Teza o wykorzystaniu biomasy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
intryguje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/06/09, 08:24

Teza o wykorzystaniu biomasy




przez intryguje » 24/10/09, 17:43

Bonjour à tous,

Kilka miesięcy temu wszystko było „cudowne”, odbywałam staż, który mnie zafascynował i rozważaliśmy z firmą kontynuację projektu w formie pracy dyplomowej!

Niestety przed ukończeniem pliku wystąpiły pewne niepowodzenia, które oznaczały, że firma nie była w stanie zapewnić postępu pracy.

Nagle znalazłem się obecnie w temacie pracy dyplomowej i dyrektora laboratorium, ale niestety nie mogę już kontynuować grantu CIFRE, ponieważ przemysł nie jest w stanie podpisać niczego, co zmierza w tym kierunku (i to dotacje regionalne finansujące całą pracę magisterską są niezwykle rzadkie).

Próbuję więc znaleźć sposoby rozwiązania tego problemu i muszę przyznać, że to naprawdę nie jest proste (ale z natury jestem uparty ... zaleta robienia tezy, o której mówisz). Dlatego odwiedzam tę stronę, aby zapytać o twoją opinię i ewentualnie porady lub kontakty.

Mój przedmiot jest wyraźnie zakotwiczony w dziedzinie produkcji energii poprzez waloryzację biomasy (w postaci odpadów rolniczych, drewna rozdmuchiwanego itp.), W szczególności poprzez proces zgazowania. Podczas stażu pod koniec studiów przeprowadziłem już wiele badań nad tym procesem, który obecnie napotyka wiele trudności. Ze swojej strony mam kilka pomysłów na różne podejście i całkiem możliwe, że pozwoli to przełamać niektóre obecne blokady, które blokują sektor.

Jednak nie chcę i nie mogę posunąć się za daleko, ponieważ muszę zachować część tajemnicy, a przede wszystkim dopiero po eksperymentach dobrze będzie mieć prawdziwą dyskusję. Jednak, jak widać (przynajmniej mam taką nadzieję), jestem naprawdę zmotywowany tym projektem, w którym bardziej lub mniej zanurzyłem się w ostatnich miesiącach.

Czy ktoś z was ma na myśli jakieś rozwiązanie?

Niektórzy z was mogą powiedzieć, że ten post nie ma nic wspólnego forum... Chciałbym jednak, aby służyły one jako wsparcie dla dyskusji z osobami zainteresowanymi, które byłyby lub chciałyby się udokumentować na temat tego, co już zrobiono w związku z tym tematem : Chichot:
Jestem optymistą, mam nadzieję, że moja sytuacja zostanie uwolniona!

Z góry dziękuję

Do zobaczenia wkrótce

Amicalement
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Teza na temat waloryzacji biomasy




przez bham » 24/10/09, 19:25

Zaintrygowany napisał:
Próbuję więc znaleźć sposoby rozwiązania tego problemu i muszę przyznać, że to naprawdę nie jest proste (ale z natury jestem uparty ... zaleta robienia tezy, o której mówisz). Dlatego odwiedzam tę stronę, aby zapytać o twoją opinię i ewentualnie porady lub kontakty.

Witam, czego szukasz, środków finansowych i / lub informacji zwrotnych? Jednostki zgazowania biomasy istnieją zarówno na poziomie rolnictwa, jak i na poziomie społeczności miejskich, na przykład poprzez odpady, ale przypuszczam, że już o tym wiesz. Być może bardziej interesuje Cię sektor paliw z biomasy?
Jestem osobiście zainteresowany tym procesem, ale jako amator nie zgłębiałem tematu. Więc jeśli chcesz się rozwijać, z przyjemnością cię przeczytam.
0 x
intryguje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/06/09, 08:24




przez intryguje » 24/10/09, 20:07

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Przepraszam, jeśli brakowało mi jasności. Powiem, że moja poprzednia wiadomość składa się z dwóch części.

Z jednej strony utknąłem obecnie na poziomie finansowania, aby wykonać moją pracę magisterską, więc powiedziałem sobie „i dlaczego nie ujawnić tego problemu na forum", mając nadzieję, że ktoś może mnie skontaktować z przemysłem zainteresowanym waloryzacją biomasy (lub po prostu produkcją energii niezależnie od zużycia naszych" dawnych w przyszłości podstawowych zasobów ", którymi są surowce w najlepszym razie taki przemysłowiec mógłby to zobaczyć forum i zostać aresztowanym (nigdy nie wiadomo).

Z drugiej strony, nie tracąc nadziei na głębsze zanurzenie się w ten projekt i będąc przekonanym o zaletach takiego badania, pozwalam sobie na komunikowanie się w celu jego dalszego posunięcia. Jak wspomniałem, już wykonałem prace bibliograficzne na ten temat, co daje mi trochę perspektywy. Jestem pewien, że nie jest on całkowicie kompletny (temat jest bardzo szeroki), stąd przydatność rozmowy na ten temat z innymi osobami zainteresowanymi tego rodzaju oferowaną nam możliwością.

