jaką moc ma kocioł na drewno?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
CHAMODON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/10/09, 08:11

jaką moc ma kocioł na drewno?




przez CHAMODON » 25/10/09, 08:25

Chciałbym zainstalować grzejnik składający się z kotła opalanego drewnem z odwróconym spalaniem, zbiornika buforowego o pojemności 1000 litrów do zasilania dwóch podłóg grzewczych o łącznej powierzchni 135 m², mieszanego zbiornika ciepłej wody użytkowej na energię elektryczną i kotła na 300 drewna. litry.
Moje zapotrzebowanie na ogrzewanie w naszym przyszłym domu to 10 kW.
Plany wykonałem zgodnie z bioklimatycznymi zasadami ekobudownictwa, w szczególności większość otworów (wykuszy) skierowana jest na południowy wschód. Dom będzie więc częściowo ogrzewany pasywną energią słoneczną.
Ile mocy kocioł opalany drewnem powinienem zainstalować?
Dziękuję za pomoc
Bruno
0 x
Bruno
Pipo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/09, 14:01

bojler?




przez Pipo » 26/10/09, 16:45

Po co kocioł i podgrzewana podłoga, jeśli twój dom jest naprawdę dobrze ocieplony, nie potrzebujesz tego wszystkiego, dobry piec 2000 euro i wszystko jest w porządku.

Stary dom wyremontowałem w 1967 roku nigdy wtedy nie skończony, tak naprawdę "ruinę" zachowałem ściany i dach. Mam duże zapotrzebowanie na ogrzewanie w porównaniu do twojego, więc ogrzewanie podłogowe z kotłem na drewno 25 kW i zbiornikami 2 * 800 litrów. Autonomia, gdy w zeszłym tygodniu zamarzło 24 godziny na 85 m2 podgrzewanej podłogi na parterze na piętrze na razie brak ogrzewania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/10/09, 17:07

Jedna lub dwie zasady:

1) Zaprojektuj system tak, aby można było „dokładnie” flambirować dzienniki. W przeciwnym razie regulacja kotła „stłumi” spalanie i stanie się katastrofą ekologiczną. Ogrzewanie drewnem, dalekie od bycia „ekologicznym”, staje się wówczas prawdziwym zanieczyszczeniem (poza tym, że jest neutralne pod względem CO²).

2) Więc oblicz bufor tak, aby spełniał maksymalne zapotrzebowanie (przy najzimniejszej temperaturze) w okresie między dwoma wybuchami. Pozwól mi wyjaśnić: czy zechcesz zmusić się do rozpalania ognia raz dziennie? dwa razy ??

Twój tampon powinien zatem dostarczać kalorii potrzebnych do ogrzania jednego lub pół dnia.

3) To ustalone, pojemność pieca twojego kotła musi odpowiadać pojemności twojego bufora. Innymi słowy, jeśli zapalisz, nie będziesz w stanie powstrzymać ognia. Zatem wszystkie wyprodukowane kalorie będą musiały „zmieścić się” w twoim buforze.

To jest decydujące.

Moc, ściśle mówiąc, musi być przede wszystkim związana z wydajnością twoich wymienników / pomp cyrkulacyjnych ... (ma to na celu odprowadzenie kalorii wytwarzanych w domu, aby zapobiec wyłączeniu się bezpieczeństwa). Twoja moc nie będzie odpowiadać potrzebom Twojego domu, ponieważ przechowujesz energię w buforze ...

Tyle o zasadzie. Potem jest to konieczne i wystarczy obliczyć !!!
0 x
CHAMODON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/10/09, 08:11

Re: kocioł?




przez CHAMODON » 26/10/09, 18:22

pipo napisał:Po co kocioł i podgrzewana podłoga, jeśli twój dom jest naprawdę dobrze ocieplony, nie potrzebujesz tego wszystkiego, dobry piec 2000 euro i wszystko jest w porządku.

Stary dom wyremontowałem w 1967 roku nigdy wtedy nie skończony, tak naprawdę "ruinę" zachowałem ściany i dach. Mam duże zapotrzebowanie na ogrzewanie w porównaniu do twojego, więc ogrzewanie podłogowe z kotłem na drewno 25 kW i zbiornikami 2 * 800 litrów. Autonomia, gdy w zeszłym tygodniu zamarzło 24 godziny na 85 m2 podgrzewanej podłogi na parterze na piętrze na razie brak ogrzewania.


To prawda, że ​​masz rację, że wystarczy piec. Chciałbym jednak mieć komfort podgrzewanej podłogi.
Stąd inwestycja ...
0 x
Bruno
CHAMODON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/10/09, 08:11




przez CHAMODON » 26/10/09, 18:26

Did67 napisał:Jedna lub dwie zasady:

1) Zaprojektuj system tak, aby można było „dokładnie” flambirować dzienniki. W przeciwnym razie regulacja kotła „stłumi” spalanie i stanie się katastrofą ekologiczną. Ogrzewanie drewnem, dalekie od bycia „ekologicznym”, staje się wówczas prawdziwym zanieczyszczeniem (poza tym, że jest neutralne pod względem CO²).

