Szukaj szkolenia w energię odnawialną

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Sebastian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/09/09, 11:56

Szukaj szkolenia w energię odnawialną




przez Sebastian » 24/09/09, 12:15

Bonjour à tous,

Właśnie ukończyłem handel międzynarodowy opcją Master 2 LEA i teraz szukam orientacji i specjalizacji w odnawialnych źródłach energii. Czy wiesz, czy możliwe jest przeprowadzenie szkolenia komercyjnego lub finansowania projektów np. Rocznych w tej dziedzinie (jeśli to możliwe w Paryżu)? Dziękuję Ci!

Sébastien
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 29/09/09, 11:08

Nie mam na myśli imion. Spróbuj zadzwonić do Ministerstwa Środowiska i Ademe, mogą tam mieć komórki, które uczą się energii odnawialnej.
Inną możliwością są profesjonalne federacje na ten temat.
0 x
Sebastian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/09/09, 11:56




przez Sebastian » 29/09/09, 12:52

Wszelkie nowe kontakty są dobre, więc dziękuję za zwrócenie uwagi.
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

Szkolenie O2




przez futuranat » 02/10/09, 16:54

Znalazłem to szkolenie na O2 Formations http://www.emagister.fr/formation_energ ... 420184.htm chodzi o naukę
- stworzyć firmę zajmującą się obrotem energią odnawialną lub integracją ich sieci dystrybucji,
- być w stanie ustalić bilanse energetyczne w celu przeprowadzenia badań technicznych dotyczących fotowoltaiki słonecznej i sprzedaży tych instalacji osobom fizycznym i profesjonalistom.

Czy jesteś zainteresowany takimi rzeczami?
0 x
Sebastian
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/09/09, 11:56




przez Sebastian » 04/10/09, 22:33

Dziękuję Ci. To wygląda interesująco. Mimo to jestem trochę sceptyczny co do tego typu szkolenia krótkotrwałego (4 dni). Myślałem raczej o rocznym szkoleniu, aby wyspecjalizować się (opcja importu-eksportu LEA jest w końcu dość obszerna) i zyskać większą wiarygodność wśród rekruterów. Poza tym nie sądziłem, że od razu stworzę firmę w tej dziedzinie, ale raczej zdobędę doświadczenie w firmie. Poza integracją firmy, która sprzedaje „zieloną” firmę bez wcześniejszego przeszkolenia w tej dziedzinie, nie jest wcale trudna: s. Na koniec jeszcze raz dziękuję, studiuję pytanie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264