Która dioda na turbinie wiatrowej ma najmniejsze straty?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Która dioda na turbinie wiatrowej ma najmniejsze straty?




przez darwenn » 07/12/09, 17:32

Witam, szybkie pytanie. Aby zmierzyć napięcie wyjściowe mojej turbiny wiatrowej, musiałem podłączyć diodę do wyjścia + turbiny wiatrowej, a przed tą diodą podłączyć + woltomierza (w przeciwnym razie mierzę napięcie akumulatorów, a nie to wyjście przez turbina wiatrowa). Problem z diodą polega na tym, że powoduje ona straty. Którą diodę polecasz zastosować, aby uzyskać najmniejsze straty napięcia/mocy? Dzięki referencji będę mógł coś zamówić. Chyba, że ​​uda mi się je gdzieś zdobyć, na przykład zasilacze do komputerów PC. DZIĘKI.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 07/12/09, 18:13

Twoja dioda jest bezużyteczna, aby naładować akumulator napięcie dostarczane przez ładowarkę (turbinę wiatrową) musi być wyższe niż napięcie ładowanych akumulatorów.
Zatem właściwie, gdy turbina wiatrowa się nie obraca lub nic nie wytwarza, mierzysz napięcie akumulatora, ale gdy tylko turbina wiatrowa zaczyna wytwarzać, mierzysz jej napięcie.
Zbadaj i spróbuj zrozumieć prawo siatek.

Ale ostatecznie pomiar napięcia nie jest zbyt przydatny, nie jest reprezentatywny dla produkcji. Najlepiej zmierzyć prąd. Nagle problem diody już w ogóle nie występuje.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Która dioda w turbinie wiatrowej daje najmniejsze straty?




przez Alain G » 07/12/09, 18:45

darwenn napisał:Witam, szybkie pytanie. Aby zmierzyć napięcie wyjściowe mojej turbiny wiatrowej, musiałem podłączyć diodę do wyjścia + turbiny wiatrowej, a przed tą diodą podłączyć + woltomierza (w przeciwnym razie mierzę napięcie akumulatorów, a nie to wyjście przez turbina wiatrowa). Problem z diodą polega na tym, że powoduje ona straty. Którą diodę polecasz zastosować, aby uzyskać najmniejsze straty napięcia/mocy? Dzięki referencji będę mógł coś zamówić. Chyba, że ​​uda mi się je gdzieś zdobyć, na przykład zasilacze do komputerów PC. DZIĘKI.


Darwenn Cześć!

Jak mówi Forhorse, nie potrzebujesz diod, i tak masz mostek diodowy, musisz użyć amperomierza cęgowego lub czegoś takiego.

Napięcie może dać ci wyobrażenie, jeśli przekroczysz 14 woltów, jeśli akumulatory są pełne, lub powyżej 12 woltów, jeśli są rozładowane.

Najlepszym rozwiązaniem pozostaje amperomierz, przy diodach stracisz kilka watów.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 07/12/09, 18:54

Alain, nie mam mostka diodowego, bo skoro regulator jest zintegrowany to wychodzi DC.

Mam podłączony amperomierz analogowy, działa, dziś wieczorem mam szczyty przy 10A, wiatr jest średni i muszę zmienić kabel i włożyć 6 kwadratów, aby ograniczyć straty. Tak więc od strony pomiaru mocy bez obaw, po prostu woltomierz zawsze wskazuje napięcie akumulatora, jeśli nie wstawię diod. Dzięki diodzie mogę sprawdzić, podobnie jak amperomierzem, spadki napięcia na turbinie wiatrowej. Jeśli nie włożę diody to nie widzę już tych spadków napięcia. Ale w końcu najważniejsza pozostaje moc, pójdę za Twoją radą i wyjmę diodę. dzięki za radę : Chichot:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/12/09, 01:17

darwenn napisał:Alain, nie mam mostka diodowego, bo skoro regulator jest zintegrowany to wychodzi DC.

Mam podłączony amperomierz analogowy, działa, dziś wieczorem mam szczyty przy 10A, wiatr jest średni i muszę zmienić kabel i włożyć 6 kwadratów, aby ograniczyć straty. Tak więc od strony pomiaru mocy bez obaw, po prostu woltomierz zawsze wskazuje napięcie akumulatora, jeśli nie wstawię diod. Dzięki diodzie mogę sprawdzić, podobnie jak amperomierzem, spadki napięcia na turbinie wiatrowej. Jeśli nie włożę diody to nie widzę już tych spadków napięcia. Ale w końcu najważniejsza pozostaje moc, pójdę za Twoją radą i wyjmę diodę. dzięki za radę : Chichot:


Sprawdziłem specyfikację i twoja turbina wiatrowa jest trójfazowa, więc w środku koniecznie znajdują się diody, nie potrzebujesz diody zewnętrznej.

Aby obliczyć dostarczoną moc, należy wziąć napięcie na akumulatorze i pomnożyć je przez posiadane natężenie prądu, co daje moc wytwarzaną w danej chwili: 14.5 wolta x 10 amperów = wyprodukowane 145 watów.

:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 08/12/09, 08:34

Tak, Dioda nie zastosowałem jej jako diody przeciwzwrotnej, ale po prostu żeby móc zmierzyć wzrosty i spadki napięcia turbiny wiatrowej, bo tak jak podałem, nawet jeśli alternator jest trójfazowy, zintegrowany regulator z diodami wychodzi z prądu stałego na moim kablu który idzie do akumulatorów. Ale ostatecznie to nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że mogę zmierzyć moc. DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 08/12/09, 12:47

Witam,

Kiedy możemy zmierzyć napięcie prądu przemiennego między 2 fazami alternatora, możemy poznać wyprostowane napięcie trójfazowe.
Obliczenia są następujące:
U DC = U AC x 1.414 (pierwiastek kwadratowy z 2)
Wiedząc, że sam mostek prostowniczy powoduje utratę napięcia od 1 V do 1.5 V, najczęściej obserwujemy (tak jest w przypadku mojej turbiny wiatrowej), że do rozpoczęcia ładowania akumulatorów potrzeba napięcia 10 V prądu przemiennego pomiędzy 2 fazami. Spadek napięcia na diodach odpowiada stracie spowodowanej efektem Joule'a. Ta wartość 10 V nieznacznie wzrasta w miarę ładowania akumulatora.

A+
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 08/12/09, 21:55

Czy to nie zależy od sposobu podłączenia alternatora? trójkąt czy gwiazda? Czytałem, że ten wzór obowiązuje tylko w przypadku okablowania w gwiazdę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 08/12/09, 22:02

Nie, to nie ma nic wspólnego z trójfazowym.
To po prostu zależność jaka istnieje pomiędzy napięciem przemiennym a jego wartością po prostowaniu.

Twierdzę jednak, że mierzenie napięcia jest bezużyteczne.
W przypadku obecnego systemu diod, gdy turbina wiatrowa nie obraca się szybko, nadal widać wzrost napięcia, ale to nie znaczy, że turbina wytwarza, ponieważ dopóki napięcie turbiny wiatrowej jest niższe niż napięcie akumulatorów, prąd nie krąży , zero razy cokolwiek, to zawsze oznacza zero...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199