2) Więc oblicz bufor tak, aby spełniał maksymalne zapotrzebowanie (przy najzimniejszej temperaturze) w okresie między dwoma wybuchami. Pozwól mi wyjaśnić: czy zechcesz zmusić się do rozpalania ognia raz dziennie? dwa razy ??

Twój tampon powinien zatem dostarczać kalorii potrzebnych do ogrzania jednego lub pół dnia.

3) To ustalone, pojemność pieca twojego kotła musi odpowiadać pojemności twojego bufora. Innymi słowy, jeśli zapalisz, nie będziesz w stanie powstrzymać ognia. Zatem wszystkie wyprodukowane kalorie będą musiały „zmieścić się” w twoim buforze.

To jest decydujące.

Moc, ściśle mówiąc, musi być przede wszystkim związana z wydajnością twoich wymienników / pomp cyrkulacyjnych ... (ma to na celu odprowadzenie kalorii wytwarzanych w domu, aby zapobiec wyłączeniu się bezpieczeństwa). Twoja moc nie będzie odpowiadać potrzebom Twojego domu, ponieważ przechowujesz energię w buforze ...

Tyle o zasadzie. Potem jest to konieczne i wystarczy obliczyć !!!


Dzięki za odpowiednie informacje, więc policzę ...
Dziękuję również za poświęcenie czasu na udzielenie tak wyczerpującej odpowiedzi.
0 x
Bruno
Pipo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/09, 14:01

kocioł na drewno?




przez Pipo » 26/10/09, 20:05

Co mam, vigi 25 kw, rustykalne ale kręci, 20 kg drewna na 800 litrów (domyślnie 1000 przy nadmiarze) które przechodzą w 4 godziny od 26 ° do 76 °, autonomia przy -2 ° w nocy 24 godziny na 130 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i 180 m2 powierzchni podłogi - dużo czołgania się, mało izolacji)

(bufor 2 * 800 litrów w tym jeden z wymiennikiem słonecznym na później, z resztą mam w tej chwili za dużo pracy)

Na 135 m2 ogrzewania podłogowego chciałbym mieć 40 kw mocy i co najmniej 3000 litrów bufora, niekoniecznie jest to duże i zapewnia dobre bezpieczeństwo, pozwala na przechowywanie całego ładunku drewna bez ryzyka przegrzania.

Cena na eBayu (kupiłem od tego samego) 5900 euro ze wszystkimi podatkami bez dostawy (licząc 450 euro za dostawę, jest to międzynarodowy, z którym miałem do czynienia, nawet jeśli mieszkam 15 terminali od granicy!)

powodzenia

PS Ważna sprawa, kanał dymowy min. 12 m na 180 mm, aby mieć przeciąg i zamontować ogranicznik ciągu, aby nie mieć zbyt dużego ciągu, gdy w kanale wzrośnie temperatura. Nie jest francuskim zwyczajem ustanawianie moderatorów projektów, ale jest to przydatne!
0 x
CHAMODON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/10/09, 08:11

Re: kocioł na drewno?




przez CHAMODON » 26/10/09, 21:12

pipo napisał:Co mam, vigi 25 kw, rustykalne ale kręci, 20 kg drewna na 800 litrów (domyślnie 1000 przy nadmiarze) które przechodzą w 4 godziny od 26 ° do 76 °, autonomia przy -2 ° w nocy 24 godziny na 130 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i 180 m2 powierzchni podłogi - dużo czołgania się, mało izolacji)

(bufor 2 * 800 litrów w tym jeden z wymiennikiem słonecznym na później, z resztą mam w tej chwili za dużo pracy)

Na 135 m2 ogrzewania podłogowego chciałbym mieć 40 kw mocy i co najmniej 3000 litrów bufora, niekoniecznie jest to duże i zapewnia dobre bezpieczeństwo, pozwala na przechowywanie całego ładunku drewna bez ryzyka przegrzania.

Cena na eBayu (kupiłem od tego samego) 5900 euro ze wszystkimi podatkami bez dostawy (licząc 450 euro za dostawę, jest to międzynarodowy, z którym miałem do czynienia, nawet jeśli mieszkam 15 terminali od granicy!)

powodzenia

PS Ważna sprawa, kanał dymowy min. 12 m na 180 mm, aby mieć przeciąg i zamontować ogranicznik ciągu, aby nie mieć zbyt dużego ciągu, gdy w kanale wzrośnie temperatura. Nie jest francuskim zwyczajem ustanawianie moderatorów projektów, ale jest to przydatne!


dziękuję za te informacje, a szczególnie moderatorowi losowania, którego nie znam.
0 x
Bruno

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186