Anemograf rejestrator do badań wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
fam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 29/01/10, 09:45

Anemograf rejestrator do badań wiatrowej




przez fam » 29/01/10, 11:20

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tej stronie.

Aby ocenić potencjał wiatru w odizolowanym miejscu (brak sieci oprócz satelity i gsm), szukam autonomicznego anemometru, który rejestruje przynajmniej prędkość i czas w regularnych odstępach czasu. Dane mogę odzyskać mniej więcej co miesiąc.

(właściwą terminologią byłoby prawdopodobnie „anemograf rejestrujący”)

Zaznaczam, że tego typu produkt nie jest łatwy do kupienia w przyzwoitej cenie dla osoby fizycznej (tylko jeden znaleziony za mniej niż około 200 Eur. Jest to produkt angielski, który niedawno pojawił się na rynku)

To dziwne, że albo musisz przejść przez profesjonalistę, który przeprowadzi badanie (za darmo) przed zakupem twojego produktu (co nie jest moim celem), albo zapłacić dużą sumę za sprzęt, który jest wart mniej niż 100.

Jeśli jednak moja witryna jest obiecująca, wydaje mi się, że niezbędnym krokiem jest przeprowadzenie wstępnego badania.

Interesuje mnie każde rozwiązanie (kupno, wynajem lub majsterkowanie. (Wiem jak zrobić dużo oprócz części elektronicznej))

Dziękuję za pomoc (ostatecznie w pm).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 29/01/10, 11:32

dla dobrego majsterkowicza/programisty powinno dać się to zrobić małym komputerem w stylu netbooka. To zależy od tego, czy na miejscu jest źródło energii.
Nawet dla oświeconego amatora czas opracowania rozwiązania nie jest bez znaczenia. To zależy od tego, czy badanie ma się rozpocząć szybko, czy nie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 29/01/10, 11:39

Ach, właśnie pomyślałem o czymś opartym na programowalnym automacie. Czas rozwoju może być krótszy, jeśli możemy uzyskać prędkość wiatru jako sygnał elektryczny 0-10 V.
Ale to samo, zależy to od tego, czy w danym miejscu znajduje się źródło energii.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 29/01/10, 11:46

Witam,

Jeśli jest dostęp do sygnału przemiennego generatora z magnesami trwałymi, wystarczy policzyć przemienne...

W przeciwnym razie umieścić licznik cykli magnesu i również zbierać impulsy?
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 29/01/10, 12:27

Uważam, że pytanie nie dotyczy sposobu pomiaru wiatru, ale raczej rejestrowania pomiarów w danym okresie.

W każdym razie trochę więcej szczegółów na temat projektu i jego realizacji byłoby konieczne przed kontynuowaniem dyskusji.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 29/01/10, 12:36

Forhorse napisał:Uważam, że pytanie nie dotyczy sposobu pomiaru wiatru, ale raczej rejestrowania pomiarów w danym okresie.


Dobrze zrozumiane ! Odpowiadałem dokładnie na to: rejestrowanie liczby impulsów i dokładnej daty co n sekund, to całkiem proste...
0 x
A bientôt!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/01/10, 12:58

bardzo dobra odpowiedź od Bernardda:
komputer rowerowy wystarczy. jeśli wybrany zostanie odpowiedni model, zapamiętuje maksymalną prędkość, średnią prędkość, całkowity czas i czas pracy.
znajdują się tam wszystkie niezbędne dane.
dla części aktywnej łódź z trzema półkulami do ping ponga lub jeśli znajdziesz głowicę masztu w częściach zamiennych; dwa magnesy przyklejone do wirnika i toczy się.
trzeba będzie skalibrować: bezwietrzny dzień na słupie zamontowanym na dachu samochodu
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 29/01/10, 13:13

Ideałem byłoby znalezienie miernika, który może przenieść zapisy do komputera, myślę, że istnieje.



W przeciwnym razie znalazłem to również do odczytu USB:
http://www.planete-domotique.com/contr-leur-usb-1-wire-ibutton-usb-rj11.html
http://www.planete-domotique.com/energie/capteurs-divers/gp1-compteur-d-impulsion-sur-bus-1-wire.html
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/01/10, 13:19

jest to:

http://fr.oregonscientific.com/cat-M%C3 ... nelle.html

Myślę, że 229 euro może być mniej, jeśli lepiej wyglądasz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
fam
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 29/01/10, 09:45




przez fam » 29/01/10, 15:07

Halo

Dziękuję za te wstępne odpowiedzi.

Projekt polega na renowacji letniej stodoły na pastwisku na płaskowyżu w Owernii.
Tak więc jednym z pierwszych kroków byłaby analiza w długim okresie danych, które można wykorzystać do wdrożenia alternatywnych źródeł energii, w tym turbin wiatrowych.

Powtarzam, że obecnie jest to odosobnione miejsce bez energii.
Jest budynek, ale wciąż otwarty. Doktorze, nie ma mowy o umieszczeniu tam komputera itp. na razie.

Myślałem o systemie licznika cykli, ale to mi nie pomoże, ponieważ dane nie są przydatne dla energetyki wiatrowej.
(Średnia prędkość, min max, czas użytkowania itp.. liczy się prędkość n/okrążenie w danym czasie i to co x (czas), czego komputer rowerowy nie daje, jak sądzę)

Jak już powiedziałem, mógłbym wykonać część mechaniczną, ale część elektroniczna byłaby dla mnie zbyt skomplikowana.

Znalazłem to:
http://www.eco-technologie.net/index.ph ... 21&lang=fr ale przy 250 EUR bez szczegółowego opisu nie jestem zainteresowany
Bardziej lubię to
http://www.youtube.com/watch?v=NmWdELuG ... r_embedded.
Kompletne rozwiązanie wcale nie jest takie złe, ale jak na mój gust jest wciąż zbyt drogie. (150 £) lub prawie 200 euro, w tym koszty wysyłki.

Dziękuję za pomoc
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138