Kogeneracja oleju do warsztatu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja

Kogeneracja oleju do warsztatu




przez emlaurent » 25/10/09, 01:53

Witam,

W przypadku projektu warsztatu/laboratorium skojarzonego (patrz mój podpis) planuję ogrzać pomieszczenie, w którym będą prowadzone warsztaty, za pomocą przekładni olejowej. Chodzi o to, aby sprzedaż energii elektrycznej lub jej zużycie na miejscu umożliwiło zrekompensowanie części kosztów ropy (cóż, to realizuje podstawową zasadę cogé).

Maluję obraz:
250 m² do ogrzania za 25000 XNUMX kWh/rok (odpowiada to średnio ocieplonemu budynkowi o krótkotrwałym użytkowaniu). To jest średnia powierzchnia, w którą celuję, wiedząc, że nie mam jeszcze tego pokoju.

Dzięki silnikowi samochodowemu o mocy 50 KM (37 kW), który pracuje 2.2 godz./dobę (przy maksymalnej mocy) przez 6 miesięcy/rok i buforowi magazynującemu w ciągu dnia w 3m^3 wody, pokrywa potrzeby grzewcze. Odpowiada to około 14000 6 kWh energii elektrycznej produkowanej rocznie (właściwie przez ponad XNUMX miesięcy, ponieważ kocioł będzie działał tylko w okresie grzewczym). Nie mam pojęcia czy będzie to odpowiadać poborowi prądu w warsztacie...

To wszystko szacunki, które moglibyśmy dopracować, zresztą słabszy silnik byłby być może wystarczający, nawet jeśli oznaczałoby to dłuższą pracę dziennie.

Trudność polega na tym, że aby uprościć wprowadzanie energii elektrycznej do sieci i umowy z EDF, konieczna byłaby możliwość samodzielnego zużycia energii elektrycznej i korzystania z sieci, gdy silnik nie pracuje. Ponieważ elektryczność wytwarzana przez koks lub biomasę nie jest kupowana drożej niż ta, którą się zużywa, nie ma zainteresowania sprzedażą.

W przypadku zużycia własnego silnik będzie musiał być regulowany zgodnie z zapotrzebowaniem.
Mam pewne wątpliwości, jak wyregulować tryb oleju?

Czy możliwa jest regulacja zużycia paliwa, ale przy stałej prędkości obrotowej przy zmiennym obciążeniu agregatu?
A może prędkość obrotowa powinna być zmieniana w tym samym czasie, co obciążenie?

Właściwie jak w generatorach mamy regulować w zależności od obciążenia? Słuchanie generatorów (tak, to lepsze niż opera : Chichot: ), nie mam wrażenia, żeby nastąpiła zmiana reżimu...

Potrzebuję wyjaśnień!

dziękuję
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/10/09, 11:36

Witaj emlaurencie!

Małe generatory wykorzystują generator trójfazowy z prostownikiem kondensatorowym i zintegrowanym falownikiem, który jest bardziej stabilny przy częstotliwościach roboczych 50 lub 60 Hz, w zależności od kraju użytkowania.

Najprościej byłoby kupić jeden lub dwa generatory sprzedawane na rynku i podłączyć je do silnika samochodu, który jest chłodzony cieczą, abyśmy mogli odzyskać kalorie do ogrzewania, nadwyżkę energii elektrycznej można również wykorzystać do ogrzania magazynu czołg.
Rezerwę akumulatorów i falownik można wykorzystać także w okresach, gdy nie jest wymagane ogrzewanie.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 27/10/09, 23:07

Alain G napisał:Witaj emlaurencie!

Małe generatory wykorzystują generator trójfazowy z prostownikiem kondensatorowym i zintegrowanym falownikiem, który jest bardziej stabilny przy częstotliwościach roboczych 50 lub 60 Hz, w zależności od kraju użytkowania.

Najprościej byłoby kupić jeden lub dwa generatory sprzedawane na rynku i podłączyć je do silnika samochodu, który jest chłodzony cieczą, abyśmy mogli odzyskać kalorie do ogrzewania, nadwyżkę energii elektrycznej można również wykorzystać do ogrzania magazynu czołg.


Witaj Alanie!

