Pomysł na odnawialne źródła energii nad morzem?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe i wykonalne?

Sondaż wygasł 08 / 02 / 10, 11: 13

Tak!!!
3
75%
NIE!!!!
1
25%
Nie wiem, ale uczyć się...
0
przy braku głosów
 
Wszystkich głosów: 4
kris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/10, 11:05

Pomysł na odnawialne źródła energii nad morzem?




przez kris » 08/01/10, 11:13

Witam,
po różnych badaniach zadaję sobie następujące pytanie, czy byłoby możliwe stworzenie dużej łodzi typu pływającego (morskiego / oceanicznego), a więc częściowo zanurzonej, aby umieścić w tym pływaku pompę tłokową połączoną z turbiną i pompę zęzową do opróżniania zbyt dużo wody?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale pomysł polegał na doprowadzeniu wody przez ściankę pływaka, przekształceniu jej w elektryczność za pomocą turbiny, a jeśli nie wystarczy ciśnienie to taran sprawia, że ​​ta woda podnosi się z morza a potem opada to przez pewien przepływ w turbinie, który dostarczy określoną KWh, której część zostanie wykorzystana do odprowadzania przelewu generowanego przez tłok?
Lepiej?
Czy to możliwe? czy to jest opłacalne?
Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.....
0 x
Co jeszcze!!
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 08/01/10, 11:49

Odpowiedziałem na ankietę, zanim dobrze przeczytałem... Istnieją metody wykorzystania energii morza, ale ta, którą proponujesz, nie działa: stracisz energię uzyskaną wchodząc do morza, aby wyjść.

Siłownik rozprasza część dopływającej energii i działa tylko przy wystarczającym ciśnieniu, podnosi również tylko część objętości dopływającej wody. Będziesz zatem musiał uruchomić pompę zęzową, zużywając energię turbiny ... Przy współczynnikach konwersji energii (~ 90% dla alternatora, ~ 80% dla magazynu, a następnie ~ 80% dla pompy) między produkcją energii i jej wykorzystania, to tylko kwestia czasu, ale katastrofa jest zapewniona...

Z drugiej strony można spróbować zaadaptować podobny system w ustalonej pozycji i korzystając z energii pływów… i presto, oto znowu słynna fabryka Rance.

Możesz także wykorzystać różnice ciśnienia osmotycznego, ale jest to bardziej złożone.

Albo energia falowania z pływakiem...

Ale wieczna maszyna, która wytwarza energię poprzez napełnianie tonącej łodzi i ratowanie się z niej, nie działa!
0 x
kris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/10, 11:05




przez kris » 08/01/10, 12:03

Dziękuję za odpowiedź, przyjrzałem się już poziomowi pływów, ale potrzeba minimum 5 m, żeby było ciekawie, więc nie tam, gdzie planuję się osiedlić… i uwielbiam zdjęcie łodzi, które zacytowałem:
„Ale wieczna maszyna, która wytwarza energię, napełniając tonącą łódź i będąc wyciąganą, nie działa!”
Cóż, w takim razie źle...
Dziękuję za odpowiedź w każdym razie
0 x
Co jeszcze!!
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

moc pływów




przez oli 80 » 17/01/10, 18:34

cześć, oto, co już istnieje pod względem energii pływów

http://domsweb.org/ecolo/energie-eau.php

jest też pompa napędzana falami

http://news.cnet.com/8301-11128_3-9952575-54.html,

wideo z jego działania http://greenenergytv.com/Watch.aspx?v=1606752422
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 17/01/10, 20:56

Tak, aby czerpać energię z morza.Odpocznij jak:

Po pierwsze, odzyskaj energię potencjalną powodowaną przez pływy. Są to elektrownie pływowe, takie jak elektrownia Rance.
Problem, rzeka jest zamknięta dla łodzi.
Można to również rozważyć w przypadku kanionów. Można nawet wyobrazić sobie budowę infrastruktury przybrzeżnej do magazynowania wody podczas przypływów. Nie jest to nie do pomyślenia, gdy widzi się rozmiary sztucznych wysp i tam, które są dzisiaj budowane. Dodatkowo możemy mieć produkcję przy napełnianiu jak i przy opróżnianiu "niecki".

