Sektor zielonej energii zagrożony!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Sektor zielonej energii zagrożony!




przez netshaman » 12/10/09, 01:07

http://www.lepost.fr/article/2009/09/06 ... anger.html


To jest to, na co natknąłem się podczas poszukiwań.
To sprawia że myślisz...
Wkrótce będziemy musieli zrobić to samo, co zrobiliśmy na Gwadelupie, co niekoniecznie będzie złe.
:zmarszczyć brwi:
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 12/10/09, 01:43

Witam,
jak powiedziano w artykule, z pewnością spowoduje to ponowne otwarcie starych kopalń, więc przez kilka miesięcy/rok powinniśmy znaleźć się w niedoborach na złożu.
A to z pewnością doprowadzi do znacznego ożywienia. Teraz jest jasne, że to wszystko nie dzieje się we właściwym czasie, grozi to wzrostem cen wielu rzeczy w dziedzinie energii odnawialnej… :? Mamy nadzieję, że nie spowolni to zbytnio ich rozwoju! (chociaż nie skupiamy się tutaj tylko na odnawialnych źródłach energii, istnieje ryzyko, że sektor ten zajmie drugie miejsce po wszystkich pozostałych, prawda?)

Tak czy inaczej będziemy musieli zobaczyć konsekwencje naszych decyzji i reakcję rynku, biorąc pod uwagę interesy, które wchodzą w grę.

Niedobory są dobre dla gospodarki, prawda??? : Mrgreen: (oczywiście w pewnych granicach...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/10/09, 08:25

Rzeczywiście, postępując w ten sposób, Chiny wyposażają się w broń tak potężną jak petrodolar i potężne narzędzie negocjacyjne.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 12/10/09, 12:52

Nie jutro będziemy mogli jeździć samochodem elektrycznym, ceny na pewno z tego powodu poszybują w górę.
: Evil:
Finansiści i inni bankierzy zacierają ręce, to jest najgorsze :płakać:
Tak czy inaczej, cokolwiek zrobimy, jesteśmy w pułapce, to szaleństwo.
Nie ma wyjścia, ta firma jest skazana na upadek w średnim terminie, tak to wygląda.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/10/09, 14:35

: Arrow: Tak, widziałem tę informację, ale na długo przed ropą, węglem i uranem oraz wieloma innymi surowcami będą stwarzać poważne problemy...
Na dodatek złoża surowców do recyklingu, które stanowią nasze odpady, eksportujemy po niskich cenach do Chin...
Król jest nagi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/10/09, 18:07

Tak, zwłaszcza że w innych krajach, gdzie te materiały są dostępne, rudy nie wydobywają armie niezabezpieczonych niewolników! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 12/10/09, 18:13

Kierując się tą logiką niedoborów, skończymy na masowym zakupie chińskiego sprzętu zawierającego cenne pierwiastki ziem rzadkich. Nie po to, żeby go używać, ale żeby go bezpośrednio poddać recyklingowi i przekształcić w coś innego. To będzie wysokość odpadów. :zaszokować: : Evil: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 12/10/09, 20:08

Flytox napisał:Kierując się tą logiką niedoborów, skończymy na masowym zakupie chińskiego sprzętu zawierającego cenne pierwiastki ziem rzadkich. Nie po to, żeby go używać, ale żeby go bezpośrednio poddać recyklingowi i przekształcić w coś innego. To będzie wysokość odpadów. :zaszokować: : Evil: : Mrgreen:

To zależy, czy zdejmowane drewniane zabawki lewitujące działają? : Chichot: A drewno idzie do ogrzewania : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Lounes 12 / 10 / 09, 20: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/10/09, 20:15

Flytox napisał:Kierując się tą logiką niedoborów, skończymy na masowym zakupie chińskiego sprzętu zawierającego cenne pierwiastki ziem rzadkich. Nie po to, żeby go używać, ale żeby go bezpośrednio poddać recyklingowi i przekształcić w coś innego. To będzie wysokość odpadów. :zaszokować: : Evil: : Mrgreen:


będzie jak kawa bezkofeinowa :D

to powiedziawszy, nie jest powiedziane, że zezwolą na eksport niektórych gotowych produktów, a nawet jeśli będzie to zakup ich lamp ekologicznych, nie, dziękuję : Evil:
Kiedy zrozumieją, że nadal moglibyśmy kupować ich gotowe produkty, gdyby były lepsze i gdyby zadali sobie trud płacenia swoim pracownikom: nadal byłyby tańsze.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 340