Regulacja kotła na pelety drewniane Deville

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sonia24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/12/09, 20:16

Regulacja kotła na pelety drewniane Deville




przez sonia24 » 16/12/09, 20:23

Witam wszystkich, minęły już 2 lata, od kiedy mamy kocioł na pelety drzewne firmy Deville i szukamy porady, aby móc go dobrze wyregulować bez nadmiernego zużywania, ponieważ wypróbowaliśmy kilka ustawień i konsumujemy go coraz więcej . wszystkie rady są mile widziane, z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 16/12/09, 21:15

proszę podać dokładny model kotła i trochę więcej szczegółów dotyczących zużycia
ile ton rocznie? jaki rozmiar domu? gdzie? jaki rodzaj ogrzewania przed peletami i jakie równoważne zużycie?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
sonia24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/12/09, 20:16




przez sonia24 » 16/12/09, 22:45

to model cedra eco 24, niewiele ponad 5 ton rocznie, dom ma ok. 120m2, kocioł stoi w bali, wcześniej ogrzewaliśmy piecem na drewno i spędzaliśmy 4 lub 5 sążni drewna rocznie .
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 17/12/09, 09:01

sonia24 napisał:to model cedra eco 24, niewiele ponad 5 ton rocznie, dom ma ok. 120m2, kocioł stoi w bali, wcześniej ogrzewaliśmy piecem na drewno i spędzaliśmy 4 lub 5 sążni drewna rocznie .


Dziękuję za szczegóły.
Przejrzałem instrukcję do tego kotła :zaszokować: :zaszokować:
jest to bardzo, bardzo podstawowy system.
wydaje mi się, że regulacja nie obsługuje zaworu mieszającego 3-drogowego. :zaszokować:
czy wiesz, jak mi powiedzieć, czy tak jest?
jedyną opcją jest termostat pokojowy, który wyłącza palnik jak w kotłach sprzed 30 lat :zaszokować:
czy przynajmniej to masz?
sążeń z drewna to jakieś 2 steres a kilka chyba?
więc zużywałeś około 10 steres rocznie lub około 16000 kWh
równoważna konsumpcja wyniosłaby zatem około 3.5 tony rocznie.
ale trudne do porównania.
w jakim regionie?
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18




przez diabeł 24 » 21/12/09, 13:21

bonjour,

Szczególnie rozmawiam z dirkiem pittem, mam taki sam kocioł od 1 tygodnia i trochę się boję, że poziom granulek tak szybko spada, szacuję na 2 tony miesięcznie naszego zużycia.
Jesteśmy na wysokości 1000 m, termometr ma około -8 i mamy stary dom o powierzchni 150 m² niezbyt dobrze izolowany (tylko podwójne szyby) i wszędzie mamy 18.5 ° C.
Zamontuję dodatkowy termostat pokojowy. Ale skąd wiesz, czy kocioł jest odpowiednio wyregulowany?
wokół nas ludzie obracają zimą od 30 do 40 stereów drewna w zależności od domu.
dziękuję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/12/09, 14:34

@ deville24,
jaki rodzaj ogrzewania miałeś przed peletami i jakie było zużycie. daje dobrą podstawę do porównań.
w jakim jesteś regionie?
30 do 40 steres :zaszokować: wydaje mi się ogromny. :zaszokować: ekwiwalent wyniósłby około 10 ton peletów. 3 razy więcej niż konsumuję.
Powiedział, że jest to możliwe na 1000m w zimnym kącie.
powiedz mi zwłaszcza jeśli Twój instalator zainstalował zawór trójdrogowy z napędem ponieważ wydaje się, że podstawowa wersja tego kotła go nie przewiduje. system z termostatem pokojowym dostarczonym na deville jest moim zdaniem niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ jest tak uproszczony.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/12/09, 14:45

Jeśli jest to kocioł, który widziałem w słynnym sklepie budowlanym, który zaczyna się na L i kończy na N, to właśnie nazwałbym prymitywnym majsterkowiczem, aby przekształcić kocioł na drewno w kocioł na pelety. ..

Nie widziałem żadnej modulacji ani regulacji ...

Nie można więc oczekiwać wydajności i wydajności znacznie bardziej wyrafinowanych i drogich maszyn ...