Drugi sposób, wykorzystujący energię kinetyczną prądów oceanicznych. Są to turbiny pływowe, takie jak te zatopione u wybrzeży Anglii. Prądy przybrzeżne są znacznie bardziej stabilne i przewidywalne niż wiatry. Energia przenoszona przez wodę jest znaczna i nie występują zjawiska „wybuchów” chroniące turbiny wiatrowe.

Trzeci sposób, wykorzystujący energię fal. Istnieje kilka prototypów i projektów. Energia kinetyczna fal (systemy węży morskich) i energia potencjalna słupa wody są odzyskiwane za pomocą systemów zmiany ciśnienia lub boi wznoszących się i opadających za pomocą napędzających generatorów.

Czwarty sposób to wykorzystanie energii cieplnej oceanów poprzez wychwytywanie zimnej wody na głębokości i wykorzystanie gorącej wody z powierzchni lub z instalacji termicznych (słonecznych/kopalnych/jądrowych).

Jest dużo energii do regeneracji. Jednak środowisko morskie jest agresywnym środowiskiem, które nakłada więcej ograniczeń niż infrastruktura kontynentalna, zarówno w zakresie wyboru materiałów, jak i konserwacji konstrukcji. Ale wiemy, jak to zrobić, to jest droższe.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: Pomysł na odnawialne źródła energii nad morzem?




przez oli 80 » 19/03/11, 19:11

kris napisała:Witam,
po różnych badaniach zadaję sobie następujące pytanie, czy byłoby możliwe stworzenie dużej łodzi typu pływającego (morskiego / oceanicznego), a więc częściowo zanurzonej, aby umieścić w tym pływaku pompę tłokową połączoną z turbiną i pompę zęzową do opróżniania zbyt dużo wody?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale pomysł polegał na doprowadzeniu wody przez ściankę pływaka, przekształceniu jej w elektryczność za pomocą turbiny, a jeśli nie wystarczy ciśnienie to taran sprawia, że ​​ta woda podnosi się z morza a potem opada to przez pewien przepływ w turbinie, który dostarczy określoną KWh, której część zostanie wykorzystana do odprowadzania przelewu generowanego przez tłok?
Lepiej?
Czy to możliwe? czy to jest opłacalne?
Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.....

Dobry wieczór, jeśli chodzi o siłownik hydrauliczny, po co dodawać turbinę, która wykorzystywałaby ciśnienie wody w siłowniku, moglibyśmy po prostu użyć uderzeń siłownika jako siły napędowej, jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=iKhXmPqm7og
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/03/11, 19:46

Najbardziej obiecującą rzeczą, jaką znam, jest to: https://www.econologie.com/forums/wavegen-us ... t8147.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 03 / 11, 10: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 21/03/11, 08:35

Zrobiłem dwukierunkowe „zrób to sam” dla żeglarza, którego łódź jest mokra przez 6 miesięcy w roku w ujściu rzeki Charente… Był zaskoczony skutecznością sztuczki. Mały alternator (odzyskany z małej morskiej turbiny wiatrowej znalezionej na bagnach po Xintia) na wale napędowym; ładuje akumulator podczas przypływu i odpływu.... Do tego stopnia, że ​​może zostawić włączone światła (małe sygnalizujące statek) 24/24. Kolejna zaleta, śruba mniej się brudzi, wadą jest szybsze zużywanie się uszczelki między kadłubem a wałem napędowym... Tak, jeszcze jedno... Nie zapominaj o jej rozłączeniu, gdy pływasz pod silnikiem. .. : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288