Silnik Stirlinga w domu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec

Silnik Stirlinga w domu




przez vinzman » 17/01/10, 18:08

Bonjour à tous,

Zastanawiałem się, patrząc na silniki Stirlinga, czy producenci już z powodzeniem połączyli swój kocioł lub coś innego z silnikiem Stirlinga?
Czy silniki te zostały opracowane do użytku domowego?
Czy znasz niezawodnego producenta, który sprawia, że ​​są solidne i czy mógłbym zainstalować jeden w domu na moim kotle olejowym i czy działałby dobrze?
Jakie są słabe strony sterlingów? Jak często powinienem wymieniać na nim części?




Tymczasem oto film z piękną samokonstrukcją:
http://www.youtube.com/watch?v=F9oQeq54 ... re=related
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

kocioł + stirling




przez oli 80 » 17/01/10, 18:24

witam, tutaj jest temat, który już dotyczy tego pomysłu

https://www.econologie.com/forums/moteurs-st ... t5703.html

jeśli współpracuje z kotłami na pelety (zrębki) to powinno współpracować również z innymi typami kotłów
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 17/01/10, 20:51

Dziękuję Oli80!

jeśli współpracuje z kotłami na pelety (zrębki) to powinno współpracować również z innymi typami kotłów


tak, ale kotły kogeneracyjne Sterling nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek.
Chciałem zobaczyć, czy ktoś ma konkretne przykłady ludzi, którzy mają to w swoim domu.
Wszystko, co możemy teraz zobaczyć, to prototypy.
Jak dotąd nie widziałem czegoś takiego jak „gotowy system, który można zainstalować w domu”, więc myślę o skoncentrowaniu mojej energii na parze, aby uruchomić alternator.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 18/01/10, 05:40

Przy okazji, co do kotła, który ogrzewa dom i który jest sprzężony z alternatorem, czy ktoś ma trop, na którym mógłby mnie nakierować/doradzić, aby zobaczyć, co daje produkt końcowy w domu?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 18/01/10, 08:39

Witam,

vinzman napisał:Jak dotąd nie widziałem czegoś takiego jak „gotowy system, który można zainstalować w domu”, więc myślę o skoncentrowaniu mojej energii na parze, aby uruchomić alternator.


Dobra, po dokładnym rozważeniu stało się to również moją strategią. Możemy iść razem do przodu, jeśli chcesz.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 19/01/10, 06:00

nie ma problemu, badam wykonalność i materiały i ja lub ty możemy utworzyć nowy temat w zależności od tego, co znajdziemy.
Myślę, że Chatelot16 również byłby zainteresowany tym tematem. Zastanawiam się, czy zmienił zdanie i czy nadal uważa, że ​​jest to wykonalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/01/10, 08:16

moje preferencje dla drewna to gazyfikator + silnik spalinowy, ale to nie przeszkadza mi zawsze mieć pasję do pary i stirlingu

Mam w głowie dość konkretne pomysły i prawie plany dotyczące maszyn parowych, kotłów, silników Stirlinga, a nawet zupełnie nowej zasady turbiny parowej...

problem polega na tym, że dla poważnego projektu mechanicznego zajęłoby to wystarczająco duże biuro projektowe, aby uzyskać wynik w rozsądnym czasie: jak to zamortyzować w kraju w fazie niedorozwoju, w którym zarabianie na produkcji staje się niemożliwe

Marzę o rozwiązaniu: biuro projektowe w internecie: podziel się pracą rysunkową i wykonawczą: widzę mechaników-amatorów, którzy robią wielkie osiągnięcia, ale którzy niestety nie mają podstaw teoretycznych: robią wielkie osiągnięcia dla słabo zbadanych maszyn, mam poważne pomysły w mojej głowie i jeśli nie znajdę sposobu, aby je dać, przepadną...

czy wystarczy pasji do realizacji poważnego projektu?

jak organizować, aby było skuteczne?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 19/01/10, 08:49

A gdybyśmy przeszli dalej https://www.econologie.com/forums/et-le-mote ... t9076.html

bo czatowanie w tym samym czasie na 2 wątkach będzie trudniejsze :-)
0 x
A bientôt!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Silnik Stirlinga w domu




przez lejustemilieu » 10/10/12, 07:43

vinzman napisał:Bonjour à tous,

Zastanawiałem się, patrząc na silniki Stirlinga, czy producenci już z powodzeniem połączyli swój kocioł lub coś innego z silnikiem Stirlinga?
Czy silniki te zostały opracowane do użytku domowego?

Cóż, tak, istnieje, znajdziesz go w marketach budowlanych:
http://www.youtube.com/watch?v=cZYVQXH7 ... =endscreen
: Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/10/12, 09:15

Jeszcze nie w bricomachin, albo bricoramage, albo leroicasto kosztem klimatyzacji, ale bardziej złożone.

Trzeba by tam wsadzić jap, żeby stał się obiektem taniej masowej konsumpcji, jak klimatyzacja!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 222