Napęd 2CV ... BMW też ...
0 x
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18




przez diabeł 24 » 21/12/09, 16:20

Dirk Pitt napisał:@ deville24,
jaki rodzaj ogrzewania miałeś przed peletami i jakie było zużycie. daje dobrą podstawę do porównań.
w jakim jesteś regionie?
30 do 40 steres :zaszokować: wydaje mi się ogromny. :zaszokować: ekwiwalent wyniósłby około 10 ton peletów. 3 razy więcej niż konsumuję.
Powiedział, że jest to możliwe na 1000m w zimnym kącie.
powiedz mi zwłaszcza jeśli Twój instalator zainstalował zawór trójdrogowy z napędem ponieważ wydaje się, że podstawowa wersja tego kotła go nie przewiduje. system z termostatem pokojowym dostarczonym na deville jest moim zdaniem niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ jest tak uproszczony.


Właśnie zobaczyłem, że ty też jesteś w isere, w kierunku parku skrzynek. a ty??
co to jest zawór trójdrogowy?
dlaczego uważasz, że termostat pokojowy nie jest dobrym pomysłem?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 21/12/09, 17:56

deville 24 napisał:co to jest zawór trójdrogowy?
dlaczego uważasz, że termostat pokojowy nie jest dobrym pomysłem?


więc na początku były dinozaury ... : Chichot: nie, żartuję; na razie nie wznowimy.

w skrócie: kocioł, jego zadaniem jest przygotowanie ciepłej wody, wtedy potrzebne jest inne, mniej lub bardziej skomplikowane i wyrafinowane urządzenie, które dostosowuje zapotrzebowanie na ciepłą wodę w zależności od zadanej w nim temperatury i do jakiej jest zrobione na zewnątrz.
nazywa się to regulacją. Głównym elementem jest zawór 3-drogowy.
jak nazwa sugeruje, prowadzą tam 3 rury. To wygląda tak:
Obraz
lub jeśli jest zmotoryzowany
Obraz
jego zadaniem jest mieszanie bardzo gorącej wody z wylotu kotła z ciepłą wodą powracającą z grzejników w razie potrzeby.

kocioł deville cedra eco 24 nie ma regulacji do sterowania V3V (z tego co wiem).
jedyną pseudoregulacją, jaką oferuje, jest wyłączenie palnika, gdy temperatura otoczenia osiągnie żądaną wartość. tyle powiedzieć, że 20-30 minut później ma się wrażenie zimna, bo grzejniki ostygły i konieczne jest, aby kocioł rozgrzał cały obieg.
Ściśle mówiąc, dotyczyło to kotłów na olej opałowy, w których palnik uruchamia się w ciągu 10 sekund i natychmiast się wyłącza. na kotle na pellety to naprawdę nie jest straszne i będzie źle działać. Myślę, że byłoby lepiej mieć dobrą regulację V3V poza tym, że niektóre instalacje z kontrolowanym V3V nie mają termostatu pokojowego i działa równie dobrze lub nawet lepiej.


tak poza tym; Nadal nie wiem co miałeś wcześniej jako kocioł czy jest to nowa instalacja.
Ach i mam zobaczyć
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
diabeł 24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/12/09, 12:18




przez diabeł 24 » 21/12/09, 20:53

dziękuję za wskazówki.
Mam zawór trójdrogowy ale nie jest zmotoryzowany.
o ile dobrze rozumiem nie mogę mieć zaworu z siłownikiem, ponieważ kocioł nie ma niezbędnego podłączenia (mam nadzieję, że nie będę za blondynem). Myślisz, że mogę znaleźć taki, który współpracuje z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
To dopiero druga zima, którą tu spędzamy, aw zeszłym roku mieliśmy stary kocioł olejowy, który zużywał tak dużo, że używaliśmy go tylko do ciepłej wody i zapewnienia 12 w domu, tak niemożliwe dla Ciebie napić się. Odkąd dodałem grzejniki z termostatem w nowych pomieszczeniach i zamontowałem zasobnik cwu z pompą ciepła, stare pokoje mają duży żeliwny grzejnik bez termostatu.
innym problemem jest to, że moje rury są zbyt duże (średnica 4 cm), że przechodzą przez wszystkie zimne piwnice przed wejściem do domu. Zaizolowałem je 5 cm wełny mineralnej, ale hej to nie jest najlepsze.
Co myślisz o termostacie pokojowym?
kocioł pracuje w sposób ciągły, wyłącza się dopiero po osiągnięciu temperatury wody z deltą 3 stopni. nagle pomyślałem, że termostat może pozwolić na częstsze zatrzymywanie się kotła, bo przy moich żeliwnych grzejnikach pomieszczenie jest dość długie, żeby się ochłodziło.
Wykonałem pomiary, kocioł pracuje 10 min i zatrzymuje się 5 min, bez przerwy ponad 24 godziny
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235