardzo rzadkie! Nie?
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Vinvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/03/10, 15:55




przez Vinvin » 17/03/10, 17:52

Witamy w Vinvin Econology!


merci!

Niewiele wiem o silniku, który mamy, to ojciec jednego z moich kolegów z projektu, który powiedział, że go ma. Alainco to jest, co nie mogło być generatorem?
W przeciwnym razie myślisz, że jest całkiem bezszczotkowy lub jest lepszy (będziemy sponsorowani, więc może możemy kupić bardziej odpowiedni)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 17/03/10, 18:20

Z tego, co widziałem, wszystkie małe turbiny wiatrowe o mocy poniżej 1 kW są oparte na silnikach bezszczotkowych lub w każdym przypadku na generatorach, które są przystosowane do silników bezszczotkowych.

Naprawdę nie mogę ci powiedzieć, czy to jest najlepsze, ale wydaje mi się, że jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/10, 18:50

Vinvin



Zapomniałem wspomnieć o bezszczotkowych silnikach prądu stałego bez magnesów!

Silniki te są zwykle silnikami krokowymi i rzadko są w stanie dostarczyć 1 kW!

Forhorse

Małe turbiny wiatrowe mają bezszczotkowe silniki prądu przemiennego
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/03/10, 19:30

Zanim zaczniesz myśleć o zastosowaniu silnika do odzyskiwania, musisz wiedzieć, do czego służył i przynajmniej jego właściwości (z praktyką możesz się dowiedzieć, patrząc na niego na zdjęciach z decymetrem, aby poznać jego wymiary).
W przeciwnym razie oślepniesz i wynik będzie zły, jeśli nie zero.
Silnik krokowy nie jest odwracalny i nie może być używany: znajduje się w drukarkach i mechanizmach serwo i często mają ładny zbiór przewodów, ich oś jest bardzo trudna do obrócenia z pozycjami krokowymi ustalonymi za pomocą magnesów statycznych .
Nadający się do użytku silnik musi być łatwy do obracania i dawać mierzalne napięcie (stałe lub przemienne, jeśli bezszczotkowy „bezszczotkowy”), obracając się z kilkoma obrotami na sekundę za pomocą woltomierza lub miliwoltomierza.
Jego rozmiar określa jego moc, KW przekracza dziesięć centymetrów.
Możesz uruchomić go prądem przemiennym (bezszczotkowym), aby sprawdzić jego prędkość (5 V, następnie 12 V LUB 220 V, jeśli to konieczne, ale może się przepalić, jeśli nie umieścisz szeregowo rezystora!)
Silnik krokowy (typowy bezszczotkowy) nie będzie pracował z prądem (często przy 5V) iw najlepszym razie będzie poruszał się niezauważalnym krokiem, ponieważ trzeba krok po kroku zmieniać prąd pomiędzy jego różnymi uzwojeniami!)
Wreszcie, jeśli silnik jest zbyt szybki, możemy zamontować przekładnię lub pasek lub łańcuch, aby dostosować prędkość wolnej turbiny wiatrowej do prędkości silnika, tak jak w przypadku łańcucha na rowerze, który dostosowuje prędkość pedałowania mechanizmu korbowego do tego bardziej tylne koło szybkie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 17/03/10, 19:57

Tak, powinieneś już wiedzieć, co masz na myśli mówiąc o bezszczotkowym.
W języku angielskim „bezszczotkowy” oznacza „bezszczotkowy”, co oznacza, że ​​do tej kategorii można zaliczyć wiele silników.

W języku francuskim silnik bezszczotkowy oznacza bardzo specyficzny typ silnika, a mianowicie wielofazowy silnik synchroniczny (często trójfazowy w serwomotorach stosowanych w przemyśle), którego wirnik jest magnesem trwałym.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Brushless

W ostatnich latach były również coraz częściej wykorzystywane w modelarstwie, a zwłaszcza w lotnictwie ze względu na ich dużą moc przy zmniejszonej masie i wymaganej przestrzeni.
http://www.conrad.fr/moteurs_brushless_ ... 9425_39905
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

wiedzieć, jak uruchomić silnik




przez dedeleco » 17/03/10, 21:24

Te silniki do modeli samolotów wymagają regulatora
http://www.conrad.fr/controleur_brushle ... 434_488998
które dostarczają napięcia we właściwym czasie.
Nie jest przeznaczony do użytku jako generator elektryczny.
Możesz spróbować, zmuszając go do szybkiego obracania i mierząc napięcie i prąd dostarczany naprzemiennie do każdego uzwojenia, aby zmierzyć rzeczywistą wydajność.
Istnieje duże ryzyko, że napięcie przemienne nie jest przemienne, ale w postaci krótkich impulsów oscylujących raz na obrót silnika, a zatem jest mało użyteczne bez zbudowania innego regulatora, którego nie ma na rynku!
Do prawidłowego pomiaru potrzebny jest oscyloskop!
Silniki te są przeznaczone do różnych zastosowań: szybkich samolotów lub powolnych skoków, ale bardzo wysokiego momentu obrotowego.
W przypadku turbiny wiatrowej potrzebna jest dość mała prędkość obrotowa, ale krok po kroku, gdy moment obrotowy jest zbyt duży i moim zdaniem blokuje turbinę wiatrową.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249