Czy jesteś pewien, że falowniki małych generatorów nie są używane tylko do kompensacji krótkich wahań między zapotrzebowaniem a produkcją oraz do unikania mikroprzerw?

Poza tym szkoda mieć generator trójfazowy (bardzo przydatny do zasilania obrabiarek!) i przerabiać go na 12V...
a potem zrób odwrotnie!

W moim przypadku, aby przechować dzień produkcji energii elektrycznej z silnika o mocy 50 KM, zajęłoby to ponad 2 tony akumulatora kwasowo-ołowiowego (i znowu bez uwzględnienia wszystkich wydajności ładowania/rozładowania)!
Cóż, OK, istnieje sposób na zmniejszenie ilości akumulatora poprzez uruchamianie silnika kilka razy dziennie, a nie raz.

Ciekawy jest natomiast pomysł regulacji poprzez konwersję nadmiaru prądu na gorącą wodę z oporem elektrycznym. Niejasno o tym myślałem i jest to proste do wdrożenia!

Przeszukałem sieć, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat schematów regulacji zębatki w przypadku zużycia własnego.
Pomoc :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 27/10/09, 23:33

Silnik grupowy zawsze pracuje z tą samą prędkością (która musi wynosić 1500 obr/min), ponieważ większość grup opiera się na generatorze synchronicznym, to prędkość silnika określa częstotliwość wytwarzanego prądu.

Istnieją 2 zasady:
- Mechanizm na poziomie silnika, dzięki czemu zawsze obraca się z tą samą prędkością niezależnie od zastosowanego obciążenia, gwarantuje to częstotliwość prądu
- Elektryczny, który działa na wzbudzenie generatora, w celu ustabilizowania napięcia wyjściowego

Prawdą jest, że w bardzo małych grupach coraz powszechniejsze staje się instalowanie falownika. Nie dotyczy to jednak mocy przekraczającej 2 KVA

W tego typu projektach znalezienie generatora jest zawsze problemem… potem zależy to również od budżetu. Ponieważ można go bardzo dobrze kupić u dowolnego producenta silników elektrycznych. Teraz, jeśli już do tego dojdzie, może cena generatora plus wszystkie hacki, które trzeba dodać, nie będzie kosztować więcej niż dobry generator diesla.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/10/09, 09:41

witaj samozatrudniony! =)

w silniku wysokoprężnym, z olejem z recyklingu (gratos) można go uruchomić, nawet z przerwami (jak kocioł), możliwych jest kilka technik, zaczynając od 100% na oleju lub małej ilości oleju napędowego przed 100% olejem w pętli, w skrócie , karm go podczas regeneracji! olej do smażenia...
wtedy odzyskasz ciepło: po prostu podłącz grzejniki żeliwne zamiast chłodnicy samochodowej!
odzyskasz dużo ciepła. masz nawet mały wentylator kabinowy samochodu, w końcu wybierasz na wentylatorze bezwładnościowy grzejnik żeliwny lub aluminiowy.
możesz także odzyskać kalorie ze spalin.

następnie energię elektryczną: zatrzymaj alternator i akumulator!
można używać wszystkiego na 12V, jak w kamperach: energooszczędne świetlówki kompaktowe 12V (soft energy store .com, właśnie zamówiłem 5W zużycia na 40W oświetlenia, do małego pokoju nie mogłem znaleźć na tej stronie oprócz z żarówek LED), krótko mówiąc, masz pełen komfort! lodówka itp.
nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam podłączyć inwerter, regeneracja o ile to zrobisz: jak te znalezione w sieci w niskiej cenie bo abtterie HS: wtedy podłączasz dobry akumulator, fotowoltaiczny tak długo jak to robisz, w końcu powolne rozładowywanie (w stylu elektrycznym krzesło itp.).

chcesz +? i oczywiście do swojego silnika podłączasz inny alternator, inny akumulator itp! każdy alternator ma swój własny regulator. są synchroniczne: nie potrzebujesz stałej prędkości, aby je dostarczyć, a my pobieramy prąd stały, a nie przemienny (który jest przeznaczony na duże odległości).

zimą super ogrzewasz pomieszczenie za pomocą silnika, który wytwarza waty w postaci ciepła. dobrze, latem może to być mniej opłacalne, ale w obu przypadkach można także połączyć produkcję ciepłej wody użytkowej (zbiornik ciepłej wody do prysznica, pralki itp.).

