Obliczenia wywiadowcze mocy hydroelektryczności

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
grizli09
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/10/09, 15:19

Obliczenia wywiadowcze mocy hydroelektryczności




przez grizli09 » 01/10/09, 16:17

Witam wszystkich
Jestem nowy w forum i bardzo się cieszę, że mogę do ciebie dołączyć.
voila, chciałbym mieć (na razie : Chichot: ) 2 informacje i mam nadzieję, że moja prośba zostanie uwzględniona.
1 / kiedy mówimy o stanie wody (chyba zrozumiałem, że w hydroelektrowni jest to niezbędne), jak to zmierzyć, wyjaśniam: jak jestem w górach, mój strumień zaczyna się na wysokości 1000 m, jestem na 650 m wysokość i zbieram rurą 50 m nad moim domem, moja wysokość wody (lub spadek) do moich obliczeń wyniesie 50 m lub 350 m? (gdzie indziej czytałem, że był problem ze wszystkimi przeszkodami, które woda mogła napotkać na swojej drodze i zakręty, które potok mógł pokonywać podczas opadania)?

2 / dotyczy przepływu: jeśli mam strumień o przepływie 7l / s,
Czy to oznacza, że ​​jeśli w jakimś miejscu uda mi się zebrać CAŁĄ wodę ze strumienia to będę miał 70l w 10s itd .....
martwię się teraz, jeśli zainstaluję turbinę w miejscu w strumieniu, cała woda nie obraca turbiny (ponieważ cała woda nie jest zbierana, aby uderzyć w turbinę :? ) ????
jeśli mój rezonans jest dobry, jak zmierzyć przepływ wody, która jest używana w mojej turbinie?

Zdaję sobie sprawę, że nie było to zbyt jasne, ale mam nadzieję, że ktoś może mi odpowiedzieć. Dziękuję Ci
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 01/10/09, 16:26

0 x
grizli09
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/10/09, 15:19




przez grizli09 » 01/10/09, 18:10

er .....
w rzeczywistości już padłem na te linki, ale nie wiedziałem, co wpisać, ponieważ zastanawiam się, jakie wartości wziąć pod uwagę.
dziękuję
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145