Zoptymalizuj wykorzystanie kotłów z odwróconym spalaniem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56

Zoptymalizuj wykorzystanie kotłów z odwróconym spalaniem




przez duduf » 28/10/09, 17:11

Witam,

Zainstalowałem kocioł Vosgienne Zaegel Held CKV35, spalanie odwrócone, połączone z balonem 2000 l oraz moduł recyklingu hydraulicznego Thermovar (65°C, stopniowe otwieranie od 72°C).

Kiedy jestem w użyciu, jestem zaskoczony, że nie podgrzewam całego balonu na jednym ładowaniu w tych łagodnych temperaturach. Kocioł pracuje w okolicach 75 do 78°C, kiedy myślę, że powinien być wyższy.

Zastanawiam się nad regulacją powietrza pierwotnego i wtórnego. Czy należy to robić na takim kotle? Domyślnie śruby blokują nakrętki regulacji powietrza, ale czy to tylko na czas transportu, czy jest to regulacja domyślna, której nie należy modyfikować.

Jeśli macie jakieś opinie na temat tego typu kotłów to czekam!

Dziękuję.
0 x
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 28/10/09, 23:30

witam,
Czy masz więcej informacji, na temat powierzchni obudowy, izolacji? Czy kocioł pracuje na pełnym ogniu czy na ciągłym ogniu? Jak długo trwa twój wybuch? DZIĘKI
A+
0 x
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56




przez duduf » 29/10/09, 07:48

Witam,

Ogrzewana powierzchnia wynosi obecnie około 150 m², ale w przyszłości wzrośnie do 200 m².

Do izolacji jest to stary dom z kamienia i cegły o grubości 50 cm, cement jest kolbą. Wnętrze ubrałam w placo, izolowane na ścianach zewnętrznych i proste na pozostałych. Dach został przerobiony na łupkowe dachówki, z cienką izolacją, która wydaje się skuteczna. Dom uważam za dobrze ocieplony.

Regulacja temperatury odbywa się w oparciu o temperaturę zewnętrzną (zawór mieszający 3-drogowy z regulacją Vissmanna). Epidemia potrwa około 5 godzin.

Cyrkulator termowaru jest ustawiony na prędkość 2.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/10/09, 09:11

Nie znam twojego konkretnego kotła, ale mam doświadczenie z unikalnym kotłem z turbodoładowaniem z odwróconym ciągiem.
regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego jest silnie uzależniona od spalanego drewna, jeśli chcesz zoptymalizować spalanie.
Muszę mieć gdzieś dokument opisujący te ustawienia.
Zobaczę, czy znajdę
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Optymalizacja wykorzystania kotła z odwróconym spalaniem




przez Did67 » 29/10/09, 09:33

duduff napisała:
Kiedy jestem w użyciu, jestem zaskoczony, że nie podgrzewam całego balonu na jednym ładowaniu w tych łagodnych temperaturach. Kocioł pracuje w okolicach 75 do 78°C, kiedy myślę, że powinien być wyższy.

.


1) Masz instalację ze zbiornikiem buforowym (ważne - to dobrze!) i regulacją 3-drożną (to też dobrze).

2) Na zasadzie takiej instalacji:

a) balon przechowuje kalorie uwolnione przez rozbłysk

b) rozporządzenie wykorzystuje je tak, jak powinno (w zależności od temperatury zewnętrznej)...

c) więc jak masz flarę to możesz jechać "na full", mieć czyste spalanie, bez martwienia się czy Twój dom potrzebuje dużo czy mało kalorii bo bufor jest na to... To bardzo dobrze (bo spalanie jest czystsze)

d) jeśli wszystko jest dobrze obliczone, wielkość paleniska twojego kotła (ilość drewna, którą możesz do niego włożyć) jest taka, że ​​odpowiada ilości ciepła, które może zgromadzić twój balon...

Tak więc, w obliczu twojego „problemu” (który być może nie jest jednym!), Dwie lub trzy hipotezy:

a) obliczenie jest nieprawidłowe; za mały kominek?

b) co sprowadza się do tego samego: ponieważ nie jest bardzo zimno, nie ładujesz do końca ???

c) lub inny wariant: twoje drewno nie jest wystarczająco energetyczne - drewno o niskiej gęstości (miękkie drewno liściaste, żywiczne) ????

d) lub wreszcie, a tam sprawa byłaby poważniejsza: drewno nie jest wystarczająco suche i część kalorii zużywana jest na „odparowanie” wody, która powoduje dymienie i skraplanie się w kominie, a więc bistre, a więc prędzej czy później pożar komina…

Jeśli a), zmusi cię do częstszego włączania niż to konieczne, ładowania bufora częściej niż byś chciał (poza tym to nie ma znaczenia)... W tym sensie nie jest to niebezpieczne! (odwrotnie może być problem, bo ognia nie da się zatrzymać i kocioł może się przegrzać)

Jeśli b), nie powiem ci rozwiązania, znajdziesz... c) id) też przy okazji...

Ostatni punkt: pod warunkiem, że temperatura bufora jest wystarczająca (wyższa niż temperatura początkowa wody w obiegu grzewczym, obliczona przez Twoją regulację), nie wpłynie to na ogrzewanie. Trzeba zrozumieć, że bojler + balon to jedno (produkcja i magazynowanie kalorii); regulacja przez zawór 3 V inny (wykorzystywanie tych kalorii w razie potrzeby; i tylko w razie potrzeby - jeśli twoja krzywa jest dobrze wyregulowana).

Zostawiam Dirka w kwestii ustawień powietrza. Nie znam tego typu kotła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/09, 12:52

tryb dowcipu włączony

Ciekawe, to określenie "odwrócone spalanie". Pomyślałem przez chwilę, że to jest jak feniks: że ogień odtworzył drewno z tych popiołów :D ....Jestem rozczarowany ! :płakać:

tryb dowcipu wyłączony

Gdyby ktoś mógł szybko streścić tę zasadę dla mnie, abym mógł za tobą podążać. DZIĘKI.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/10/09, 14:43

mały diagram jest lepszy niż długa przemowa:

jedną z zalet jest to, że kocioł może być mocno obciążony polanami, które będą się palić w miarę upływu czasu.
druga zaleta związana jest z samym spalaniem, które jest inne, ponieważ drewno jest „gazowane”, a wytwarzany gaz jest spalany.
to spalanie jest pełniejsze, a oddzielne dopływy powietrza pierwotnego i wtórnego umożliwiają dobrą kontrolę spalania.

Obraz
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56




przez duduf » 29/10/09, 15:02

Operacja jest całkiem na miejscu.

Jedyną rzeczą jest to, że istnieje oddzielne ustawienie dla powietrza pierwotnego i wtórnego, ale nic nie wskazuje, jak należy to zrobić!

Na tym polega mój problem.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/10/09, 15:15

rzecz obiecana; rzecz należna:
tutaj jest strona dotycząca regulacji powietrza pierwotnego i wtórnego na odwróconym kotle opalanym drewnem. (zwłaszcza akapit z ogólnymi sugestiami)
dostosować do Twojego kotła, ale główne zasady pozostają takie same: odpowiednie funkcje powietrza pierwotnego i wtórnego oraz regulacja poprzez obserwację płomienia (przez okno)
dobra lektura

Obraz
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 29/10/09, 21:30

Witam,
Widzę, że położyłeś cienką izolację pod dachem : Evil: te rzeczy to wielkie oszustwo, poszukaj w Google, szybko zrozumiesz dlaczego.
A+
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 334