sam silnik turbodiesel, pompa Bosch (do uruchomienia na 100% oleju roślinnym) kosztuje od 300 €!


niech żyje dostępna i realistyczna autonomia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 28/10/09, 09:54

Tak, cóż, na silniku 37 kW, używanie tylko alternatorów 1 kW nie jest naprawdę opłacalne, witaj straty mechaniczne! ...
To trochę tak, jak wbijanie gwoździa do tapicerki młotem kowalskim.
Wreszcie nie znalazłem bardziej odpowiedniej metafory, ale widzisz obraz
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 28/10/09, 14:41

Dziękuję Forhorse za wyjaśnienia dotyczące regulacji trybów, rozumiem lepiej!

Dobry pomysł, aby użyć bezpośrednio generatora diesla, zamiast dostosowywać silnik samochodowy i przeprowadzać regulacje (swoją drogą powinienem był zacząć od tego).
Sprawdziłem, jest sporo używanych (sprzęt rolniczy i na budowach). Jest już wystarczająco dużo pracy, aby uruchomić silnik na oleju i dostosować odzysk ciepła na wydechu i na płynie chłodzącym, aby nie zajmować się regulacją silnika samochodu.

Dzięki temu będę mógł naprawdę zużywać energię na własny użytek i wybrać mniejszy silnik, aby działał dłużej w ciągu dnia. Zbiornik magazynujący wodę do ogrzewania będzie jedynie zbiornikiem buforowym o pojemności kilkuset litrów.

Sprawdzę swój rozmiar.

Jonule, wszystkie twoje pomysły są miłe, ale hej, Wcale nie staram się być niezależny! Chcę ogrzać warsztat skojarzeniowy za rozsądną cenę i do tego trybik jest bardzo interesujący. A poza tym prowadzenie koła zębatego latem nie ma sensu ani z ekonomicznego, ani z ekologicznego punktu widzenia!!
Poza tym ten warsztat będzie wyposażony w obrabiarki, które będą wymagały zasilania trójfazowego, więc 12V będzie dobre do oświetlenia, ale do reszty...

Emmanuel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 28/10/09, 15:33

Jeżeli wśród grup używanych nie znaleźli Państwo tego, czego szukają, zapraszam do zapoznania się z katalogiem bardzo dużej francuskiej firmy specjalizującej się w generatorach.
Z pewnością mają grupę, która będzie odpowiadać Twojemu zastosowaniu.

(Patrzyłem na jeden z ich 6KVA, diesel, automatyczny rozruch, całkowicie dźwiękoszczelne modele, których silnik ma już obieg chłodzenia cieczą... tylko cena, która była trochę wysoka w porównaniu do mojego użytkowania, przypomniała mi o hamowaniu. W zależności w swoim budżecie, czasami warto spojrzeć na nową stronę, choćby po to, aby mieć odniesienie do ceny)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/10/09, 16:58

emlaurent

Jeśli interesuje Cię zasilanie trójfazowe, jest ono zupełnie inne. Możesz użyć dużego silnika trójfazowego jako alternatora z kilkoma kondensatorami do zasilania narzędzi. Prosty regulator prędkości już istniejący w silniku, który otrzymasz, będzie regulować fazę, która możesz zarządzać za pomocą wskaźnika częstotliwości.

Będziesz mógł odzyskać ciepło z chłodziwa i za pomocą wymiennika wykonanego przy użyciu 2 rur o różnych średnicach.

Wszystko to będzie Cię kosztować drobnostki, ale wdrożenie zajmie dużo czasu.
: Chichot:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 28/10/09, 17:33

Jest to rozwiązanie, które ma zastosowanie tylko do zasilania obciążeń rezystancyjnych. Aby zasilać obciążenia indukcyjne, które pobierają moc bierną, niezbędna jest możliwość zmiany pojemności kondensatorów na zaciskach generatora.
Jest to możliwe w przypadku baterii kondensatorów o zmiennej prędkości (typu prostownikowego), ale cena zakupu tego typu sprzętu od razu zmniejsza atrakcyjność rozwiązania. Równie dobrze możesz kupić generator synchroniczny bezpośrednio.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307