Mini turbina wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Danslevent
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/10/09, 10:30

Mini turbina wiatrowa




przez Danslevent » 10/10/09, 14:25

Witam,
Chciałbym zbudować mini turbinę wiatrową przeznaczoną wyłącznie do bezpośredniego zasilania samego reflektora (na przykład motocykla) przeznaczonego do oświetlenia pracującej turbiny wiatrowej. Nie ma zatem baterii, ale żarówka, której intensywność zmieniałaby się w zależności od siły wiatru. Moja wiedza na temat elektryczności jest bliska zeru, ale lepsza w mechanice.
Mam pomysł na wykorzystanie starego alternatora samochodowego (czy starego dynamo?) Do produkcji prądu, ale nie jestem pewien, czy ten projekt jest wykonalny, a zwłaszcza jak dalej postępować ...
Czy ktoś może mnie oświecić ?! ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 10/10/09, 21:13

Cześć Danslevent,

Jeśli to tylko zabawa, może mógłbyś spróbować zamontować śmigło na latarce z dynamo, wiesz, lampy, które ładują się, obracając korbą.

A+
0 x
Danslevent
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/10/09, 10:30

Mini turbina wiatrowa




przez Danslevent » 11/10/09, 10:52

Nie, tak naprawdę chciałbym, aby oświetlało znacznie więcej, chciałbym, aby turbina wiatrowa była całkowicie oświetlona w nocy. dlatego dynamo rowerowe nie jest wystarczająco mocne.
A zainstalowanie ostrzy bezpośrednio na końcu dynamo rowerowego nie zadziała: turbina wiatrowa nie będzie obracać się wystarczająco szybko.
Konieczne jest zamontowanie układu redukcyjnego typu korba rowerowa na łopatkach i małego zębnika na alternatorze.
Nie lubię dni, które stają się coraz krótsze!
0 x
Proff
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 29/09/09, 15:40

Re: Mini Aeoliene




przez Proff » 13/10/09, 19:22

Danslevent napisał:Nie, tak naprawdę chciałbym, aby oświetlało znacznie więcej, chciałbym, aby turbina wiatrowa była całkowicie oświetlona w nocy. dlatego dynamo rowerowe nie jest wystarczająco mocne.
A zainstalowanie ostrzy bezpośrednio na końcu dynamo rowerowego nie zadziała: turbina wiatrowa nie będzie obracać się wystarczająco szybko.
Konieczne jest zamontowanie układu redukcyjnego typu korba rowerowa na łopatkach i małego zębnika na alternatorze.
Nie lubię dni, które stają się coraz krótsze!


z paskiem i dużą płytą na turbinie wiatrowej i małą na dynamo wydaje mi się to wykonalne ale wszystko zależy od wielkości twojego reflektora
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225