Zimne uderzenie w pompy ciepła

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

Zimne uderzenie w pompy ciepła




przez futuranat » 23/10/09, 15:52

Witam,
Pozytywny punkt: w Les Echos mówimy o pompach ciepła http://www.lesechos.fr/investisseurs/ac ... haleur.htm
Wada: Les Echos wyjaśnia, że ​​zmniejszenie ulgi podatkowej przestraszy ludzi. To dość smutne!! Energia geotermalna jest czystym urządzeniem, które nie zniekształca natury (w porównaniu z wiatrem), a mimo to jej nie pomagamy.
„Najgorsze” jest to, że pozostaje interesujące nawet przy słabym kredycie, ale hej, z psychologicznego punktu widzenia, to nie pomaga ludziom
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Zimno w pompach ciepła




przez aerialcastor » 23/10/09, 16:44

futuranat napisał: Energia geotermalna jest czystym urządzeniem, które nie zniekształca natury (w porównaniu z wiatrem), a mimo to jej nie pomagamy.


Tak, z wyjątkiem tego:
- energia geotermalna jest wykorzystywana do przezwyciężenia wad konstrukcyjnych budynku (brak izolacji, zła orientacja itp.), a turbina wiatrowa jest wykorzystywana do wytwarzania energii.
-Naprawdę nie możemy powiedzieć, że energia geotermalna jest czysta, ponieważ ma ona charakter nuklearny lub termiczny, że zwiększa wartości szczytowe podczas ekstremalnie niskich temperatur, że płyn przenoszący ciepło zanieczyszcza....
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 27/10/09, 16:46

Zatrzymaj się, bez względu na jakość izolacji, ogrzewanie pozostaje koniecznością w zdecydowanej większości domów
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/10/09, 17:13

Będziesz mi musiał na koniec wyjaśnić, jak zasilasz pompę ciepła bez elektrowni. A jeśli Twoim zdaniem elektrownia nie zniekształca ???

Proponuję być konsekwentnym i ubiegać się o elektrownię atomową za płotem ogrodu... EdF planuje wdrożyć jeszcze kilka. Myślę, że GDF-Suez i Total również o tym myślą... Wtedy o tym porozmawiamy!

Zawsze mnie dziwi, że tak wiele osób jest za WPR, a przeciw elektrowniom jądrowym w kraju (przy 100 tys. są za!).
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 27/10/09, 17:30

Did67 napisał:Zawsze mnie dziwi, że tak wiele osób jest za WPR, a przeciw elektrowniom jądrowym w kraju (przy 100 tys. są za!).

+1

I możemy dodać kilka obiektów innych niż pompa ciepła, które ostatecznie zużywają dużo.
0 x
Argumentować.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Zimno w pompach ciepła




przez Andre » 27/10/09, 17:32

Halo

aerialcastor napisał:Tak, z wyjątkiem tego:
-Naprawdę nie możemy powiedzieć, że energia geotermalna jest czysta, ponieważ obraca się w obie strony jądrowym lub termicznym, że zwiększa wartości szczytowe podczas ekstremalnie niskich temperatur, że płyn przenoszący ciepło zanieczyszcza,....


Może twoja energia elektryczna to głównie energia jądrowa.
ale w Quebecu elektryczność i głównie hydroelektrownia

Ogrzewanie elektryczne w naszym przypadku jest systemem najmniej zanieczyszczającym środowisko i często najbardziej ekonomicznym.

2000 dolarów rocznie na prąd, ogrzewanie, klimatyzację i oświetlenie całkowicie elektryczne. I długa zima z -25

André
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/10/09, 18:12

+1 z Andre

Tutaj, w Quebecu, geotermalna pompa ciepła jest najbardziej ekonomiczną ze wszystkich metod ogrzewania, nie wspominając o zakupie.

Poza tym mam informację dla tych, którzy uważają, że to zanieczyszcza, jeden z moich klientów, który duży mechanik chłodniczy tutaj w Quebecu używa Co2 jako czynnika chłodniczego i jest on bardziej wydajny niż freon i można go po prostu wyrzucić do powietrza bez żadnego zagrożenia dla środowiska i jest nieszkodliwy dla ludzi.

Nie założyłem tematu na ten temat, ponieważ proces jest tajny i nie mam więcej informacji, aby zasilić temat.

Być może czynnik chłodniczy ekologicznej przyszłości.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 27/10/09, 20:43

Witam,

Tak, moja odpowiedź dotyczyła Francji i krajów sąsiadujących.
Rzeczywiście w Kanadzie warunki nie są takie same, więc rozwiązania też nie.
I dobrze, że to podkreślasz. Istotne jest, aby zaprojektować dom biorąc pod uwagę wszystkie parametry, które go otaczają: klimat, maskę, styl życia, lokalne zasoby,... i dlatego nigdy nie będzie rozwiązań unikalnych, (co wielu budowlańców i w ogóle nie chcę (lub nie potrafię) zrozumieć).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/10/09, 09:18

Problem nr 1 polega na znalezieniu dostępnego dobrze zorientowanego terenu.
To właśnie na podstawie planów zagospodarowania przestrzennego gminy powinny się tym martwić: trzeba skierować ulice na wschód-zachód lub wybudować duże działki i wygenerować harmonogram uzgodnień dostosowanego układu urbanistycznego. Ciężko ciężko !
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zimno w pompach ciepła




przez Christophe » 28/10/09, 09:24

futuranat napisał:Wada: Les Echos wyjaśnia, że ​​zmniejszenie ulgi podatkowej przestraszy ludzi. To dość smutne!!


Zniesienie ulgi podatkowej dotyczy instalacji Air-Air (w tym często odwracalnych) i jest całkiem logiczne, że państwo nie dotuje urządzeń wyposażonych w klimatyzatory o dużym zużyciu energii!!

To już nie jest normalne, że to trwało tak długo!

futuranat napisał: Energia geotermalna jest czystym urządzeniem, które nie zniekształca natury (w porównaniu z wiatrem), a mimo to jej nie pomagamy.
„Najgorsze” jest to, że pozostaje interesujące nawet przy słabym kredycie, ale hej, z psychologicznego punktu widzenia, to nie pomaga ludziom


To ty to mówisz... skoro było tak czysto, pkoi każdej zimy przez kilka lat, to EDF pobił swoje rekordy szczytowej produkcji?

Tak, energię trzeba gdzieś znaleźć.

Jedynym interesującym i naprawdę czystym źródłem byłoby połączenie Xthermie i fotowoltaiki... Ale ta łączna inwestycja kosztuje od 40 do 50 000 €... Jest ogromna!

Lepiej umieścić go w izolacji !! : Chichot:

ps: ktoś mi wyjaśni pojęcie trwałości sprzętu finansowanego z dotacji czasowych?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181