Aby odpowiedzieć na wasze pytania, powiedziałbym, że obecnie szukam środków finansowych, aby móc zrealizować tę tezę (mając nadzieję, że internet pozwoli mi to zrobić), ale prawie koniecznie robią to osoby zainteresowane tym tematem. (lub kto może być zainteresowany) iz kim byłbym szczęśliwy mogąc dyskutować. Powiedzmy, że znalezienie finansowania pozostaje moim głównym priorytetem, ponieważ bez niego projekt się rozpada…

Rzeczywiście, jak wspomniałeś, kiedy mówimy o zgazowaniu, znajdujemy również pewne dane dotyczące zgazowania odpadów.
Ale to nie ten aspekt gazyfikacji chciałbym rozwinąć podczas pracy magisterskiej. Wolę poświęcić się produkcji gazu syntezowego (CO + H2) w czysty i wydajny sposób z biomasy.

Mamy wiele zasobów lignocelulozowych, które nie są eksploatowane, czy to na polu rolniczym, na polu leśnym (nie licząc burz), czy w niektórych gałęziach przemysłu drzewnego.

Jednocześnie słyszymy o ogniwie paliwowym w postaci H2 / O2. Jednak, jak wiemy, H2 nie znajduje się na powierzchni Ziemi, a obecne sposoby jego uzyskania pochłaniają ogromną ilość energii. Stąd zainteresowanie produkcją H2 w celu potwierdzenia żywotności ogniwa paliwowego.
Jednym z głównych aktualnych problemów jest wytwarzanie smoły, która szkodzi jakości gazu, a tym samym jego potencjalnym zastosowaniom. I tutaj myślę, że obecne jednostki mają jeszcze miejsce na ulepszenia.

Już mnie pociąga pisanie ...

Tutaj możesz dodawać swoje uwagi i komentarze. Osoby z kontaktami, które pozwalają mi kontynuować badania w obiecującej dziedzinie, w które w pełni zainwestowałbym w następne lata, są oczywiście mile widziane : Chichot: .
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 25/10/09, 08:05

To jest jaśniejsze, dziękuję za te szczegóły.
Więc celujesz w produkcję wodoru z biomasy, czy możemy go produkować z metanu?
0 x
intryguje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/06/09, 08:24




przez intryguje » 25/10/09, 12:34

Nie dziękuj mi za szczegóły, przynajmniej tyle mogę zrobić!

Tak, rzeczywiście teoretycznie możemy wytwarzać wodór z metanu.
Jest to w rzeczywistości jeden ze słabych punktów procesu Fischera Tropscha, który opiera się na fakcie, że mieszaninę tlenku węgla / wodoru otrzymuje się w wyniku reformingu katalitycznego w obecności pary wodnej z gazu ziemnego zgodnie z reakcją:

CH4 + H2O => CO + 3 H2

Ale bardziej konkretnie, wykorzystanie jednego źródła energii w celu uzyskania innego nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Interesem projektu byłoby wykorzystanie biomasy, która obecnie nie jest ceniona, w celu zapewnienia wydajnej produkcji tego słynnego wodoru.

Powiedziałeś wcześniej, że jesteś zainteresowany tym procesem, myślę, że słyszałeś o nim w szczególności poprzez zgazowanie Georgesa Imberta, prawda?

Widzę, że ten post był już widziany przez wiele osób, ale tylko ty możesz na nie odpowiedzieć, dlatego moja przyjemność jest mieszana : Chichot:

W każdym razie przychodzę do tego od dłuższego czasu forum że naprawdę uważam za bardzo interesujące, miło jest widzieć ludzi, którzy chcą walczyć, aby dowiedzieć się więcej i zawsze iść dalej, więc wielkie gratulacje dla wszystkich, nawet dla nieśmiałych, którzy nie odpowiadają na mój temat : Mrgreen: !
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 25/10/09, 14:51

Pracuję również nad tym tematem

nie zdradzaj mi tajemnicy: widzę aktualne historie badawcze, które wydają się mniej zaawansowane niż w branży w 1880 roku ...

