Porady dla małych turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Porady dla małych turbin wiatrowych




przez darwenn » 03/12/09, 05:01

Witam, po nieudanych testach samodzielnej konstrukcji, rozważam zakup małej turbiny wiatrowej o mocy od 60 do 200 lub 300 watów jako dodatku do mojego panelu słonecznego o mocy 100 w, która będzie działać szczególnie jesienią. Waham się pomiędzy dwoma modelami.

Nie wybieram Air X 400, zbyt głośny jak na mój gust i zdecydowanie za drogi.

W budżecie od 300 do 500 euro znajdujemy modele i waham się, co polecacie w stosunku do wydajności/ceny, a zwłaszcza pomiędzy małymi turbinami wiatrowymi 5 łopatami a 6 lub 30 łopatami, co byłoby dla mnie najlepsze? Średnie wiatry od 40 do XNUMX km .

350 euro: Czy mały Rutland dobrze się sprawdza? Maksymalnie 60W mi wystarczy.

Obraz

http://cgi.ebay.ie/RUTLAND-504-windchar ... 414b016851

W tej samej koncepcji co Air X 400 z systemem regulacji i silną ochroną przed wiatrem
350 euro, flex 200

Obraz

http://cgi.ebay.co.uk/Wind-turbine-gene ... 53de2c3604

Dziękuję za radę

Edytuj przez Christophe: Umieściłem zdjęcia, ponieważ link do serwisu eBay = wygasł za 2 dni
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 03/12/09, 10:32

Witaj Darwenn,

Nie wiem, czy już widzieliście, turbina wiatrowa P. Starcka, która powinna wkrótce zostać wypuszczona na rynek:

https://www.econologie.com/forums/l-eolienne ... tml#148647
0 x
Argumentować.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/12/09, 10:33

PROSZĘ NIE LINK EBAY WYGAŚĆ PO 2 DNIACH!

Ile razy musisz to mówić?


:płakać: :płakać:
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 03/12/09, 12:01

uh, przepraszam Christophe, nie wiedziałem o tym.W przypadku aumicron to właściwie nie jest to, czego szukam w turbinie wiatrowej, ani ze względu na rozmiar, ani na cenę, ale dzięki za informację, może się przydać .
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/12/09, 13:42

darwenn napisał:uh, przepraszam Christophe, nie wiedziałem o tym.W przypadku aumicron to właściwie nie jest to, czego szukam w turbinie wiatrowej, ani ze względu na rozmiar, ani na cenę, ale dzięki za informację, może się przydać .


będzie model o mocy 150 W. estetycznie, uważam, że jest dobrze
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 07/12/09, 17:26

I proszę bardzo, w końcu znalazłem turbinę wiatrową, której potrzebowałem. Wielu niewątpliwie śledziło moje niepowodzenia w samokonstruowaniu. Złe śmigło, zły generator, zły wiatr, zła sytuacja itp.... i tam... Myślę, że powinniśmy zrobić POST w tej sprawie dla osób takich jak ja, które chciałyby zainstalować turbinę wiatrową, ale znajdują się w centrum zainteresowania wieś (mówię wieś, a więc z czystym otoczeniem). W końcu naprawiłem swoje problemy. Rozwiązanie ? mała 400-łopatkowa turbina wiatrowa o mocy 6 W. A najlepsze jest to, że zapłaciłem za niego nowego, z roczną gwarancją za 1 euro (w promocji, tam wyszło za 500 euro). Zintegrowany regulator 600 łopatek, hamulec elektroniczny i plan podłączenia wyłącznika stopu.

Zamieszczam link, myślę, że nie jest to martwy link, w innym wypadku proszę o kontakt na PW, podam adres sklepu.
http://cgi.ebay.fr/EOLIENNE-NEUVE-400-W ... 23030fabdb

Cudownie się obraca, moje akumulatory ładują się dobrze, ale potrzebuje wiatru od 20 do 30 min, nic dziwnego, nie będę produkować każdego dnia, ale cokolwiek, w jesienną zimę zawsze mam silny wiatr na północy Francji przez resztę wiosny mój panel słoneczny o mocy 100 W zapewni brak.

6 łopatek ułatwia start przy słabym wietrze i nie ma potrzeby zakładania turbiny wiatrowej o mocy 1 kW, gdy nie ma wystarczającej ilości wiatru, aby ją uruchomić lub uruchomić, widziałem mniejsze i dobrze mi poszło.

W każdym razie jestem zachwycony, że w końcu mogę naładować akumulatory, kiedy nie mam słońca i wieje wiatr. Cieszę się, że w końcu osiągnąłem wynik, którego szukałem po 6 miesiącach podróży.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 07/12/09, 21:38

Cześć Darwenn

Cieszę się, że znalazłeś produkt, który Ci odpowiada
Czy mimo wszystko może Pan potwierdzić tę niezwykle optymistyczną krzywą mocy dla turbiny wiatrowej o średnicy 1 metra?

Obraz

100W przy 10 km/h, proszę zobaczyć

A+
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 07/12/09, 22:38

Trudno mi odpowiedzieć, już dlatego, że dopiero co go zainstalowałem i nie jestem w super sprzyjającym kontekście, moje wiatry nie są stałe, więc mogę mierzyć tylko podmuchy.

100w i wiatr o prędkości 10 km/h, który wciąż by mnie zaskakiwał, nawet bardzo silny, no cóż, i tak nie w domu.

Anemometru jeszcze nie mam, ale niedługo go kupię (stacja pogodowa) i będę robić średnie pomiary. To powiedziawszy, nie będę miał zbytniego zaufania do tej krzywej pomiarowej, myślę, że te krzywe są tworzone na ławce lub w tunelu aerodynamicznym, ale nie w rzeczywistych warunkach ani w super sprzyjającym kontekście, ale to nie jest mój przypadek . Więc za dużo nie mogę powiedzieć na ten temat, przynajmniej na razie (a muszę jeszcze zmienić kabel na 6mm2)

Turbina wiatrowa obraca się bardzo szybko (i bez hałasu) nawet przy słabnącym wietrze, uzębienie wynosi zero, co pozwala jej łatwo i szybko nabrać rozpędu, jednak w tej chwili nie mogę dokonać żadnych pomiarów.
Ostatnio edytowane przez darwenn 07 / 12 / 09, 22: 51, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 07/12/09, 22:46

Szkoda, że ​​nie ma go na 24V, bo ten model też by mi odpowiadał.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 07/12/09, 22:54

Nie wiem czy istnieje na 24v, zawsze możesz skontaktować się ze sklepem i zadać pytanie. Wygląda na to, że od sprzedawcy, który sprzedał go w serwisie eBay, na jego stronie internetowej nadal wynosi 499 euro. Sprzedaje model 12 V, ale 24 może istnieć.

http://www.solardeal.fr/eolienne.html
Ostatnio edytowane przez darwenn 07 / 12 / 09, 22: 59, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263