Imbert nie jest najlepszym przykładem generatora gazu: starał się, aby zakładanie pojazdów było proste

starsze gazyfikatory przeciwprądowe są lepsze: wytwarzają dużo smoły, szkoda byłoby dla pojazdu, ale w instalacji stacjonarnej wszystko jest dobrze: destylacja soku pirolitycznego i smoły pozwala uzyskać produkty o dobra wartość: dobry gazyfikator i jego system oczyszczania będą produkować metanol i aceton jako bonus!

nie zdradzaj mi tajemnicy: badacze, którzy szukają, połykają granty i nie udostępniają wszystkich wyników ...

cel tego rodzaju forum jest raczej udostępnianie informacji
0 x
intryguje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/06/09, 08:24




przez intryguje » 25/10/09, 16:07

Rzeczywiście, w moich oczach kult tajemnicy jest całkowicie bezproduktywny w dziedzinie naukowej ... Niestety, nie mając jeszcze okazji do konkretnej realizacji pewnej liczby pomysłów, nie widzę postępów ponieważ z jednej strony o wiele łatwiej jest dyskutować po eksperymentach, a z drugiej strony mówić rzeczy takimi, jakie są, muszę je dobrze zachować, jeśli chcę mieć nadzieję, że rozwiążę tezę i nie zobaczę, jak się je realizuje ludzie, którzy mogą je natychmiast wdrożyć.

Biorąc to pod uwagę, w pełni zgadzam się, że generator gazu Imbert nie jest najlepszym przykładem, ale ma tę zaletę, że został szeroko nagłośniony.
Co do tego, co jest obecnie robione, ważne jest, aby wiedzieć, że całkowicie się z tobą zgadzam ... Niektóre badania mają na celu jedynie przyciemnienie papieru i sprawienie, że ładne publikacje nie zawsze będą interesujące, nie zawsze istotne i bez określonych celów (patrz nawet bez zainteresowania).

Z twojego punktu widzenia produkcja smół nie stanowiłaby naprawdę dużego problemu. Tyle, że jest coś, co drży, gdy mówimy o destylacji, zużycie energii jest często ogromne i nadal wydaje się o wiele bardziej interesujące, aby zminimalizować ten krok. Jeśli możliwe jest wyprodukowanie tak dużej ilości (zobacz więcej) przy mniejszym zużyciu energii, nie wiem, gdzie jest problem (wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że pokrywa się to z pewną liczbą zasad tego forum). Poza tym, co dokładnie nazywasz „systemem oczyszczania”?

Zacząłeś od stwierdzenia, że ​​pracujesz nad tym tematem, czy byłoby niedyskretne wiedzieć, dla kogo (laboratorium i / lub branża) i w jakim kontekście (prywatną wiadomością, jeśli jest to zbyt niedyskretne)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 25/10/09, 19:26

Zaintrygowany napisał:Tak, rzeczywiście teoretycznie możemy wytwarzać wodór z metanu.
Jest to w rzeczywistości jeden ze słabych punktów procesu Fischera Tropscha, który opiera się na fakcie, że mieszaninę tlenku węgla / wodoru otrzymuje się w wyniku reformingu katalitycznego w obecności pary wodnej z gazu ziemnego zgodnie z reakcją:

CH4 + H2O => CO + 3 H2

Powiedziałeś wcześniej, że jesteś zainteresowany tym procesem, myślę, że słyszałeś o nim w szczególności poprzez zgazowanie Georgesa Imberta, prawda?

Po pierwsze, proszę potwierdzić, że wodór można uzyskać z metanu.
Tak, słyszałem o zgazowywaczu Georgesa Imberta, ponieważ mieszkam niedaleko miasta, w którym mieszkał i że istnieje stowarzyszenie, które podtrzymuje ten proces. Ale najbardziej zasmuca mnie to, że wśród rolników widzę te wszystkie zbiorniki na gnojowicę i gnojowicę, które nie są używane do celów rolniczych. Czy nie moglibyśmy odzyskać metanu, zamykając te plandeki?
Zaintrygowany napisał:Widzę, że ten post był już widziany przez wiele osób, ale tylko ty możesz na nie odpowiedzieć, dlatego moja przyjemność jest mieszana : Chichot:

W każdym razie przychodzę do tego od dłuższego czasu forum że naprawdę uważam za bardzo interesujące, miło jest widzieć ludzi, którzy chcą walczyć, aby dowiedzieć się więcej i zawsze iść dalej, więc wielkie gratulacje dla wszystkich, nawet dla nieśmiałych, którzy nie odpowiadają na mój temat : Mrgreen: !

Napisałeś na weekend, nie zdziw się brakiem reakcji, może się poruszać więcej w ciągu tygodnia.
0 x
intryguje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/06/09, 08:24




przez intryguje » 27/10/09, 15:34

Rzeczywiście uważam, że jest wiele badań, które zmierzają w tym kierunku, ale przyznaję, że nie jestem zbyt wyspecjalizowany w tej dziedzinie. Myślę, że muszą być problemy z uzyskaniem naprawdę „czystego” gazu. Ale hej, gdyby wszystko było proste, nie byłoby nic do znalezienia!

Odchodzimy od obszaru, na który początkowo zwracano uwagę : Chichot:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 28/10/09, 10:15

O rozwoju przemysłowym biometanizacji; fabryka w 100% autonomiczna w zakresie energii elektrycznej i wkrótce w cieple:
http://www.rtbf.be/info/economie/enviro ... ont-154990
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : maignan-m i goście 348